ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2011 року
м. Полтава
Справа № 2а-1670/8523/11
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Супрун Є.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фуджи Стиль Інформ" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
24 жовтня 2011 року Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фуджи Стиль Інформ" про стягнення заборгованості у розмірі 9 366,34 грн.
Заперечень проти позову відповідач не надав.
Ухвалу про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, направлену відповідачу за адресою його державної реєстрації, повернуто на адресу суду з відміткою "Організація вибула".
Відповідно до частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Зважаючи на те, що доставка 04.10.2011 р. ухвали на адресу державної реєстрації відповідача підтверджується поштовими відмітками, але не вручена адресату з незалежних від суду причин, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку скороченого провадження за правилами статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України.
З матеріалів справи суд встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Фуджи Стиль Інформ" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області 01.04.2003 р. (ідентифікаційний код 30258886) та перебуває на обліку платників страхових внесків в Управлінні Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області.
Відповідно до статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-IV (далі –Закон №1058-IV) страхувальниками є, зокрема роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Згідно статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 17 Закону №1058-IV (в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин) страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Правила подачі такої звітності, на момент виникнення спірних правовідносин, встановлювалися Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 р. №26-1 (далі –Порядок).
Пунктом 2.1 Порядку встановлено, що страхувальники, крім осіб, зазначених в пунктах 2.2 - 2.4 цього розділу, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду; базовим звітним періодом для них є календарний місяць.
Розмір страхових внесків встановлений Законом України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. №400/97-ВР та розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. №21-1, а саме: 33,2 % від фонду оплати праці та 2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.
Згідно з частиною 6 статті 19 Закону №1058-IV (в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин) страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Частиною 6 статті 20 Закону №1058-IV визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону №1058-IV (в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин) виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
На підставі зазначених норм позивачем винесено рішення №67 від 06.02.2009 р., яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 5 426,18 грн. та нараховано пеню у розмірі 3 963,84 грн.
Проте зазначені санкції відповідачем не сплачені.
Таким чином, як підтверджено матеріалами справи, зокрема розрахунком суми заборгованості та карткою особового рахунку страхувальника, доведеним є той факт, що недоїмка по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафу та пені, з врахуванням переплат та заборгованості, становить 9 366,34 грн.
За огляду на приведене суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
У відповідності до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фуджи Стиль Інформ" про стягнення боргу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фуджи Стиль Інформ" (ідентифікаційний номер 30258886) на користь Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області (р/р 25601312303 в ОПЕРВ Полтавського облуправління ВАТ “Державний ощадний банк України”, МФО 331467, код ЄДРПОУ 22529698) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 9 366 (дев'ять тисяч триста шістдесят шість) грн. 34 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Є.Б. Супрун
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2011 |
Оприлюднено | 11.01.2012 |
Номер документу | 20580745 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Є.Б. Супрун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні