Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
10:40
12.05.2011 Справа № 2а-1970/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельника О. М. за участю секретаря судового засідання Бондарь В. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, пр. Леніна, 93, м. Миколаїв, 54017
до
Приватно орендного сільськогосподарського підприємства "Берізка", вул. Леніна, с. Берізки, Кривоозерський район, Миколаївська область, 55114
про
стягнення заборгованості в сумі 4396,40 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Миколаївське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (позивач) звернулось до суду з позовом про стягнення з приватно орендного сільськогосподарського підприємства "Берізка" (відповідач) заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4396,40 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідач самостійно визначив свої зобов'язання у "Звіті про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності" за 2010 рік у сумі 4396,40 грн., проте вказану суму Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не перерахував.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності відповідно до частини 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (ар. с. 18).
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про причини неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надав, заперечень проти позову не подав.
Враховуючи те, що відповідач був повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (ар. с. 10, 17), суд розглянув справу за відсутності представника відповідача.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає що неприбуття у судове засідання належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду відповідача, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється в зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Приватно орендне сільськогосподарське підприємство "Берізка" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності-юридична особа Кривоозерською районною державною адміністрацією Миколаївської області (ар. с. 8).
Відповідно до вимог статей 2, 6 Закону України від 18.01.2001 № 2240-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон (що діяв на час виникнення правовідносин)) відповідач є страхувальником.
Відповідно до статті 27 Закону страхувальник повинен самостійно нараховувати та сплачувати страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, перераховувати зазначені суми один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
19.01.2011 відповідачем подано до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності "Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності" за 2010 рік, в якому самостійно визначив заборгованість перед позивачем у сумі 4396,40 грн. (ар. с. 6).
Відповідно до статті 8 Закону спори, що виникають з правовідносин про державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, вирішуються в судовому порядку.
Позивач, відповідно до Закону, є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, а, відповідно, є суб'єктом владних повноважень та уповноважений звертатися з позовом до адміністративного суду (статті 4, 17 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідач своїм правом не скористався, заперечень проти позову не надав, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Берізка" (ідентифікаційний код 03764904, місцезнаходження вул. Леніна, с. Берізки, Кривоозерський район, Миколаївська область, 55114) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на р/р 37170002000355 (банк ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013, ідентифікаційний код 20866865) заборгованість по страхових внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4396,40 грн. (чотири тисячі триста дев'яносто шість гривень 40 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя О.М. Мельник
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2011 |
Оприлюднено | 12.01.2012 |
Номер документу | 20572857 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Мельник О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні