Постанова
від 16.12.2011 по справі 2173/10/1570
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

    

Справа № 2173/10/1570

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2011 року                                                                                           м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді                                            Іванова Е.А.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра»про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернулась Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра», в якому позивач просив стягнути з відповідача  суму заборгованості по штрафним санкціям 5250 грн.

Свої позовні вимоги позивач мотивував тим, що ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя 16.12.2008 року була проведена перевірка ТОВ «Ігра»щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, якою були встановлені порушення вимог Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», відповідно до якого торговий патент повинен бути розміщений у приміщеннях надання послуг у сфері грального бізнесу і має бути відкритим та доступним для огляду. За результатами розгляду матеріалів перевірки ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя було прийнято рішення про застосування до позивача штрафних санкцій на суму 5250 грн. Оскільки відповідачем сума штрафних санкцій в добровільному порядку не сплачена, позивач звернувся до суду з позовом та просить задовольнити його позовні вимоги та стягнути з відповідача штрафні санкції у сумі 5250 грн.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про причини неявки суду не повідомив, проте надав на адресу суду клопотання в якому просив суд розглянути справу без його участі.

Представник відповідача в судове засідання також 0не з’явися, про день, час та місце слухання справи сповіщений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, про причини неявки суд не сповістив.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про можливість розглянути справу в порядку  письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Ігра»зареєстроване виконавчим комітетом Одеської міської ради 12.09.2005 року, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії № А00 № 260837 (а.с.7).

Як встановлено судом Державною податковою інспекцією у Балаклавському районі м. Севастополя була проведена перевірка господарської одиниці –залу гральних автоматів за адресою: м. Севастополь, вул. Новикова 10-г.

За результатами вказаної перевірки працівниками Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя був складений акт від 16.12.2008 року № 0073/27/04/23/33731690, відповідно до якого встановлено, порушення п. 1,2 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме до перевірки надані 15 торгових патентів, які знаходились в одному файлі та які не знаходились на видному відкритому місці і не були доступні для відвідувача (а.с.18-19).

На підставі вказаного акту ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя прийнято рішення про застосування штрафних санкцій № 0000402303/0 від 26.02.2009 року на суму 5250 грн. (а.с.20), яке було надіслано на адресу ТОВ «Ігра»та отримано ним 04.03.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.21).

Судом встановлено, що не погодившись з рішенням ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя про застосування штрафних санкцій ТОВ «Ігра»звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом про його скасування.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 23.07.2010 року, у задоволенні позову ТОВ «Ігра»щодо скасування податкового повідомлення-рішення № 0000402303/0 від 26.02.2009 року на суму 5250 грн. відмовлено (а.с.59-62).

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду  від 28.04.2011 року постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23.07.2010 року в частині скасування податкового повідомлення-рішення № 0000402303/0 від 26.02.2009 року на суму 5250 грн. залишено без змін (а.с.57-58).

Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ч. 5 ст. 254 КАС України постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирають законної сили з моменту проголошення.

Статтею 14 КАС України встановлено, що постанова чи ухвала суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України.

Отже постанова Одеського окружного адміністративного суду набрала законної сили 28.04.2011 року, а нею встановлено, що рішення Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя про застосування штрафних санкцій № 0000402303/0 від 26.02.2009 року на суму 5250 грн. є правомірним, а тому підлягає виконанню.

Порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться суб'єктами підприємницької діяльності визначає Закон України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»об'єктом правового регулювання згідно з цим Законом є торговельна діяльність за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміну готівкових валютних цінностей (включаючи операції з готівковими платіжними засобами, вираженими в іноземній валюті, та з кредитними картками), а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг.

Частиною 1 ст. 2 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»встановлено, що торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними у цьому Законі видами підприємницької діяльності. Торговий патент не засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на інтелектуальну власність.

Частиною 2 ст. 2 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»встановлено, що торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є види, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»торговий патент повинен бути розміщений у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу. Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.

Проте, як вбачається з акту перевірки, торгові патенти знаходились в одному файлі та не були відкритими та доступними для огляду.

Відповідальність за порушення законодавства про патентування передбачена ст.. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.

Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»вартість торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу встановлюється у фіксованому розмірі (за рік): для використання грального автомата з грошовим або майновим виграшем - 4200 гривень.

З огляду на викладену норму, оскільки вартість торгового патенту складає 4200 грн. на рік, то місячна його вартість складає 350 грн.

Як вбачається з акту перевірки, в ігровому залі знаходилось 15 гральних автоматів, а тому штрафні санкції повинні складати 350х15=5250 грн.

Вказаний розмір фінансових санкцій підтверджується також і розрахунком  фінансових санкцій до акту перевірки ТОВ «Ігра»від 16.12.2008 року (а.с.22).

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно зі ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, на підставі вищевикладених фактів та підтвердження їх доказами, суд приходить до висновку, щодо задоволення позовних вимог та стягнення фінансових санкцій у сумі 5250 грн.

Керуючись «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», ст.ст. 158 - 163 КАС України суд, -  

ПОСТАНОВИВ :

Позов Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра»задовольнити.

   Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра»(код 33721690 місцезнаходження: м. Одеса вул. Отамана Чепіги 11) суму заборгованості по штрафним санкціям у розмірі 5250 грн. на р/р 31117104700002 одержувач Балаклавський державний бюджет, код платежу 21080900 ЄДРПОУ 24035629, банк УДК м. Севастополя, МФО 824509.  

Постанова набирає законної сили відповідно до ст..254КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти  днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                                                                                     Е.А.Іванов.

      

       

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.12.2011
Оприлюднено12.01.2012
Номер документу20578502
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2173/10/1570

Ухвала від 28.11.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Іванов Е. А.

Ухвала від 17.03.2010

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Іванов Е. А.

Ухвала від 02.03.2010

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Іванов Е. А.

Ухвала від 29.01.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Іванов Е. А.

Ухвала від 01.02.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Іванов Е. А.

Постанова від 16.12.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Іванов Е. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні