5015/7270/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.12.11 Справа№ 5015/7270/11
За позовом: ВАТ „Кар'єроуправління”, м. Львів
до відповідача: ПП „Ольга”, с. Гостинцеве, Мостиський район, Львівська область
про: стягнення 50 000,00 грн. боргу
Суддя Довга О. І.
Секретар Скремета О.О.
Представники:
Від позивача : не з'явився;
Від відповідача: не з'явився;
Суть спору:
На розгляді в господарському суді Львівської області знаходиться справа за позовом ВАТ „Кар'єроуправління”, м. Львів до ПП „Ольга”, с. Гостинцеве, Мостиський район, Львівська область про стягнення 50 000,00 грн. боргу.
Ухвалою суду від 08.12.2011 р. порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду в засіданні на 20.12.2011р.
Представник позивача в судове засідання не з'явився.
Відповідач будь-яких пояснень на вимогу суду по суті заявлених позовних вимог не надав, позовні вимоги по суті не оспорив, вимоги ухвали суду не виконав, представника в судове засідання не направив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, за адресою: Львівська область, Мостиський район, с. Гостинцеве, відповідно до Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців.
За умовами ст.33 ГПК України на сторони покладається обов'язок доводити їх вимоги чи заперечення. Згідно до вимог ст.ст.4-2, 4-3, сторони мають рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів, подачі клопотань та здійсненні інших процесуальних прав. За умовами ст.59 ГПК України відповідач має право після одержання ухвали надіслати господарському суду відзив на позовну заяву і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, однак відповідач своїм правом не скористався.
Відповідно до ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. З врахуванням належного повідомлення про час та місце проведення судового розгляду обох сторін, судом забезпечено сторонам рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів та здійсненні інших процесуальних прав, з врахуванням наведеного, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин та вирішення спору по суті, згідно ст.75 ГПК України .
Судом встановлено:
Відповідно до усної домовленості, ПП „Ольга” (надалі –Відповідач) зобов'язалось поставити ВАТ „Кар'єроуправління” (надалі - Позивач) товар - гусеницю ГТЗ-333 до трактора Т-330 вартістю 229602,00 грн., а Позивач зобов'язувався здійснити оплату товару частинами: 50 000,00 грн. у формі попередньої оплати, решту 179602,00 грн. після отримання вказаного товару.
Позивач платіжним дорученням №57 від 28.10.2008р. перерахував 50 000,00 грн. в рахунок попередньої оплати згідно рахунку №140 від 28.10.2008р.
Відповідач товар не поставив. 18.02.2011р. Позивач звернувся з претензією-вимогою вихідний №33 про повернення суми попередньої оплати. 24.10.11р. Позивач повторно рекомендованим листом з повідомленням про вручення надіслав Відповідачу претензію-вимогу за вих. №97ю з вимогою у семиденний термін повернути суму попередньої оплати в розмірі 50 000,00 грн.
Обидві вимоги Відповідач залишив без відповіді та задоволення.
Таким чином, на момент пред'явлення позову в суд сума заборгованості Відповідача становить 50000,00 грн.
Суд, розглянувши та дослідивши докази по справі, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю з наступних підстав.
Відповідно до ст. 202 Цивільного кодексу України, дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків є правочином.
Правочин може вчинятися усно або в письмовій формі . Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом . Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма , вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків ( ст. 205 ЦК України).
У відповідності до вимог ст. 181 Господарського кодексу України, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефоно-грамами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Таким чином, між сторонами було укладено усну угоду, згідно з якою Позивач зобов'язався передати у власність Відповідача товар, а Відповідач прийняти і оплатити його.
Згідно ст.172 ЦК України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж.
За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві) , а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму (ст. 655 ЦК України).
Статтею 193 ГК України передбачено, що господарські зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до закону , інших правових актів і договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог , що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів , необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Згідно із ст. 693 ЦК України, якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару, або повернення суми попередньої оплати.
У відповідності до ст. 530 ЦК України, якщо строк виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги , якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства. (ч.2 ст. 530 ЦК України).
У зв'язку з тим, що оплата товару здійснювалась без укладення письмового договору з невизначеним строком виконання зобов'язання, Позивач направив Відповідачу претензію-вимогу про сплату заборгованості №97ю від 24.10.2011р. Відповідач у семиденний термін свій обов'язок по поверненню коштів не виконав, чим змусив Позивача звернутись за захистом свого порушеного права до господарського суду.
Таким чином, виходячи з вищенаведених правових норм до стягнення з Відповідача правомірно підлягає сума основного боргу в розмірі 50000,00 грн.
Відповідач доказів оплати боргу суду не представив, проти позову у встановленому законом порядку не заперечив.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України слід віднести на відповідача.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст.181, 193 ГК України, ст.ст. 172, 530,625,655ЦК України, ст. ст. 33, 43, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд –
в и р і ш и в :
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з ПП „Ольга” (81322, Львівська область, Мостиський район, с. Гостинцеве, код ЄДРПОУ 22393276) на користь ВАТ „Кар'єроуправління” (79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, 93, код ЄДРПОУ 05505526) 50000 грн. 00 коп. боргу, 1411 грн. 50 коп. судового збору.
Наказ видати відповідно до вимог ст. 116 ГПК України.
Суддя Довга О.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2011 |
Оприлюднено | 04.01.2012 |
Номер документу | 20500298 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Довга О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні