Постанова
від 29.11.2011 по справі 2а/0570/19595/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 29 листопада 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/19595/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:  10-10

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  Стирана В.В.

при секретарі          Цургановій Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя до приватного підприємства «Експертний центр «Контроль, діагностика і радіологія» про припинення юридичної особи ,

                                                             В С Т А Н О В И В:                                                                                

Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція, звернулась до суду із позовом до приватного підприємства «Експертний центр «Контроль, діагностика і радіологія»  про припинення юридичної особи.  

Свої вимоги мотивував тим, що зазначена юридична особа зареєстрована 12.03.2010 року і перебуває на обліку в податковій інспекції як платник податків. Проте, в порушення норм чинного законодавства відповідач податкову звітність до податкового органу не подає більше року. Просили припинити юридичну особу.

Заборгованості перед бюджетом не має.

Представник  позивача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяв чи клопотань про відкладення судового розгляду суду не надав.

        На адресу відповідача надсилалась копія ухвали про відкриття провадження, проте конверт повернувся з відміткою «за закінченням строку зберігання».         

        Згідно із ч. 8, 11 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд.

        Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов  таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до пп. 20.1.2 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках  до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання;

Приватне підприємство «Експертний центр «Контроль, діагностика і радіологія»                 (код ЄДРПОУ 36996029) зареєстровано 12.03.2010 року за № 10057772192  Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради, про що зроблено запис у журналі реєстраційних справ, знаходиться на податковому обліку у Жовтневій МДПІ м. Маріуполь з 15.03.2010 року за № 27632.

Відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251–ХІІ (чинного на період неподання відповідачем звітності), платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Підпунктом 16.1.3 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено, що до обов'язків платника податків входить  подання до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

В разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить Закону, (п. 1 ст. 247 Господарського кодексу України) до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування  державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідація.

Згідно ч. 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15 травня 2003 року № 755-IV підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

З матеріалів справи встановлено, зокрема з довідки про не подання податкової звітності № 222/15-114-2 від 19.10.2011 року, що відповідач не надає звітність до податкового органу починаючи з 20.04.2010р.

Заборгованості перед бюджетом не має.

Враховуючи викладене, а також те, що відповідач не спростував ненадання податкових декларацій та документів фінансової звітності до податкового органу протягом року, вимоги позивача про припинення юридичної особи Приватного підприємства «Експертний центр «Контроль, діагностика і радіологія» є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно  ч.1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.

         Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.    

 Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                                                  П О С Т А Н О В И В :                                                                                                                                                                                              Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя до приватного підприємства «Експертний центр «Контроль, діагностика і радіологія» про припинення юридичної особи -  задовольнити повністю.

          Припинити юридичну особу – Приватне підприємство «Експертний центр «Контроль, діагностика і радіологія»   ( ЄДРПОУ 10057772192).

           У день набрання постановою законної сили направити копію постанови державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, у порядку статті 186 КАС України.

  

Суддя                                                                                      Стиран В.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.11.2011
Оприлюднено06.01.2012
Номер документу20553210
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/19595/2011

Постанова від 29.11.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Стиран В.В.

Ухвала від 24.11.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Стиран В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні