ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/3339/11
"24" листопада 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
при секретарі судового засідання Митко В.В.
за участю:
представника позивача - Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції ОСОБА_1, довіреність від 06.06.2011 року №23821/7/10-15/1631
розглянувши у відкритому судовому засідані в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції до колективного підприємства "Тернопільський територіальний відділ Українського відділення Всесвітньої лабораторії" про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до колективного підприємства "Тернопільський територіальний відділ Українського відділення Всесвітньої лабораторії" про стягнення податкового боргу в розмірі 12065,00 грн., що підтверджується довідкою про наявність податкового боргу колективного підприємства "Тернопільський територіальний відділ Українського відділення Всесвітньої лабораторії" станом на 06.10.2011 року, карткою особового рахунку платника та іншими матеріалами справи.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, з мотивів викладених у позовній заяві та просить задовольнити.
Представник відповідача в суд не з'явився, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлявся своєчасно і належним чином, що не перешкоджає розгляду справи по суті у його відсутності за наявності достатніх документів про права і обов'язки сторін у відповідності до вимог чинного законодавства України.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступні обставини.
У відповідності до пп. 41.1.1. п. 41.1. ст. 41 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
До функцій податкового органу, згідно статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом (п. 54.1. Податкового кодексу України).
В порушення вказаних вище норм відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми грошових зобов'язань, що призвело до виникнення заборгованості перед бюджетом.
Так, станом на 16.09.2011 року на особовому рахунку відповідача рахується податковий борг в розмірі 12062,15 грн., ( в тому числі по податку на прибуток - 3086,10 грн., по податку на додану вартість - 8603,51 грн., по податку з власників наземних транспортних засобів - 25,34 грн., по комунальному податку - 350,20 грн.), який в добровільному порядку не погашено.
Вказний податковий борг виник в результаті несплати податкових повідомлень - рішень згідно актів перевірки, декларацій по податку на прибуток та податку на додану вартість, розрахунків комунального і транспортного податку.
Податкові повідомлення- рішення не оскаржені, не оспорювані ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а відтак є чинними, тому грошові суми штрафних (фінансових) санкцій є узгоджені в порядку п.54.1 ст.54, п. 56.11 ст.56 Податкового кодексу України.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п.57.1. ст.57 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.95.1. ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пп.20.1.18. п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України). Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3. ст.95 Податкового кодексу України).
Згідно п.95.4. ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
За таких встановлених обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення як обгрунтовано заявлені та документально підтверджені.
Керуючись ст.ст.2,6,7,72,86,122,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з колективного підприємства "Тернопільський територіальний відділ Українського відділення Всесвітньої лабораторії" (46000, вул. Оболоня, 4, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 01472451) заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами з урахуванням штрафних санкцій та пені в сумі 12065 (дванадцять тисяч шістдесят п'ять) грн. 15 коп. шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2011 |
Оприлюднено | 11.01.2012 |
Номер документу | 20594547 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні