Постанова
від 11.11.2011 по справі 2-а/1970/3232/11
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/3232/11

"11" листопада 2011 р., Те рнопільський окружний адмін істративний суд в складі:

Г оловуючої Подлісної І.М.

се кретаря Яловіцької Н .В.

розглянувши у відкрит ому судовому засіданні в міс ті Тернополі адміністративн у справу за адміністративним позовом Борщівської між районної державної податков ої інспекції до Борщівсько ї міської ради, третя особа на стороні відповідача Ком унальне підприємство Бо рщівська житлово - експлу атаційна дільниця №1 про звер нення стягнення податкового боргу на кошти державного ор гану, в управлінні якого пере буває таке державне (комунал ьне) підприємство або його ма йно

в с т а н о в и в:

Борщівська міжрайон на державна податкова інспек ція звернулася до адміністра тивного суду з адміністратив ним позовом до Борщівської міської ради, третя особа н а стороні відповідача Кому нальне підприємство Бор щівська житлово - експлуа таційна дільниця №1 про зверн ення стягнення податкового б оргу на кошти державного орг ану, в управлінні якого переб уває таке державне (комуналь не) підприємство або його май но.

Представник позивача Бо рщівської міжрайонної дер жавної податкової інспекції в судовому засіданні позовн і вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовол ьнити, оскільки відповідач у добровільному порядку суму заборгованості не сплатив, а тому просить стягнути її в су довому порядку.

Представник відповідача Борщівської міської ради в судове засідання не з' явив ся, надіслав на адресу суду пи сьмове клопотання в якому по зовні вимоги визнає у повном у обсязі та просить справу сл ухати у його відсутності.

Третя особа на стороні відп овідача Комунальне підп риємство Борщівська жит лово - експлуатаційна дільн иця №1 в судове засідання не з' явилася з невідомих на те при чин, хоча про день, час та місц е судового розгляду була пов ідомлена належним чином.

Суд, заслухавши пояснення п редставника позивача, оцінив ши та дослідивши зібрані по с праві докази вважає що даний позов підлягає до задоволен ня, виходячи наступних підст ав.

Комунальне підприємство Борщівська житлово - ек сплуатаційна дільниця №1 зар еєстроване Борщівською районною державною адмініст рацією Тернопільської облас ті 25.06.2002 року із наступним присв оєнням ідентифікаційного ко ду 32021587 (Свідоцтво Серія А00 № 579473).

Вищевказане підприємство перебуває на обліку в Борщі вській міжрайонній держав ній податковій інспекції з 03.0 7.2002 року і відповідно до ст. 67 Ко нституції України на нього п окладений обов' язок сплачу вати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених з аконом.

Згідно пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податко вого кодексу України, органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертат ися до суду щодо стягнення ко штів платника податків, який має податковий борг або його частину.

У відповідності до п. 6.1 ст. 6 П одаткового кодексу України, податком є обов' язковий, бе зумовний платіж до відповідн ого бюджету, що справляється з платників податку відпові дно до цього Кодексу.

Згідно ст. ст. 8, 9 Податкового кодексу України, податок на п рибуток підприємств відноси ться до загальнообов' язков их податків та зборів, а тому в они є обов' язковими до спла ти на усій території України , крім випадків передбачених цим Кодексом.

Платниками податків визна ються фізичні особи (резиден ти і нерезиденти України), юри дичні особи (резиденти і нере зиденти України) та їх відокр емленні підрозділи, які мают ь, одержують (передають) об' є кти оподаткування або провад ять діяльність (операції), що є об' єктом оподаткування згі дно з цим Кодексом або податк овими законами, і на яких покл адено обов' язок із сплати п одатків та зборів згідно з ци м Кодексом.

Пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового ко дексу України передбачено, щ о платник податків зобов' яз аний подавати до контролюючи х органів у порядку, встановл еному податковим та митним з аконодавством, декларації, з вітність та інші документи, п ов' язані з обчисленням і сп латою податків та зборів.

Пп. 41.1.1 п. 41. 1 ст. 41 Податкового ко дексу України, контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо по датків, які справляються до б юджетів та державних цільови х фондів, крім зазначених у пі дпункті 41.1.2 цього пункту, а так ож стосовно законодавства, к онтроль за дотриманням якого покладається на органи держ авної податкової служби.

Органи державної податко вої служби мають право зверт атися до суду щодо стягнення котів платника податків, яки й має податковий борг (ст. 20 Податков ого кодексу України).

27 липня 2011 року начальником відділу оподаткування юриди чних осіб Борщівської мі жрайонної державної податко вої інспекції Колобанюк Ма рією Михайлівною в приміще нні Борщівської МДПІ бул о проведено камеральну перев ірку податкової звітності з податку на прибуток Комунал ьного підприємства Борщів ської житлово - експлуата ційної дільниці №1 за звітний податковий період - І кварт ал 2011 року. Результати даної пе ревірки були оформлені актом перевірки №1007/15/32021587 від 27 липня 2011 року.

За розглядом даного акта пе ревірки, заступником начальн ика Борщівської міжрайо нної державної податкової ін спекції 03 серпня 2011 року було п рийнято податкове повідомле ння - рішення за №0001461500 про визн ачення Комунальному підприє мству Борщівська житлов о - експлуатаційної дільниц і №1 грошового зобов' язання з податку на прибуток підпри ємств і організацій що належ ить до комунальної власності в сумі 35 272, 00 грн.

Станом на дату настання спл ати вищезазначеного грошово го зобов' язання за відповід ачем рахувалася переплата по податку на прибуток в сумі 5 909 , 23 грн., внаслідок чого належал о до сплати до бюджету 29 362, 77 грн .

У разі коли платник податкі в не сплачує узгодженні суми податкового зобов' язання в установлені законодавством строки, орган державної пода ткової служби надсилає (вруч ає) йому податкові вимогу в по рядку, визначеному для надси лання (вручення) податкового повідомлення - рішення (п. 59.1 с т. 29 Податкового кодексу Украї ни).

У пункті 57.1 статті 57 Податков ого кодексу України, зазнача ється, що платник податків зо бов' язаний самостійно спла тити суму податкового зобов' язання, зазначену у поданій н им податковій декларації, пр отягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем ві дповідного граничного строк у, передбаченого цим Кодексо м для подання податкового де кларації, крім випадків, вста новлених цим Кодексом.

В зв' язку із несплатою К омунальним підприємством Борщівська житлово - ек сплуатаційною дільницею №1 у згодженої суми податкового з обов' язання у встановлені с троки, Борщівською МДПІ н адсилалася платнику податкі в податкова вимога №67 від 19 сер пня 2011 року, вручення якої підт верджується поштовим повідо мленням про отримання вручен ня відправлення.

Згідно п. 1.2 статуту Комуналь ного підприємства Борщівс ької житлово - експлуатац ійної дільниці №1 власником і засновником даного підприєм ства є Борщівська міська рада, що також підтверджуєть ся витягом з Єдиного державн ого реєстру юридичних осіб т а фізичних осіб - підприємці в.

Статтею 96 Податкового кодек су України регулюється поряд ок погашення податкового бор гу державних підприємств, як і не підлягають приватизації та комунальних підприємств.

Пунктом 96.1 статті 96 Податков ого кодексу України встановл ено, що сума коштів, отримана в ід продажу внесеного в подат кову заставу майна комунальн ого підприємства, не покрива є суму його податкового борг у і витрат, пов' язаних з орг анізацією та проведенням пуб лічних торгів або у разі відс утності у такого боржника вл асного майна, що відповідно д о законодавства України може бути внесено в податкову зас таву та відчужено, орган держ авної податкової служби зобо в' язаний звернутися до орга ну місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, д о сфери управління якого нал ежить майно такого платника податків, поданням щодо прий няття рішення про:

- виділення кошт ів місцевого бюджету на спла ту податкового боргу такого платника податків. Рішення п ро фінансування таких витрат розглядається а найближчій сесії відповідної ради;

- затвердження плану досудової санкції так ого платника податків, який п ередбачає погашення його под аткового боргу;

- ліквідацію таког о платника податків та призн ачення ліквідаційної комісі ї;

- прийняття сесією відповідної ради рішення що до порушення справи про банк рутство платника податків.

Відповідь щодо прийнят тя одного із зазначених ріше нь надсилається органу держа вної податкової служби протя гом 30 календарних днів з дня н аправлення звернення (п. 96.3 ст. 96 Податкового кодексу Україн и).

У відповідності до вимог п. 96.1 ст. 96 Податкового кодексу Ук раїни Борщівською МДПІ 19 вересня 2011 року направлено на адресу Борщівської місь кої ради подання щодо прийня ття рішення про вжиття заход ів по погашенню податкового бору Комунального підприємс тва Борщівської житло - експлуатаційної дільниці №1 у відповідності до п. 96.1 ст. 96 Под аткового кодексу України. Ст аном на дату звернення до суд у відповіді від Борщівсько ї міської ради податковим о рганом не отримано.

У разі не отримання зазначе ної відповіді у визначений ц им пунктом строк або отриман ня відповіді про відмову у за доволенні його вимог орган д ержавної податкової служби з обов' язаний звернутися до с уду із позовною заявою про зв ернення стягнення податково го боргу на кошти державного органу, в управлінні якого пе ребуває таке державне (комун альне) підприємство або його майно (п. 96.3 ст. 9 Податкового код ексу України).

Як свідчить довідка Комуна льного підприємства Борщі вської житлово - експлуат аційної дільниці №1 від 22.09.2011 ро ку №306, майна, що відповідно до з аконодавства України може бу ти внесено в податкову заста ву та відчужено для погашенн я податкового боргу. У підпри ємства не має.

Таким чином, станом на 24.10.2011 ро ку загальна сума податкового боргу Комунального підприєм ства Борщівської житло - експлуатаційної дільниці №1 перед бюджетом становить 29 362, 77 грн. та не сплачується з 22.02.2011 р оку (протягом 60 календарних дн ів з дня надіслання такому пл атнику податкової вимоги).

Згідно із пп. 87.11 п. 87.1 ст. 87 Пода ткового кодексу України, орг ан стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу плат ника податку - фізичної особ и. Стягнення податкового бор гу за рішенням суду здійснює ться державною виконавчою сл ужбою відповідно до закону п ро виконавче провадження.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Подат кового кодексу України, орга н державної податкової служб и здійснює за платника подат ків і на користь держави захо ди щодо погашення податковог о боргу такого платника пода тків шляхом стягнення коштів , які перебувають у його власн ості, а в разі їх недостатност і - шляхом продажу майна так ого платника податків провод иться не раніше ніж через 60 ка лендарних днів з дня надісла ння такому платнику податков ої вимоги (п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України).

Виходячи з вищенаведеного , суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтов аними, відповідають дійсним обставинам та матеріалам спр ави, ґрунтуються на вимогах ч инного законодавства, належ ним чином не запереченні ві дповідачем, а тому підлягают ь до задоволення в повному об сязі.

Судові витрати по справі зг ідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відп овідача не стягуються.

керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160 - 163 КАС України, Податковим код ексом України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити. С тягнути з Комунального підп риємства Борщівська жит лово - експлуатаційна дільн иця №1 (вул. Гніздовського, 2, м. Б орщів, ідентифікаційний код 32021587) податковий борг в сумі 29 362 (д вадцять дев' ять тисяч трист а шістдесят дві) гривни 77 копі йок.

Постанова суду набирає за конної сили закінчення строк у подання апеляційної скарги . У разі подання апеляційної с карги судове рішення, якщо во но не скасоване, набирає зако нної сили після набрання зак онної сили рішення за наслід ками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга може бу ти подана до Львівського апе ляційного адміністративног о суду у порядок і строки, пере дбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинс тва України

Головуючий суддя Подлісна І.М.

копія вірна

Суддя Подлісна І.М.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.11.2011
Оприлюднено12.01.2012
Номер документу20594706
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а/1970/3232/11

Ухвала від 28.10.2011

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Подлісна І.М.

Постанова від 11.11.2011

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Подлісна І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні