Рішення
від 13.12.2011 по справі 18/101-11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                   тел. 235-24-26

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"13" грудня 2011 р.                                                                  Справа № 18/101-11

Розглянувши матеріали справи за позовом Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс», м.Київ

до  Приватного акціонерного товариства «Фінансовий холдинг «Укрексімтранс», м.Березань

про стягнення 7878,62 грн.

Суддя А.Ю.Кошик

за участю представників сторін:

від позивача: Волчек Н.М.

від відповідача: не з‘явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс»(далі – позивач) до Приватного акціонерного товариства «Фінансовий холдинг «Укрексімтранс»(далі – відповідач) про стягнення 7878,62 грн.

Провадження у справі №18/101-11 порушено відповідно до ухвали суду від 03.11.2011 року та призначено справу до розгляду на 29.11.2011 року.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору, у судове засідання 29.11.2011 року без поважних причин не з‘явився, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не надав. Розгляд справи відкладався до 13.12.2011 року.

В судовому засіданні 13.12.2011 року позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору ухвалою від 29.11.2011 року, в судове засідання 13.12.2011 року повторно не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не надав.

За таких обставин, суд розглядає справу у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши надані докази, суд встановив наступне.

08.08.2007 року між Закритим акціонерним товариством «Європейський страховий альянс», правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство «Європейський страховий альянс»(позивач),  та Закритим акціонерним товариством «Фінансовий холдинг «Укрексімстрах»був укладений Договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (Поліс) № ВА/2223520 (тип Договору - 1, термін дії з 08.08.2007 до 07.08.2008).

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності здійснюється з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (далі –ДТП) та захисту майнових інтересів страхувальників.

За умовами Договору позивач зобов'язався відшкодувати шкоду заподіяну майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП), що може настати з вини водія транспортного засобу «Чері», державний реєстраційний номер НОМЕР_2 (забезпечений автомобіль).

26.10.2007 року в м.Києві на Південному шляхопроводі відбулась ДТП за участю забезпеченого автомобіля, автомобіля «ВАЗ», державний реєстраційний номер 04272 КМ та автомобіля «ВАЗ», державний реєстраційний номер НОМЕР_1. Під час даної ДТП забезпеченим автомобілем керував ОСОБА_1, який перебував у трудових відносинах з відповідачем, про що зазначено в постанові Голосіївського районного суду м.Києва від 1511.2007 року (справа № 3-39757/2007).

Водій ОСОБА_1. керуючи забезпеченим автомобілем, не витримав безпечну дистанцію руху, чим порушив п. 13.1. Правил дорожнього руху України, що призвело до пошкодження транспортних засобів.

Пошкодження, завдані автомобілю ВАЗ, державний номер НОМЕР_3 що належить ТОВ «Аеро-Експресс», засвідчені довідкою ВДАІ з обслуговування  Голосіївського району УДАІ ГУ МВС України в м. Києві.

Відповідно до ст. 1172 Цивільного кодексу України, юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків.

Згідно з ч. 1 ст. 1187 Цивільного кодексу України, джерелом підвищеної небезпеки є діяль ність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.

У відповідності до ч. 2 ст. 1187 Цивільного кодексу України, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Згідно статті 6 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховим випадком є подія, внаслідок якої заподіяна шкода третім особам під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за участю забезпеченого транспортного засобу і внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована за договором.

Відповідно до пункту 22.1 статті 22 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров'ю, майну третьої особи.

Пунктом 9.1. ст. 9 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачено обов'язковий ліміт відповідальності страховика, в межах якого страховик зобов'язаний провести виплату страхового відшкодування відповідно до умов договору страхування. Відповідно до п. 9.2. ст. 9 Закону, обов'язковий ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 25 500,00 грн. на одного потерпілого.

Відповідно до п. 12.1. ст. 12 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», страхове відшкодування завжди зменшується на суму франшизи.

Згідно із ст. 29 цього ж Закону у зв'язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов'язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку встановленому законодавством, включаючи витрати на усунення пошкоджень, також додаються витрати на евакуацію транспортного засобу з місця ДТП.

Вартість матеріального збитку, завданого власнику автомобіля «ВАЗ», д/н НОМЕР_3 у результаті вищевказаної ДТП, склала 7 878,62 грн., що підтверджується калькуляцією АУДАТЕКС № 101/10 від 29.06.2010 року.

Згідно наданого позивачем розрахунку розміру страхового відшкодування, яке було виплачено позивачем у результаті пошкодження автомобіля «ВАЗ», д/н НОМЕР_3 відповідно до умов Полісу № ВА/2223520, 9 095,32 грн. вартості відновлювального ремонту а/м «ВАЗ», д/н НОМЕР_3; 706,70 грн. зменшення вартості деталей, що замінюються при ремонті, у зв’язку з їх зносом (ст.29 Закону); 510,00 грн. франшиза (п.2 Полісу ВА/2223520), таким чином, до виплати було нараховано всього 7 878,62 грн.

На підставі регресної вимоги ЗАТ «АСК «ІНГО Україна»(заява потерпілої особи про виплату страхового відшкодування) № 940 від 28.05.2010 року та сформованого страхового акту № 1404/10/50/ЦВ04/01/2 від 06.07.2010 року, позивачем здійснено виплату страхового відшкодування у сумі 7 878,62 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 23362 від 27.01.2011 року.

Згідно п.п. 33.1.4. п. 33.1 ст. 33 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов’язані вжити заходів для невідкладного, але не пізніше трьох робочих днів, повідомлення страховика, з яким було укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, або у випадках, передбачених цим законом, МТСБУ про настання дорожньо-транспортної пригоди.

Відповідач не повідомив позивача про подію з забезпеченим транспортним засобом, чим порушив умови договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Позивач з метою досудового врегулювання спору, 16.02.2011 звернувся до відповідача з вимогою про відшкодування шкоди, однак така вимога залишена без відповіді та задоволення.

Таким чином, матеріалами справи підтверджується, що загальний розмір підтверджених фактичних витрат позивача з виплати страхового відшкодування складає 7 878,62 грн.

У відповідності до статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитки, має право на їх відшкодування у розмірі витрат, які вона зробила чи мусить зробити для відновлення свого порушеного права.

Згідно пп. «ґ» п. 38.1.1 ст. 38 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»страховик після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду якщо він не повідомив страховика у строки і за умов, визначених у підпункті 33.1.2 пункту 33.1 статті 33 цього Закону, яким визначено, що учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов'язані вжити заходів для невідкладного, але не пізніше трьох робочих днів, повідомлення страховика, з яким було укладено договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, або, у випадках, передбачених цим Законом, МТСБУ про настання дорожньо-транспортної пригоди.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України  кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України  господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З огляду на встановлені судом обставини,  з відповідача підлягає стягненню 7 878,62  грн. страхового відшкодування в межах лімітів його відповідальності.

За таких обставин, позовні вимоги позивачем обґрунтовані та доведені, відповідачем не заперечені та не спростовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи, що відповідно до ст. 44 ГПК України позивачем понесені судові витрати, пов’язані з розглядом справи, зокрема витрати на оплату інформаційно-технічного забезпечення судового процесу та сплати державного мита, то зазначені витрати відшкодовуються за рахунок відповідача (ст. 49 ГПК України).

Керуючись ст. ст. 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1.     Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Фінансовий холдинг «Укрексімстрах» (07541, Київська обл., м. Березань, вул. Леніна, 30, код 31104824) на користь Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс»(04050, м. Київ, вул. Глибочицька, 33-37, код 19411125) 7878,62 грн.  шкоди в порядку регресу, 102 грн. витрат по сплаті державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Суддя                                                                                   А.Ю.Кошик

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.12.2011
Оприлюднено03.01.2012
Номер документу20424413
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —18/101-11

Рішення від 13.12.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А. Ю.

Ухвала від 29.11.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А. Ю.

Ухвала від 03.11.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні