Рішення
від 28.08.2006 по справі 8/255-2957
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

8/255-2957

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" серпня 2006 р.Справа № 8/255-2957

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Жук Г.А.             

Розглянув справу

за позовом Прокурора Бережанського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції, вул. Т. Шевченка,15, м. Бережани, Тернопільської області

до відповідача Малого приватного підприємства „Прикарпаття”, с. Жуків, Бережанського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код №21142342

за участю представників сторін:   

позивача: головний державний податковий інспектор Ільків І.М., довіреність №2289

Відповідача: не з'явився

прокурора: Шимків А.Р.., посвідчення №47 від 16.08.2006 року

В судовому засіданні прокурору та представнику позивача роз'яснено процесуальні права та обов'язки, передбачені  статтями 20,22,29,81-1 Господарського процесуального кодексу України.

За відсутністю клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснювалася.

Суть справи:

Прокурор Бережанського району Тернопільської області звернувся до господарського суду з позовом в інтересах держави в особі Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Бережани, про стягнення з Малого приватного підприємства „Прикарпаття", с. Жуків, Бережанського району, Тернопільської області, (ідентифікаційний код №21142342) 1 913 грн. штрафних санкцій, що становить 170 грн. штрафних санкцій за реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, 43 грн. штрафних санкцій за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, що є порушеннями Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", та 1700 грн. штрафних санкцій, за порушення норм Закону України „Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячними і плодовими алкогольними напоями та тютюновими виробами", а саме - роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії.

Розгляд справи призначений вперше на 18 серпня 2006 року було відкладено до 28.08.2006 року, за неявкою відповідача.

В судове засідання 26.07.2006 року відповідач не з'явився, обґрунтований відзив на позов не представив.

Зважаючи на те, що відповідач належним чином був повідомлений (за юридичною адресою, яка значиться в довідці статуправління) про час та місце слухання справи, що всупереч вимог чинного законодавства відповідач не повідомив реєстраційний орган про зміну місцезнаходження, не вніс відповідні зміни в установчі документи, а також, що явка представників сторін не визнавалась судом обов'язковою, справа слухається за правилами ст. 75 ГПК України, без участі представника відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на норми Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" N 265/95-ВР від 6 липня 1995 року з наступними змінами та доповненнями, Закон України „Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячними і плодовими алкогольними напоями та тютюновими виробами" N 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, з наступними змінами та доповненнями, в підтвердження представлено Акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності №1901004009 від 29.04.2004 року, корінець податкового повідомлення-рішення форми „Р" № 0000172333/0/0/ від 07.05 2004 року, корінці першої та другої податкових вимог, інші матеріали.

Прокурор та позивач позовні вимоги підтримали повністю.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, думку прокурора, суд встановив:

Згідно вимог ст. 121 Конституції України, Закону України "Про прокуратуру", ст. 29 Господарського процесуального кодексу України на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян та держави в судах у випадках, визначених Законом. Прокурор має право звернутися до господарського суду з позовом в інтересах держави або громадянина. В силу ст. ст.20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право звертатись до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також, підприємств та інших юридичних осіб при наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Мале приватне підприємство „Прикарпаття", с. Жуків, Бережанського району, Тернопільської області, згідно Довідки головного управління статистики у Тернопільській області №07-3365 від 19.07.2006 року є юридичною особою, у формі товариства з обмеженою відповідальністю, приватної форми власності, станом на 19 липня 2006 року значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, за ідентифікаційним кодом №21142342.

29 квітня 2004 року податковим органом, на підставі Закону України „Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року №509-ХП, Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 01.06. 2000 року №1776-111, Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23 березня 1996 року №98/96-ВР, Закону України „Про держане регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР, проведено перевірку магазину, що знаходиться за адресою вул. Руська, 1, м. Бережани та належить Малому приватному підприємству „Жуків", щодо здійснення останнім розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.

За результатами проведеної перевірки виявлено порушення відповідачем вимог ст. З п. 12,13 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячними і плодовими, алкогольними напоями та тютюновими виробами", а саме перевіркою встановлено наявність необлікованого товару (пиво „Пшеничне біле"); незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; торгівлю підакцизними товарами („Бренді-кола") без ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, про що складено Акт №1901004009 перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.

07 травня 2004 року податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №0000172333/0/0/ яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 1913 грн., з яких 170 грн. штрафних санкцій за торгівлю необлікованим товаром, 43 грн. штрафних санкцій за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, що є порушенням Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", та 1 700 грн. штрафних санкцій, за порушення норм Закону України „Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячними і плодовими алкогольними напоями та тютюновими виробами", а саме - роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії. Станом на день розгляду справи в суді податкове повідомлення-рішення відповідачем неоскаржено, а відтак є чинним.

Оцінивши зібрані у справі докази, суд прийшов до висновку що позовні вимоги обґрунтовані та належним чином доведені з огляду на наступне.

Статтею 3 п. 12,13 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 20 даного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно статті 22 Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Законом України "Про держане регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячними і плодовими алкогольними напоями та тютюновими виробами" (ст.ст. 15, 17) передбачено, що імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій. У разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

В силу ст.ст. 10, 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", N 509-ХІІ від 4 грудня 1990 року, з наступними змінами та доповненнями, державні податкові інспекції мають право здійснювати у межах своїх повноважень контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.

Згідно з ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести належними та допустимими доказами ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідач на розгляд справи не з'явився, на день вирішення спору не надав будь-яких доказів добровільної сплати штрафних санкцій.

За даних обставин, суд визнає правомірними, обґрунтованими та задовольняє вимоги прокурора щодо стягнення з Малого приватного підприємства „Прикарпаття", с. Жуків, Бережанського району, Тернопільської області, (ідентифікаційний код №21142342), 1913 грн. штрафних санкцій за порушення податкового законодавства.

Судові витрати, згідно ст. ст. 44, 49, ГПК України, покладаються на відповідача.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 4-3, 33, 43, 44, 49, 64, 75, 82-85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Малого приватного підприємства „Прикарпаття", с. Жуків, Бережанського району, Тернопільської   області,   (ідентифікаційний   код   №21142342),   1   913   грн.   штрафних   санкцій,   які перерахувати на рахунки:

-          р/р 31110106600003 код одержувача 235881 МФО 838012 ВДК в Бережанському районі, банк УДК в Тернопільській області, код платежу 23030300, 1 700 грн. штрафних санкцій за торгівлю без ліцензії;

-          р/р 31112104600003, код одержувача 235881, МФО 838012 ВДК в Бережанському районі, банк УДК в Тернопільській області код платежу 23030100, 170 грн. штрафних санкцій за торгівлю необлікованим товаром та 43 грн. штрафних санкцій за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті.

3.          Стягнути з Малого приватного підприємства „Прикарпаття", с. Жуків, Бережанського району, Тернопільської області, (ідентифікаційний код №21142342), в дохід Державного бюджету України, 102 грн. державного мита.

4. Стягнути з Малого приватного підприємства „Прикарпаття", с. Жуків, Бережанського району, Тернопільської області, (ідентифікаційний код №21142342), 118 грн. витрат на  інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь Державного підприємства "Судовий інформаційний центр", м. Київ, пр. Перемоги,44, р/р 26002014180001 у ВАТ "Банк Універсальний", м. Львів, МФО 325707, код 30045370).

5.          Рішення господарського суду набирає законної сили в десятиденний строк з дня  його прийняття (підписання рішення).

6.          Накази видати стягувачам після набрання судовим рішенням законної сили.

7.          Сторони вправі подати апеляційну скаргу, а прокурор внести апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало  законної сили протягом десяти днів з дня його прийняття (підписання), через місцевий господарський суд.

Рішення підписано  27 вересня 2006 року          

 

Суддя                                                                                          Г.А. Жук

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.08.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу205942
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8/255-2957

Рішення від 28.08.2006

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Жук Г.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні