Рішення
від 29.08.2006 по справі 8/264-3016
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

8/264-3016

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" серпня 2006 р.Справа № 8/264-3016

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Жук Г.А.             

Розглянув справу

За позовом: Управління Пенсійного фонду України в Підволочиському районі, вул. Данила Галицького,67, смт. Підволочиськ,   ідентифікаційний код № 21156441

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Товтри”, вул. Данила Галицького,98, смт. Підволочиськ, Тернопільської області,  ідентифікаційний код № 21169105

про стягнення 10 327 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків

За участю представників сторін

Позивача: головний спеціаліст-юрисконсульт Гевко І.Г., доручення № 1873804 від 28.08.2006 року

Відповідача: не з'явився

В судовому засіданні представнику позивача роз'яснено його процесуальні права та обов'язки, передбачені  статтями 20,22,81-1 Господарського процесуального кодексу України.

За відсутністю відповідного клопотання, технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

Суть справи:  

Управління Пенсійного фонду України в Підволочиському районі звернулось до господарського суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Товтри”, вул. Д.Галицького,98, смт. Підволочиськ, Тернопільської області, 10 327 грн. заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що становить, 10 157  грн. недоїмки по сплаті страхових внесків (за період до 01.01.2004 року) та 170 грн.  заборгованості по фінансових санкціях.

В судове засідання 29.08.2006 року відповідач не з'явився, обґрунтований відзив на позов не представив.

Зважаючи на те, що відповідач належним чином був повідомлений (за юридичною адресою, яка значиться в довідці статуправління) про час та місце слухання справи, що всупереч вимог чинного законодавства відповідач не повідомив реєстраційний орган про зміну місцезнаходження, не вніс відповідні зміни в установчі документи, а також, що явка представників сторін не визнавалась судом обов'язковою, справа слухається за правилами ст. 75 ГПК України, без участі представника відповідача.

Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV від 09.07.2003 року, Інструкцію Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1, в підтвердження представив картку особового рахунку страхувальника юридичної особи, Рішення №20 про застосування штрафних санкцій за неподачу розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством від 27.02.2002 року, Акт звірки від 14.01.2004 року підписаний повноважними представниками сторін, скріплений печатками юридичних осіб, претензії №877 від 25.07.2001 року та №397 від 25.03.2002 року, лист №2 від 30.11.2004 року генерального директора ТОВ „Товтри” адресований начальнику управління пенсійного фонду України в Підволочиському районі, в якому товариство заборгованість перед Пенсійним фондом в сумі 10 157 грн. визнає та зобов'язується її погасити до 20.12.2004 року.

В судовому засіданні повноважний представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Розглянувши матеріали справи,  заслухавши пояснення та доводи прокурора, позивача, та відповідача, оцінивши представлені докази в їх сукупності господарський суд  встановив:

Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року (набрав чинності з 01.01.2004 року), визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також, регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування, довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципами: законодавчого визначення умов і порядку здійснення загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; обов'язковості страхування осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством, а також осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності; цільового та ефективного використання коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; відповідальності суб'єктів системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за порушення норм цього Закону, а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов'язків.

Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997р. (із послідуючими змінами та доповненнями) передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, які використовують працю найманих працівників, зобов'язані сплачувати збір (страхові внески) на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі визначеному Законом.

Порядок обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України визначається Інструкцією Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1

Згідно даного Закону та Інструкції до страхових внесків належать - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Страхувальниками є - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме: підприємства установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, фізичні особи –суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб –суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування –фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб або на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ним органи незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізичні особи, які використовують працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, які використовують працю найманих працівників.

У відповідності до вимог Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, відповідач є платником збору на державне пенсійне страхування, і  зобов'язаний сплачувати цей збір на рахунок Пенсійного Фонду у строки та розмірах встановлених чинним законодавством.

Як вбачається з матеріалів справи, станом на 01.07.2006 року за Товариством з обмеженою відповідальністю „Товтри” за 2001 - 2003 роки, рахується заборгованість по страхових внесках в сумі 10 327 грн.,  що становить 10 157 грн. заборгованості по сплаті внесків та  170 грн. штрафних санкцій.

У зв'язку із неподачею відповідачем розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки визначені законодавством, начальником Пенсійного фонду України в Підволочиському районі 27.02.2002 року, на підставі підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, прийнято Рішення №20 про застосування штрафних санкцій за неподачу розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 170 грн. (належним чином засвідчена копія рішення знаходиться в матеріалах справи).

         Згідно п.п. 1,2,3 ч. 3 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату; вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом; протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Як стверджує позивач, станом на 01.07.2006 року заборгованість ТзОВ „Товтри” перед пенсійним фондом становить 10 327грн., що становить 10 157 грн. заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, за період з 2001 року по 2003 рік та 170 грн. штрафних санкцій.

Згідно вимог ст. ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Враховуючи, що заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю „Товтри”, в сумі 10327 грн., яка виникла за період з 2001 року по 2003 роки підтверджена матеріалами справи,  відповідач на час розгляду справи в суді не надав належних доказів добровільної сплати заборгованості, суд визнає позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 10 327 грн.  недоїмки по страхових внесках, 10 157 грн. штрафних санкцій та 170 грн. штрафних санкцій,  правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Витрати по сплаті державного мита в сумі 103 грн. 27 коп. та  витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн., згідно вимог ст.ст. 44-49 ГПК України, покладаються на відповідача.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 1,2,12,22,32,33,43,44-49,69,75,77,82,83,84,85,115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1.          Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Товтри”, вул. Данила Галицького,98, смт. Підволочиськ, Тернопільської області, ідентифікаційний код 21169105, на користь Управління Пенсійного фонду України в Підволочиському районі, вул. Данила Галицького,67, смт. Підволочиськ, (ідентифікаційний код № 21156441) 10 157 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків, 170 грн. штрафних санкцій.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Товтри”, вул. Данила Галицького,98, смт. Підволочиськ, Тернопільської області, ідентифікаційний код 21169105 - 103грн. 27коп.  державного мита в дохід Державного бюджету України.  

4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Товтри”, вул. Данила Галицького,98, смт. Підволочиськ, Тернопільської області, ідентифікаційний код 21169105, на користь Державного підприємства “Судовий інформаційний центр” м. Київ, пр. Перемоги,44, р/р 26002014180001 у ВАТ „Банк Універсальний”, м. Львів, МФО 325707, ЄДРПОУ 30045270 - 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5. Рішення господарського суду набирає законної сили в десятиденний строк з дня його прийняття (підписання рішення).

6.          Накази видати стягувачам після набрання судовим рішенням законної сили.

7.          Сторони вправі подати апеляційну скаргу, а прокурор внести апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили протягом десяти днів з дня його  прийняття (підписання), через місцевий господарський суд.

Рішення підписано  27 вересня 2006 року

 

Суддя                                                                                          Г.А. Жук

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення29.08.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу205971
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8/264-3016

Рішення від 29.08.2006

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Жук Г.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні