Постанова
від 21.12.2011 по справі 2а-11716/11/1270
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 грудня 2011 року Справа № 2а-11716/11/1270

Луганський окружни й адміністративний суд у скл аді:

Головуючого судді - Тв ердохліба Р.С.,

за участю секретаря

судового засідання - Данилкіної Н.В.,

та

представників сторін:

від позивача - ОСОБА_2 (довіреність від 31.10 .2011 № 18443/9/10,

від відповідача - не прибув,

розглянувши у відкритому с удовому засіданні адміністр ативну справу за адміністрат ивним позовом державної пода ткової інспекції в Артемівсь кому районі у м. Луганську до м алого приватного підприємст ва «Ремонт» про стягнення су ми податкового боргу за раху нок коштів платника податків у банках, що обслуговують так ого платника у розмірі 5800,67 грн .,

ВСТАНОВИВ:

15 грудня 2011 року на адресу Луг анського окружного адмініст ративного суду надійшов адм іністративний позов державн ої податкової інспекції в Ар темівському районі у м. Луган ську до малого приватного пі дприємства «Ремонт» про стяг нення суми податкового боргу за рахунок коштів платника п одатків у банках, що обслугов ують такого платника у розмі рі 5800,67 грн.

В обґрунтування позовних в имог позивач зазначив таке.

Мале приватне підприємств о «Ремонт» зареєстровано від ділом ліцензування, державно ї реєстрації та міського реє стру Луганської міської ради 09 вересня 1998 року. На обліку в де ржавній податкові інспекції в Артемівському районі у м. Лу ганську знаходиться з 23 верес ня 1998 року.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 П одаткового Кодексу України, платник податків зобов' яза ний, зокрема, сплачувати пода тки та збори в строки та у розм ірах, встановлених цим Кодек сом та законами з питань митн ої справи. Статтею 10 Закону Ук раїни «Про державну податков у службу» на державні податк ові інспекції в містах покла дено функції по здійсненню к онтролю за своєчасністю, дос товірністю, повнотою нарахув ання та сплати податків і збо рів, а також забезпеченню пра вильності обчислення і своєч асності надходження цих пода тків, платежів.

У зв' язку з несвоєчасною с платою податкових зобов' яз ань у малого приватного підп риємства «Ремонт» станом на 08 грудня 2011 року утворився пода тковий борг перед бюджетом з орендної плати з юридичних о сіб на загальну суму 5800,67 грн.

У зв' язку з несплатою у вст ановлені строки податкових з обов' язань, малому приватно му підприємству «Ремонт» бул о направлено податкову вимог у від 08 вересня 2011 року № 494.

У зв' язку з вищевикладени м позивач просить стягнути з відповідача заборгованість з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 5800,67 грн. звернув ши стягнення з рахунку у банк у обслуговуючого платника по датків.

Представника позивача поз овні вимоги, надав пояснення аналогічні, викладеному у по зові.

Представник відповідача у судове засідання не з' явис я, про дату, місце та час судов ого розгляду повідомлявся на лежним чинним, причини неявк и суду не відомі.

Відповідно до частини 6 стат ті 71 Кодексу адміністративно го судочинства України суд в ирішує справу на основі наяв них в матеріалах справи дока зів.

Заслухавши пояснення пред ставника позивача, дослідивш и матеріали справи, розгляну вши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сто ронами доказів, оцінивши док ази відповідно до вимог стат ей 69-72 Кодексу адміністративн ого судочинства України, суд вважає позовні вимоги таким и, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.

Стаття 67 Конституції Україн и передбачає, що кожен зобов'я заний сплачувати податки і з бори в порядку і розмірах, вст ановлених законом.

Відносини, що виникають у сф ері справляння податків і зб орів, зокрема, визначення вич ерпного переліку податків та зборів, що справляються в Укр аїні, та порядок їх адміністр ування, платників податків т а зборів, їх права та обов'язки , компетенцію контролюючих о рганів, повноваження і обов'я зки їх посадових осіб під час здійснення податкового конт ролю, а також відповідальніс ть за порушення податкового законодавства регулює Подат ковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу Україн и:

- грошове зобов'язання платн ика податків - сума коштів, яку платник податків повинен сп латити до відповідного бюдже ту як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) сан кцію, а також санкції за поруш ення законодавства у сфері з овнішньоекономічної діяльн ості (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - су ма коштів, яку платник податк ів, у тому числі податковий аг ент, повинен сплатити до відп овідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядк у та строки, визначені податк овим законодавством (у тому ч ислі сума коштів, визначена п латником податків у податков ому векселі та не сплачена в у становлений законом строк) (п ідпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигля ді фіксованої суми та/або від сотків, що справляється з пла тника податків у зв'язку з пор ушенням ним вимог податковог о законодавства та іншого за конодавства, контроль за дот риманням яких покладено на к онтролюючі органи, а також шт рафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пунк ту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на су ми грошових зобов'язань, не сп лачених у встановлені законо давством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грош ового зобов'язання (з урахува нням штрафних санкцій за їх н аявності), самостійно узгодж еного платником податків або узгодженого в порядку оскар ження, але не сплаченого у вст ановлений цим Кодексом строк , а також пеня, нарахована на с уму такого грошового зобов'я зання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податко вого кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку обл ік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обч ислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 с татті 16); подавати до контролю ючих органів у порядку, встан овленому податковим та митни м законодавством, декларації , звітність та інші документи , пов'язані з обчисленням і спл атою податків та зборів (підп ункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); спла чувати податки та збори в стр оки та у розмірах, встановлен их цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпун кт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Пода ткового кодексу України орга ни державної податкової служ би мають право визначати у ви значених цим Кодексом випадк ах суми податкових та грошов их зобов'язань платників под атків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); за стосовувати до платників под атків фінансові (штрафні) сан кції, стягувати до бюджетів т а державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та /або податкового боргу у випа дках, порядку та розмірі, вста новлених цим Кодексом, стягу вати суми простроченої забор гованості суб'єкта господарю вання перед державою (Автоно мною Республікою Крим чи тер иторіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залучен им державою (Автономною Респ ублікою Крим чи територіальн ою громадою міста) або під дер жавну (місцеву) гарантію, а так ож за кредитом з бюджету в пор ядку, визначеному цим Кодекс ом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); зверт атися до суду щодо стягнення коштів платника податків, як ий має податковий борг, з раху нків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму пода ткового боргу або його части ни (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Згідно із пунктом 54.1 статті 5 4 Податкового кодексу Україн и крім випадків, передбачени х податковим законодавством , платник податків самостійн о обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язанн я та/або пені, яку зазначає у п одатковій (митній) деклараці ї або уточнюючому розрахунку , що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодек су України податкові деклара ції, крім випадків, передбаче них цим Кодексом, подаються з а базовий звітний (податкови й) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у том у числі в разі сплати місячни х авансових внесків) - протяго м 20 календарних днів, що наста ють за останнім календарним днем звітного (податкового) м ісяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у том у числі в разі сплати квартал ьних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календар них днів, що настають за остан нім календарним днем звітног о (податкового) кварталу (півр іччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім ви падків, передбачених підпунк тами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - про тягом 60 календарних днів, що н астають за останнім календар ним днем звітного (податково го) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для плат ників податку на доходи фізи чних осіб - до 1 травня року, що н астає за звітним (підпункт 49.18.4 );

- календарному року для плат ників податку на доходи фізи чних осіб - підприємців - протя гом 40 календарних днів, що нас тають за останнім календарни м днем звітного (податкового ) року (підпункт 49.18.5).

Платник податків відповід но до пункту 57.1 статті 57 Податк ового кодексу України зобов' язаний самостійно сплатити с уму податкового зобов'язання , зазначену у поданій ним пода тковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настают ь за останнім днем відповідн ого граничного строку, перед баченого цим Кодексом для по дання податкової декларації , крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 126.1 статті 126 Податков ого кодексу України закріпле но, що у разі якщо платник пода тків не сплачує узгоджену су му грошового зобов'язання пр отягом строків, визначених ц им Кодексом, такий платник по датків притягується до відпо відальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримц і до 30 календарних днів включн о, наступних за останнім днем строку сплати суми грошовог о зобов'язання, - у розмірі 10 від сотків погашеної суми податк ового боргу; при затримці біл ьше 30 календарних днів, наступ них за останнім днем строку с плати суми грошового зобов'я зання, - у розмірі 20 відсотків п огашеної суми податкового бо ргу.

Мале приватне підприємств о «Ремонт» зареєстроване в я кості юридичної особи відділ ом ліцензування, державної р еєстрації та міського реєстр у Луганської міської ради 09 ве ресня 1998 року, включено відомо сті про юридичну особу до Єди ного державного реєстру юрид ичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 1 382 116 0009 005060 (арк. с прави 7,8).

Мале приватне підприємств о «Ремонт» як платник податк ів знаходиться на податковом у обліку в державній податко вій інспекції Артемівського району м. Луганська.

У відповідності із підпунк том 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Податк ового кодексу України земель ний податок - обов'язковий пла тіж, що справляється з власни ків земельних ділянок та зем ельних часток (паїв), а також п остійних землекористувачів (далі - податок для цілей розд ілу XIII цього Кодексу).

Розділом ХІІІ Податкового кодексу України врегульован і питання, пов' язані з обчис ленням та платою за землю.

Статтею 269 Податкового коде ксу України передбачено, що п латниками податку є власники земельних ділянок, земельни х часток (паїв) та землекорист увачі.

Відповідно до статті 285 Пода ткового кодексу України базо вим податковим (звітним) пері одом для плати за землю є кале ндарний рік, який починаєтьс я 1 січня і закінчується 31 груд ня того ж року (для новостворе них підприємств та організац ій, а також у зв' язку із набут тям права власності та/або ко ристування на нові земельні ділянки може бути меншим за 12 місяців).

Згідно із пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу Україн и підставою для нарахування земельного податку є дані де ржавного земельного кадастр у.

Платники плати за землю (крі м фізичних осіб) самостійно о бчислюють суму податку щорок у станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відп овідному органу державної по даткової служби за місцезнах одженням земельної ділянки п одаткову декларацію на поточ ний рік за формою, встановлен ою у порядку, передбаченому с таттею 46 цього Кодексу, з розб ивкою річної суми рівними ча стками за місяцями. Подання т акої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячни х декларацій. При поданні пер шої декларації (фактичного п очатку діяльності як платник а плати за землю) разом з нею п одається довідка (витяг) про р озмір нормативної грошової о цінки земельної ділянки, а на далі така довідка подається у разі затвердження нової но рмативної грошової оцінки зе млі (підпункт 286.2 статті 286 Подат кового кодексу України).

Платник плати за землю має п раво подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію , що звільняє його від обов'язк у подання податкової деклара ції до 1 лютого поточного року , протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п ідпункт 286.3 статті 286 Податково го кодексу України).

У відповідності із підпунк том 287.3 статті 287 Податкового ко дексу України податкове зобо в'язання щодо плати за землю, в изначене у податковій деклар ації на поточний рік, сплачує ться рівними частками власни ками та землекористувачами з емельних ділянок за місцезна ходженням земельної ділянки за податковий період, який до рівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календар них днів, що настають за остан нім календарним днем податко вого (звітного) місяця.

Податкове зобов'язання з пл ати за землю, визначене у нові й звітній податковій деклара ції, у тому числі за нововідве дені земельні ділянки, сплач ується власниками та землеко ристувачами земельних ділян ок за місцезнаходженням земе льної ділянки за податковий період, який дорівнює календ арному місяцю, щомісяця прот ягом 30 календарних днів, що на стають за останнім календарн им днем податкового (звітног о) місяця (підпункт 287.4 статті 287 Податкового кодексу України ).

Відповідачем 28 січня 2011 року подана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунал ьної власності, яка зареєстр ована державної податковою і нспекцією в Артемівському ра йоні в м. Луганську 28 січня 2011 ро ку за № 1001 (арк. справи 10-11).

Згідно із статтею 16 Податко вого кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку обл ік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обч ислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 с татті 16); подавати до контролю ючих органів у порядку, встан овленому податковим та митни м законодавством, декларації , звітність та інші документи , пов'язані з обчисленням і спл атою податків та зборів (підп ункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); спла чувати податки та збори в стр оки та у розмірах, встановлен их цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпун кт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до пункту 59.1 стат ті 59 Податкового кодексу Укра їни у разі коли платник подат ків не сплачує узгоджену сум у грошового зобов' язання в установлені строки, орган де ржавної податкової служби на дсилає (вручає) йому податков у вимогу в порядку, визначено му для надсилання (вручення) п одаткового повідомлення-ріш ення.

Згідно з пунктом 59.3 ст атті 59 Податкового кодексу Ук раїни податкова вимога надси лається не раніше першого ро бочого дня після закінчення граничного строку сплати сум и грошового зобов'язання.

На виконання вищезазначен их положень Податкового коде ксу України 11 березня 2011 року д ержавною податковою інспекц ією в Артемівському районі у м. Луганську малому приватно му підприємству «Ремонт» над іслано податкову вимогу від 08 вересня 2011 року № 494, яка отрима на відповідачем 15 вересня 2011 ро ку, про що свідчить особистий підпис посадової особи відп овідача на повідомленні про вручення поштового відправл ення (арк. справи 9).

Пунктом 95.1 статті 95 Податков ого кодексу України регламен товано, що орган державної по даткової служби здійснює за платника податків і на корис ть держави заходи щодо погаш ення податкового боргу таког о платника податків шляхом с тягнення коштів, які перебув ають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом про дажу майна такого платника п одатків, яке перебуває у пода тковій заставі.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 П одаткового кодексу України в изначено, що джерелами самос тійної сплати грошових зобов 'язань або погашення податко вого боргу платника податків є будь-які власні кошти, у том у числі ті, що отримані від про дажу товарів (робіт, послуг), м айна, випуску цінних паперів , зокрема корпоративних прав , отримані як позика (кредит), т а з інших джерел, з урахування м особливостей, визначених ц ією статтею, а також суми надм іру сплачених платежів до ві дповідних бюджетів. Джерелам и погашення податкового борг у платника податків є будь-як е майно такого платника пода тків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а та кож іншими законодавчими акт ами.

Стягнення коштів з рахункі в платника податків у банках , обслуговуючих такого платн ика податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарни х днів з дня надіслання таком у платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до ви конання органам державної по даткової служби, у розмірі су ми податкового боргу або йог о частини (підпункти 95.2 та 95.3 ста тті 95 Податкового кодексу Укр аїни).

Оскільки податкова вимога від 08 вересня 2011 року № 494 є чинно ю (доказів про відкликання по даткової вимоги суду не нада но), суд прийшов до висновку, щ о органом державної податков ої служби при зверненні до ад міністративного суду з позов ом про стягнення коштів за по датковим боргом дотримані ви моги пункту 95.2 статті 95 Податко вого кодексу України.

Внаслідок того, що мале прив атне підприємство «Ремонт» с таном на дату розгляду та вир ішення справи податковий бор г з орендної плати за землю у з агальному розмірі 5800,67 грн. не с платило, позовні вимоги визн аються судом обґрунтованими , доведеними і такими, що підля гають повному задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністра тивного судочинства України , а також те, що позивач відпов ідно до пункту 21 частини 1 стат ті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір » від сплати судового збору з вільнений, судові витрати у ц ій справі не підлягають стяг ненню з відповідача.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засі данні 21 грудня 2011 року проголош ено вступну та резолютивну ч астини постанови. Складення постанови у повному обсязі в ідкладено до 26 грудня 2011 року, п ро що згідно вимог частини 2 ст атті 167 КАС України повідомлен о після проголошення вступно ї та резолютивної частин пос танови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23 , 69-72, 87, 94, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністр ативного судочинства Україн и, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний поз ов задовольнити повністю.

Стягнути з малого приватно го підприємства «Ремонт» (ід ентифікаційний код 30009505, місце знаходження: 91021, м. Луганськ, ву л. Фабрична, буд. 8) кошти з рахун ку у банку, обслуговуючого та кого платника податків, в рах унок погашення податкового б оргу з орендної плати за земе льні ділянки державної і ком унальної власності в розмірі 5800,67 грн. (дві п' ять тисяч вісім сот гривень шістдесят копійо к) на користь місцевого бюдже ту м. Луганська на р/р 3321781270003, код п латежу 13050200, утримувач УДКУ у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код утримувача 24046582, ба нк ГУ ДКУ у Луганській област і, МФО 804013.

Постанова може бути о скаржена в апеляційному поря дку до Донецького апеляційно го адміністративного суду.

Апеляційна скарга подаєть ся до Донецького апеляційног о адміністративного суду чер ез Луганський окружний адмін істративний суд. Копія апеля ційної скарги одночасно надс илається особою, яка її подає , до суду апеляційної інстанц ії.

Апеляційна скарга на поста нову суду першої інстанції п одається протягом десяти дні в з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні ап еляційна скарга подається пр отягом десяти днів з дня отри мання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повно важень у випадках та порядку , передбачених частиною четв ертою статті 167 КАС України, бу ло повідомлено про можливіст ь отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеля ційне оскарження постанови с уду обчислюється з наступног о дня після закінчення п'ятид енного строку з моменту отри мання суб'єктом владних повн оважень повідомлення про мож ливість отримання копії пост анови суду.

Постанова набирає законно ї сили після закінчення стро ку подання апеляційної скарг и, встановленого статтею 186 КА С України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не с касовано, набирає законної с или після повернення апеляці йної скарги, відмови у відкри тті апеляційного провадженн я або набрання законної сили рішенням за наслідками апел яційного провадження.

Якщо строк апеляційного ос карження буде поновлено, то в важається, що постанова суду не набрала законної сили.

Згідно із частиною 3 статті 160 КАС України постанова скла дена у повному обсязі 26 грудня 2011 року.

< Текст >

Суддя Р.С. Твердохліб

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.12.2011
Оприлюднено12.01.2012
Номер документу20567790
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-11716/11/1270

Постанова від 21.12.2011

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Р.С. Твердохліб

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні