КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2011 року Справа № 1170/2а-5098/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку письмового провадження справу за поданням Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробниче підприємство Цезар” про стягнення коштів за податковим боргом, -
ВСТАНОВИВ:
Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з поданням до ТОВ “НВП Цезар” про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу в розмірі 137 грн. 16 коп..
В обґрунтування подання заявник посилався на те, що на підставі акту №430/1510/33163623 від 20.09.2011 року перевірки ТОВ “НВП Цезар”, Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення №0002541510 від 20.09.2011 року, яким відповідачу донараховано штрафну санкцію у розмірі 170 грн.. У встановлений законодавством строк сума податкового боргу ТОВ “НВП Цезар” не сплачена, та в зв'язку з переплатою, за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 137 грн. 16 коп..
Представник Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції в судове засідання не з'явився, подавши до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та зазначив, що подання підтримує в повному обсязі. (а.с.31)
Представник ТОВ “НВП Цезар” в судове засідання не з'явився.
Судом, за адресою, зазначеною у витязі з ЄДРПОУ (а.с.29), неодноразово направлялись, рекомендованими листами із зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення, повістки про виклик до суду відповідача, які повернуто на адресу суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання». (а.с.32)
Згідно ч.ч.8, 11 ст.35 КАС України повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Таким чином, у розумінні ч.11 ст.35 КАС України, відповідач вважається повідомленим про дату, час та місце судового засідання належним чином.
Відповідно до ст.1833 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим здійснення розгляду справи за відсутності представників сторін, у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що вимоги подання підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ТОВ “НВП Цезар” зареєстровано виконавчим комітетом Олександрійської міської ради 24.11.2004р., що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №237361 та перебуває на обліку в Олександрійській ОДПІ як платник податків. (а.с.3, 5)
20 вересня 2011 року Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток, в ході якої виявлено неподання відповідачем декларації з податку на прибуток за 2 квартал 2011р., чим порушено п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, про що складено акт №430/1510/333163623 (а.с.6).
На підставі даного акту Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення №0002541510 від 20.09.2011 року, яким ТОВ “НВП Цезар” збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток, нараховано штрафну санкцію у розмірі 170 грн..(а.с.7)
В зв'язку з переплатою, за відповідачем рахується податковий борг на суму 137 грн. 16 коп. (а.с.26)
Відповідно до пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг –сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
03 жовтня 2011 року органом податкової служби сформовано податкову вимогу №441 на суму 137 грн. 16 коп., яка направлена поштою на адресу ТОВ “НВП Цезар” 07.10.2011р., однак поштове відправлення повернулося до податкової інспекції у зв'язку з закінченням терміну зберігання. (а.с.11)
У відповідності до п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Станом на момент звернення до суду з поданням та розгляду справи судом зазначене податкове зобов'язання не сплачене відповідачем, а отже, є податковим боргом.
Відповідно до ч.1 ст.42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому, стаття 67 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов‘язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно пп.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності –шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до абзацу першого пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд дійшов висновку, що вимоги подання є обґрунтованими, відповідають обставинам та матеріалам справи, підтверджені належними та допустимими доказами, та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 86, 159-163, 167, 183-3 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробниче підприємство Цезар” про стягнення коштів за податковим боргом –задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробниче підприємство Цезар” (код ЄДРПОУ: 33163623) на користь Державного бюджету України, в особі Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції (ід.код –22217326) у банках, обслуговуючих такого платника на суму податкового боргу в розмірі 137 (сто тридцять сім) грн. 16 коп..
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Т.М. Кармазина
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2011 |
Оприлюднено | 12.01.2012 |
Номер документу | 20566500 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Т.М. Кармазина
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні