КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 березня 2011 року 2а-976/11/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Миронівського району Київської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Лайн» про стягнення податкової заборгованості в сумі 3453 грн. 94 коп.,
в с т а н о в и в:
Прокурор Миронівського району Київської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Лайн», в якому просить стягнути заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 3453 грн. 94 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ТОВ «Еко-Лайн» зареєстроване 02.07.2003 року Виконавчим комітетом Бориспільської міської ради та 14.07.2003 року взяте на облік ДПІ у Миронівському районі Київської області за №1699-04. Станом на 17.02.2011 р. відповідач має податковий борг в розмірі 3453 грн. 94 коп., а саме по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності.
ДПІ у Миронівському районі Київської області було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом але заборгованість до цього часу відповідачем не погашена, тому Прокурор Миронівського району Київської області в інтересах держави в особі ДПІ у Миронівському районі Київської області звернувся до суду.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 29.03.2011 року на адресу суду надійшло клопотання від представника ДПІ у Миронівському районі Київської області Заріцького В.В. про розгляд справи без участі представника ДПІ у Миронівському районі Київської області, в якому зазначено, що ДПІ у Миронівському районі Київської області позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити. .
Прокурор та відповідач у судове засідання не з'явились про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, явку своїх представників в судове засідання не забезпечили, відповідач відзиву на позов не надав.
На підставі ст. 122, ч. 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
02.07.2003 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Еко-Лайн» зареєстровано Виконавчим комітетом Бориспільської міської ради Київської області, як юридичну особу, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1 354 120 0000 000184, що підтверджується Свідоцтвом Серії А00 №098178 про державну реєстрацію юридичної особи (а.с 8) та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців №8801807 ( а.с 9-10)
02.09.2005 року між Миронівською міською радою Київської області (орендодавець) та ТОВ «Еко-Лайн» (орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки №160, згідно умов якого орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення, що знаходиться в межах населеного пункту на території Миронівської міської ради Київської області за адресою: м. Миронівка, вул. Степова, 5.
25.01.2010 року відповідачем було подано до Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області Податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік за вх. №437, в якій відповідач самостійно визначив суму земельного податку, яка підлягає сплаті, помісячно – 493 грн. 42 коп.
Згідно ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ (чинного в 2010 році), плата за землю (земельний податок), а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності належать до загальнообов'язкових податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст. 21 Закону України " Про оренду землі» від 06.10.1998 року № 161-ХІV зі змінами та доповненнями, орендна плата за землю — це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України “Про плату за землю").
Згідно ст. 14. Закону України « Про плату за землю» від 3 липня 1992 року № 2535-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ст. 17. Закону України « Про плату за землю» від 3 липня 1992 року № 2535-ХІІ зі змінами та доповненнями, податкове зобов'язання по земельному податку, а
також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті .
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», податкове зобов‘язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації .
Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача по Податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік за період з червня 2010 року по грудень 2010 року у сумі 3453 грн. 94 коп. не сплачена.
Відповідно до п.п 14.1. 175 ст. 14 Податкового Кодексу України, податковий борг – це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в порядку оскарження, але не сплачене у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Отже, сума заборгованості відповідача по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з червня 2010 року по грудень 2010 року у сумі 3453 грн. 94 коп. є податковим боргом .
Пунктом 20.1.18 ст. 20 Податкового Кодексу України, передбачено, що органи державної податкової служби мають право, звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. 60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Позов Прокурора Миронівського району Київської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Лайн» про стягнення податкового боргу в сумі 3453 грн. 94 коп. - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Лайн» (08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Шевченка, 100, ідентифікаційний код 32585278) до Державного бюджету України податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності у сумі 3453 (три тисячі чотириста п'ятдесят три) грн. 94 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Лиска І.Г.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2011 |
Оприлюднено | 11.01.2012 |
Номер документу | 20564369 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лиска І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні