ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01 грудня 2011 року < Час проголошення > № 2а-17712/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: головуючого - судді Качур І.А., при секретарі Крупічко Ю.Ю., за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 (дов. від 26.102011р. №8917/9/10);
від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за податковим поданням Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю ,,А - Буд,, про зупинення видаткових операцій на рахунках боржника.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 01.12.2011 року о 15 год. 47 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.2 ст. 167 КАС України.
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва (надалі –позивач) звернулась до суду з податковим поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю ,,А - Буд,, (надалі –відповідач) про зупинення видаткових операцій на рахунках боржника.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем не сплачується до бюджету податковий борг, позивач намагався стягнути кошти у досудовому порядку, проте такі заходи виявились безрезультатними. Податкове подання просив задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з’явився, належним чином повідомлений про час, місце і дату судового засідання, про що є телефонограма в матеріалах справи, а відтак виходячи із стислих строків розгляду податкового подання, визначених ст.183-3 КАС України суд вважає за можливе розгляд справи у його відсутність.
Заслухавши пояснення позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, про задоволення податкового подання, з огляду про наступне.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач є юридичною особою, яка зареєстрована Дніпровською районною в м. Києві державною адміністрацією 27.09.2005р.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Рогозівська,4/6, оф.1 та присвоєно ідентифікаційний код 33543472.
Відповідно до пп.59.4 та пп. 59.1, пп. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2756-VI,податкова вимога надсилається платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На підставі викладено, було винесено податкову вимогу №1117 від 10.05.2011 року на загальну суму заборгованості 14 798,52грн. та направлено ТОВ „А-Буд".
Сума боргу станом на 24.11.2011 року становить 30 778,93 грн. (податок на додану вартість - 24 764,83 грн., податок на прибуток приватних підприємств - 6 014,10 грн.).
Відповідно до пп. 89.1.1 п.п.89.1 та пп. 89.2 ст. 89 Податкового кодексу, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених п.89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
10.05.2011 року Першим заступником начальника ДПІ Дніпровського району м. Києва було прийнято Рішення №1117 про опис майна ТОВ „А-Буд" у податкову заставу.
11.10.2011 року ДПІ Дніпровського району м. Києва направила лист до ТОВ „А-Буд" з проханням надати документи для опису майна у податкову заставу, проте відповіді до ДПІ району не надійшло. Тому податковим керуючим складено Акт №41 про відмову платника податку від опису майна у податкову заставу.
Згідно пп. 89.4 ст. 98 Податкового кодексу, яким зазначено, що у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.
Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.
Отже, керуючись пп. 20.1.16 пп. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України та п. 1,2 ст. 183-3 Закону України ,.Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України" від 02.12.2010 року, передбачено, що провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо зупинення видаткових операцій платників податків на рахунках платників податків.
Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності.
Обставиною, що зумовила звернення ДПІ у Дніпровському районі м. Києва до суду є Акт про відмову платника податків від опису майна у податкову від 29.11.2011 року, отже відповідно до вище зазначеної норми подання має бути подано до 30.11.2011 року.
Відповідно до пп. 20.1.16 пп. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2756-VII, яким зазначено, що органи державної податкової служби мають право на звернення до суду у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків, що знаходяться в банку, та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені кодексом.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про обґрунтованість заявленого податкового подання.
Згідно із ч.1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
При цьому, суд звертає увагу на те, що відповідач не скористався наданими йому законом правами та не надав суду ніяких доводів які б спростували аргументування заявлених вимог позивача.
Враховуючи, що спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 11, 71,72, 94, 98, 117, 158, 161-163, 183-3, 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ :
1. Податкове подання задовольнити.
2. Зупинити видаткові операції ТОВ „А-Буд" (код ЄДРПОУ 33543472) з наступних розрахункових рахунків: р/р 26000211026300 в Банку ,, AT„УкрСиббанк", 351005.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.А. Качур
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2011 |
Оприлюднено | 10.01.2012 |
Номер документу | 20603816 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Качур І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні