Постанова
від 22.12.2011 по справі 2а/0570/22915/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 22 грудня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/22915/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:   

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  Грищенка Є.І.

при секретарі          Черніковій О.Є.

за участю представників сторін:

від позивача –          ОСОБА_1- за довіреністю,

від відповідача -  не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Дружківського державного малого підприємства «Телерадіосервіс»  про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі  376,06 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Донецьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Дружківського державного малого підприємства «Телерадіосервіс» (далі «відповідач» або «ДДМП «Телерадіосервіс») про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі  376,06 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ДДМП «Телерадіосервіс»  зареєстровано як платник страхових внесків у Краматорській міській виконавчій дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Згідно з даними звіту за  формою Ф4-ФСС з ТВП за І півріччя 2004 року у відповідача вбачається наявність заборгованості перед позивачем в сумі в сумі 376,06 грн. На даний час заборгованість не погашена. Тому просить стягнути з відповідача на їх користь вказану заборгованість.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, але конверт повернувся з відміткою «організація не значиться». Згідно із ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Думка стосовно заявлених позовних вимог суду невідома.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Дружківське державне мале підприємство «Телерадіосервіс»  зареєстровано у якості юридичної особи рішенням виконкому Дружківської міської ради № 232/9 від 03.06.1992 року (а.с. 10), ідентифікаційний код юридичної особи 21970547 (а.с. 14) та перебуває на обліку в Краматорській міській виконавчій дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 26.09.2002 року (а.с. 7).

Згідно звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за І півріччя 2004 року підприємство самостійно зазначило суму простроченої заборгованості за страхувальником у розмірі  376,06 гривень, у тому числі заборгованість по страхових коштах, строк сплати яких не настав – 2,05 грн. та заборгованість, пов'язана з невиплатою заробітної плати – 374,01 грн. (а.с. 8).

Зазначена сума заборгованості є узгодженою з ДДМП «Телерадіосервіс», оскільки відповідач відобразив її у звіті за І півріччя 2004 року.

Сума заборгованості у добровільному порядку у встановлений законом строк та до теперішнього часу відповідачем не сплачена.

Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Статтею  9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне  страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» визначено, що Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Тобто, позивач у справі – орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством,  відносно платників страхових внесків.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України  «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи, які зобов'язані нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно ч. 2 ст. 27 Закону України  «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» страхувальник зобов'язаний:

2) нараховувати  і  сплачувати  в  установлені  строки  та  в повному обсязі страхові внески;

3) надавати  та  оплачувати  застрахованим  особам   у   разі настання   страхового   випадку   відповідний   вид  матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до цього Закону;

  4) вести  облік   коштів   загальнообов'язкового   державного соціального   страхування   у   зв'язку   з   тимчасовою   втратою працездатності  та  витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів;

  5) допускати посадових осіб органів Фонду,  органу державного нагляду,  інших  контролюючих  органів  до  перевірок правильності обчислення та сплати  страхових  внесків,  використання  страхових коштів,  надавати їм необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірок;

   6) вести  облік  заробітної  плати  застрахованої  особи   та зберігати ці дані протягом строку, встановленого законодавством;

Відповідно до ч. 1 ст. 50 вищевказаного Закону матеріальне забезпечення та соціальні послуги призначаються та надаються застрахованим особам за основним місцем роботи за рахунок сплачених застрахованими особами страхових внесків.

Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 28 Закону України  «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», страховик має право здійснювати перевірку правильності нарахування і повноти сплати страхових внесків та використання страхових коштів на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків до Фонду, обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначає Інструкція про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Інструкція), затверджена постановою правління Фонду від 20.04.2001 № 12.

Відповідно до підпункту 4.12 Інструкції   страхові внески сплачуються, зокрема, юридичними особами - в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.

Згідно з підпунктом 5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.

Оскільки відповідачем самостійно не сплачена сума заборгованості, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

          Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111,112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Дружківського державного малого підприємства «Телерадіосервіс»  про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі  376,06 грн. -  задовольнити повністю.

Стягнути з Дружківського державного малого підприємства «Телерадіосервіс»  (ідентифікаційний код 21970547) на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 376 (триста сімдесят шість) гривень 06 копійок,  перерахувавши її на транзитний рахунок Краматорської міської виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у філії ПАТ КБ «Надра» Донецьке регіональне управління 25603004250001, ЄДРПОУ 26081941, МФО 334862.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засідання 22 грудня 2011 року у присутності представника позивача.

Повний текст постанови виготовлений 27 грудня 2011 року.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

  

Суддя                                                                                      Грищенко Є.І.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.12.2011
Оприлюднено06.01.2012
Номер документу20555945
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/22915/2011

Ухвала від 20.09.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Грищенко Є.І.

Ухвала від 26.06.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Грищенко Є.І.

Ухвала від 01.03.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Грищенко Є.І.

Ухвала від 01.03.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Грищенко Є.І.

Ухвала від 21.02.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Грищенко Є.І.

Постанова від 22.12.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Грищенко Є.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні