ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.12.11 Справа № 20/82/2011
За позовом
Публічного акціонерного товариства «Укртелеком», м. Київ, в особі Луганської філії Публічного акціонерного товариства «Укртелеком», м. Луганськ,
до Товариства з обмеженою відповідальністю Промислово-будівельний трест «Луганськпромбуд»,
про стягнення боргу,
суддя Кірпа Т.С.,
в присутності представників:
від позивача –ОСОБА_1, дов. № 334 від 30.06.2011, ПАТ «Укртелеком»;
від відповідача –не прибув (причини неявки суду невідомі), повідомлений належним чином,
суть спору: позивачем заявлена вимога про стягнення з відповідача заборгованості за надані телекомунікаційні послуги в сумі основного боргу 520 грн. 78 коп., інфляційних нарахувань 47 грн. 05 коп., 3% річних –12 грн. 28 коп., а всього 580 грн. 11 коп.,
в с т а н о в и в :
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб –підприємців місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю Промислово-будівельний трест «Луганськпромбуд», м. Луганськ, квартал Пролетаріату Донбасу, буд. 15, ідентифікаційний код 01240172.
Ухвала суду про відкладення розгляду справи направлялись судом відповідачу за вказаною адресою.
Згідно ст. 64 ГПК України у разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Відповідно до ст. 75 ГПК України суд розглянув справу за наявними в ній документами.
Дослідивши матеріали справи, додатково надані документи, суд встановив.
Між ВАТ «Укртелеком»в особі Центру телекомунікаційних послуг Луганської філії ВАТ «Укртелеком»та Житловою комунальною конторою Товариства з обмеженою відповідальністю тресту «Луганськпробуд», був укладений договір № 283 від 09.10.2000 про надання послуг електрозв’язку.
В п. 4.6 договору № 283 вказано, що споживач зобов’язаний розрахуватись за фактично надані послуги не пізніше 20 числа поточного місяця.
Згідно п. 5 ст. 33 Закону України «Про телекомунікації», споживачі зобов’язані своєчасно виконувати умови договору про надання телекомунікаційних послуг, у тому числі своєчасно сплачувати отримані ними телекомунікаційні послуги.
Однак, сплата за надані послуги відповідачем проведена невчасно та не в повному обсязі, в результаті чого створилась заборгованість у сумі за основним боргом 520 грн. 78 коп., в період з березня 2010 року по травень 2011 року.
Згідно ст. 625 Цивільного кодексу України у зв’язку з тим, що відповідач прострочив виконання зобов’язань за договором йому був нарахований індекс інфляції на суму заборгованості та 3% річних. Разом з основним боргом, індексом інфляції та 3% річних заборгованість складають 580 грн. 11 коп.
На адресу відповідача, Житлової комунальної контори Товариства з обмеженою відповідальністю тресту «Луганськпробуд» направлена претензія від 11.03.2011, але заборгованість на даний час не погашена.
У відповідності до Протоколу загальних зборів акціонерів від 14.06.2011 № 8 ВАТ «Укртелеком»перейменовано на Публічне акціонерне товариство «Укртелеком», що є правонаступником усіх прав та обов’язків ДП «Українське державне підприємство зв’язку «Укртелеком», ВАТ «Укртелеком»та Дочірнього підприємства «Утел»ВАТ «Укртелеком».
Враховуючи зазначене, позивач, ПАТ «Укртелеком», просить суд стягнути з відповідача, Житлової комунальної контори Товариства з обмеженою відповідальністю тресту «Луганськпробуд»:
- заборгованість за телекомунікаційні послуги в сумі основного боргу –520 грн. 78 коп., інфляційні нарахування –47 грн. 05 коп., 3% річних –12 грн. 28 коп., всього – 580 грн. 11 коп.;
- витрати, пов’язані зі сплатою державного мита - 102 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу –236 грн. 00 коп..
Судом встановлено, що позивачем, ПАТ «Укртелеком»в особі Луганської філії ПАТ «Укртелеком», позовна заява про стягнення з відповідача боргу надіслана на адресу відповідача за неналежною адресою та відповідач не є юридичною особою.
Так, за змістом Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємств (отримано за канцелярією суду 02.12.2011) відповідач у справі, Житлово комунальна контора Товариства з обмеженою відповідальністю Промислово-будівельного тресту «Луганськпробуд», ідентифікаційний код 01242751 є структурним підрозділом Товариства з обмеженою відповідальністю Промислово-будівельний трест «Лкганськпромбуд»та знаходиться за адресою: 91047, м. Луганськ, квартал Пролетаріату Донбасу, буд. 15.
Відповідно до ст. ст. 1, 21 Господарського процесуального кодексу України, сторонами в судовому процесі – позивачами та відповідачами можуть бути підприємства та організації, вказані в ст. 1 даного Кодексу, тобто, юридичні особи.
З огляду на ст. 24 Господарського процесуального кодексу України якщо господарський суд встановив до прийняття рішення, що позов пред’явлено не до тієї особи, яка повинна відповідати по позову, суд може за згодою позивача, не припиняючи провадження по справі, допустити заміну первісного відповідача належним відповідачем.
Про заміну неналежного відповідача виноситься ухвала.
Згода на заміну неналежного відповідача надана позивачем у даному судовому засіданні.
Враховуючи зазначене, суд здійснив заміну неналежного відповідача у справі № 20/82/2011 –Структурний підрозділ житлово-комунальну контору Товариства з обмеженою відповідальністю Промислово-Будівельного тресту «Луганськпромбуд», ідентифікаційний код 01242751 на належного відповідача –Товариство з обмеженою відповідальністю Промислово-будівельний трест «Луганськпромбуд», ідентифікаційний код 01240172.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи позивача, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов’язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог даного Кодексу і інших актів законодавства.
Аналогічна за змістом норма міститься у п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України.
Згідно ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов’язання або двостороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором. Законом та договором інше не встановлено.
Статтею 33 Закону України «Про телекомунікації»передбачено, що споживачі телекомунікаційних послуг зобов’язані дотримуватися Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, що затверджує Кабінет Міністрів України, зокрема, виконувати умови договору про надання телекомунікаційних послуг у разі його укладення, у тому числі своєчасно оплачувати отримані ними телекомунікаційні послуги.
Відповідно до ст. 4-3, 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести певними засобами доказування ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, проте відповідач доказів сплати послуг не надав.
Таким чином, оцінивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення заборгованості підлягають задоволенню у повному обсязі.
За ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора повинен сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.
За таких обставин, загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем, Публічним акціонерним товариством «Укртелеком», м. Київ в особі Луганської філії Публічного акціонерного товариства «Укртелеком», м. Луганськ складає 580 грн. 11 коп.
Позовні вимоги за надані послуги зв‘язку в сумі 580 грн. 11 коп. , в тому числі 520 грн. 78 коп. –борг за надані телекомунікаційні послуги, 47 грн. 05 коп. - інфляційні нарахування, 12 грн. 28 коп. –3% річних, підтверджені документально, відповідають вимогам законодавства, і визнаються судом такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Відповідно до ст. 85 ГПК України в судовому засіданні оголошено лише вступну і резолютивну частини рішення.
На підставі вищевикладеного та ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, і, керуючись ст. ст. 44, 49, 75, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України України, суд
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Промислово-будівельний трест «Луганськпромбуд», м. Луганськ, квартал Пролетаріату Донбасу, буд. 15, ідентифікаційний код 01240172, на користь Публічного акціонерного товариства «Укртелеком», м. Київ в особі Луганської філії ПАТ «Укртелеком», м. Луганськ, вул.. Коцюбинського, 1, ідентифікаційний код 01182820 заборгованість за послуги електрозв’язку у сумі 580 грн. 11 коп. , в тому числі 520 грн. 78 коп. –борг за надані телекомунікаційні послуги, 47 грн. 05 коп. - інфляційні нарахування, 12 грн. 28 коп. –3% річних, витрати по сплаті держмита в сумі 102 грн.; витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн., видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повне рішення складено і підписано 29.12.2011.
Суддя Т.С. Кірпа
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2011 |
Оприлюднено | 03.01.2012 |
Номер документу | 20424956 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Кірпа Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні