8/733пн-ад
ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області
91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области
91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
26.10.06 Справа № 8/733пн-ад.
Суддя Середа А.П., розглянувши матеріали справи за позовом
Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції , місто Антрацит Луганської області,
до Приватного підприємства „Аква Терм”, місто Антрацит Луганської області,
за участю Третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача –державного реєстратора виконавчого комітету Антрацитівської міської ради Луганської області, -
про визнання недійсним запису та припинення юридичної особи, -
при секретарі судових засідань Подколзіній С.С.,
в присутності представників сторін:
від позивача –Пузікова Н.А. –начальник юридичного відділу, - довіреність №1 від 10.01.2006 року; Хохлов Е.С. –старший оперуповноважений Краснолуцького ВПМ ДПА у Луганській області, - довіреність №30 від 25.10.2006 року;
від відповідача – не прибув,
від третьої особи –не прибув, -
встановив:
суть спору: позивачем заявлено вимогу про визнання недійсним запису від 04.06.2004 року, за реєстром №04051885ю0010196 –про державну реєстрацію відповідача –Приватного підприємства „Аква Терм” (далі –ПП „Аква Терм”, - Відповідач), ідентифікаційний код 32902115, здійсненого виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області, та про припинення ПП „Аква Терм” як юридичної особи.
Відповідно до ст. 111 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАСУ) попереднє судове засідання по справі призначене та фактично відбулося 10.10.06 року.
Відповідач до цього засідання не прибув.
Представники позивача звернулися до суду з клопотанням про відмову від здійснення фіксації судового процесу технічними засобами, яке не суперечить вимогам ст. 41 та пункту 2-1 розділу УІІ „Прикінцеві та перехідні положення КАСУ, а тому його задоволено судом.
У судовому засіданні вони позов підтримали.
Відповідач відзив на позов та витребувані судом документи не надав, позов не оспорив, до судового засідання не прибув, участь у ньому свого представника не забезпечив, хоча про дату, час та місце судових слухань повідомлений належним чином.
До такого висновку суд дійшов з огляду на те, що 19.09.06 року за вих. №1904 господарським судом на адресу відповідача рекомендованим листом №2369467 спрямовано копію позовної заяви, ухвалу про порушення провадження у справі та призначення її до слухання у попередньому судовому засіданні, а також повістку.
Як видно з повідомлення про вручення цього поштового відправлення, 21.09.06 року його отримано уповноваженою особою відповідача.
13.10.06 року, за вих. №2038 судом, на ту ж адресу, у такий же спосіб спрямовано ухвалу про призначення справи до слухання у судовому засіданні, а також повістку.
Згідно повідомленню про вручення поштового відправлення №2476441, - 14.10.06 року його отримано уповноваженою особою відповідача.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.40, 49,51, частиною 6 ст. 71 та ст. 86 КАСУ, судом справу розглянуто по суті за відсутності відповідача, - за наявними у ній матеріалами.
Представником Третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача –державного реєстратора виконавчого комітету Антрацитівської міської ради Луганської області (далі –Третя особа) у попередньому судовому засіданні (10.10.06 року) надано відзив на позов за №б/н від 09.10.06 року, згідно якому виконкомом позов визнано у повному обсязі та заявлено клопотання про повне задоволення позовних вимог. Крім того, ним також надано до суду низку документів, які свідчать як про здійснення державної реєстрації відповідача по справі, так і про те, що за фактом створенням ПП „Аква Терм” слідчим управлянням УМВС України у Луганській області було порушено кримінальну справу №39/05/0064, під час провадження досудового слідства по якій, на підставі постанови від 24.05.05 року про здійснення виїмки документів про державну реєстрацію ПП „Аква Терм”, - 02.06.05 року у державного реєстратора виконкому Антрацитівської міської ради здійснено виїмку названих документів.
Судом ці документи долучено до матеріалів справи.
До судового засідання представник Третьої особи не прибув, про причини неявки не повідомив.
Суд також приймає до уваги те, що в матеріалах справи маються докази (розписка представника третьої особи) –про отримання у попередньому судовому засіданні, яке відбулося 10.10.06 року, повістки про призначення справи до слухання у судовому засіданні 26.10.06 року, 10 год. 20 хв.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.40, 49,51, частиною 6 ст. 71 та ст. 86 КАСУ, судом справу розглянуто по суті за відсутності представника третьої особи, - за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши представників позивача, дослідивши матеріали справи та додатково надані докази, суд дійшов наступного.
І.1. 04.06.2004 року виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області здійснено державну реєстрацію Приватного підприємства „Аква Терм”, ідентифікаційний код 32902115, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців внесено запис №04051885ю0010196; місцезнаходження ПП: місто Антрацит, провул. Попова, буд. 6, кв. 12; його засновником зареєстровано громадянина України –Солонського Олексія Вікторовича, який мешкає за тією ж адресою.
Факт державної реєстрації ПП „Аква Терм” також підтверджується:
свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, виданим виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 04.06.04 року;
довідкою №39381 від 07.06.04 року, виданою Головним управлінням статистики у Луганській області;
письмовим повідомленням державного реєстратора Антрацитівської міської ради №б/н від 09.10.06 року;
доказами, наданими для долучення до справи третьою особою (реєстраційною карткою суб'єкта підприємницької діяльності –юридичної особи від 04.06.04 року; Статутом ПП „Аква Терм” та ін.)
Позивачем також до матеріалів справи долучено Статут ПП „Аква Терм”.
2.Антрацитівською ОДПІ 04.06.04 року ПП „Аква Терм” зареєстроване в якості платника податків (довідка №79 від 04.06.04 року) та в якості платника податку на додану вартість (свідоцтво №16147088 від 17.02.05 року).
Згідно висновку ОДПІ №6590 від 11.09.06 року, ПП „Аква Терм” не надає податкову та фінансову звітність з лютого 2005 року.
3.Як сказано вище у цій постанові, СУ УМВСУ в Луганській області у зв'язку зі створенням фіктивного Приватного підприємства „Аква Терм” порушено кримінальну справу №39/05/0064.
4. Засновником підприємства –Солонським Олексієм Вікторовичем –25 серпня 2005 року старшому оперативному уповноваженому ВПМ Антрацитівської ОДПІ надано письмове пояснення, згідно якому:
Приблизно у кінці травня 2004 року на території шахти 2-2-біс, де він на той час працював, до нього підійшли раніше йому не знайомі два молоді чоловіки, які назвались Євгеном та Андрієм, при цьому запропонували йому зареєструвати на своє ім'я ПП „Аква Терм” і стати його директором, попередивши, що він ніякого відношення до діяльності підприємства мати не буде.
Солонський О.В. погодився з такою пропозицією.
На прохання Євгена та Андрія він дав їм свій паспорт.
Разом з ними він їздив до нотаріуса, який знаходиться недалеко від центрального ринку міста Антрациту, та підписував якісь документи, а після цього також їздив до міста Луганська, де зустрічався з адвокатом Кушніренко, який водив його по установах, інструктуючи перед тим, де і що треба говорити.
Після здійснення державної реєстрації ПП „Аква Терм”, він, під керівництвом Євгена та Андрія, здійснив постановку підприємства на податковий облік у Антрацитівській ОДПІ, при цьому його також попередньо вони проінструктували, що при цьому треба говорити.
Після отримання документів на ПП „Аква Терм” Євген та Андрій кудись зникли, забравши з собою всі документи та печатку підприємства.
Особисто він не збирався займатися будь-якою підприємницькою діяльністю, а зареєстрував підприємство на прохання Євгена та Андрія.
З моменту їх зникнення і до цього часу місцезнаходження цих осіб, а також документів, печатки та штампів підприємства йому не відоме.
Будь-якої господарської діяльності він не здійснював; договори не підписував, податкову звітність не складав та до податкових органів не здавав.
Надані йому під час опитування податкові декларації він не складав, не підписував та до ОДПІ не надавав; декларації містять підпис, схожий на його власноручний, але він такі документи ніколи не підписував.
Заслухавши представників позивача, дослідивши матеріали справи та додатково надані докази, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
ІІ.1.Право Державної податкової служби України в особі Антрацитівської ОДПІ на здійснення перевірок стану додержання суб'єктами підприємницької діяльності вимог чинного податкового законодавства передбачене пунктами 1-3 статті 11 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні” (далі –ЗУ №509-ХІІ), а право на звернення до суду з позовами про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачено пунктом 17 тієї ж статті названого Закону.
2.З матеріалів справи та досліджених судом доказів видно, що відповідач по справі –засновник та директор ПП „Аква Терм” Солонський О.В. –не мав наміру реєструвати ПП „Аква Терм” з власного рішення, - тобто з власного волевиявлення.
Цей факт знайшов своє беззаперечне підтвердження:
у його вищезгаданому поясненні про те, що він не укладав договір з будь-ким про надання йому юридичних послуг у зв'язку з реєстрацією ПП „Аква Терм”; що він у цьому зв'язку також нікому, у т.ч. Євгену та Андрію, з цією метою не видавав довіреність, - названі факти наявними у справі доказами не спростовано;
у порушенні кримінальної справи №39/05/0064.
Всі ці доводи по справі не спростовано.
3. Вищевикладене дає підстави дійти висновку про те, що запис про державну реєстрацію ПП „Аква Терм” вчинено з порушенням наступних статтей Цивільного кодексу України (далі –ЦКУ):
пункту 4 частини 1 статті 3, де сказано, що загальними принципами цивільного законодавства є:
свобода підприємницької діяльності, не забороненої законом;
частини 3 статті 13, в якій сказано, що не допускаються дії особи, вчинювані з метою спричинити шкоду іншій особі, а також зловживання правом у іншій формі.
З огляду на це, частиною 2 ст. 16 ЦКУ в якості способів захисту цивільних прав та інтересів передбачено:
...4)поновлення становища, яке існувало до порушення;
...7)припинення правовідносин;
...10)визнання незаконним рішення, дії чи бездіяльності органу державної влади, ... органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.
4.Згідно частині 1 ст. 205 ЦКУ угоди можуть укладатися в усній або письмовій формах. Сторони мають право обрати форму угоди, якщо інше не передбачено законом.
Закон вимагає, щоб волевиявлення учасника угоди було вільним та відповідало його внутрішньому волевиявленню (частина 3 ст. 203 ЦКУ).
Наявними у справі доказами встановлено, що волевиявлення учасника угоди - Батенка В.В. не було вільним та не відповідало його внутрішній волі.
Підставою для визнання угоди недійсною є недотримання в момент її укладення стороною (сторонами) вимог, встановлених частинами першою-третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що цю угоду було укладено з метою, яка суперечить інтересам держави та суспільства. Про це свідчить те, що вищезгадані Євген та Андрій, скориставшись довірою з боку Солонського О.В., уклали з ним усну угоду про створення та державну реєстрацію ПП „Аква Терм”, маючи намір ухилитися від оподаткування, оскільки статутні документи, печатку та штампи вони у Солонського О.В. забрали та використовують їх на свій власний розсуд, в той час як підприємство було зареєстроване на іншу –підставну - особу.
Недійсною є угода, якщо її недійсність встановлена законом (нікчемна угода). В такому випадку визнання її недійсною судом не треба (частина 2 ст. 215 ЦКУ).
Суд вважає, що, з урахуванням вищевикладених доводів, запис виконавчого комітету Антрацитівської міської ради №04051885ю0010196 від 04.06.04 року – про державну реєстрацію Приватного підприємства „Аква Терм”, ідентифікаційний код 32902115, –підлягає визнанню недійсним.
5. Як сказано у частині 2 ст. 38 Закону України від 15.05.2003 року №755-ІУ „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” (далі 0 ЗУ №755-ІУ), підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:
визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути.
Матеріалами справи належним чином доведено, що усунути порушення, припущені при створенні ПП „Аква Терм”, - не можливо.
Факт порушення вищеперелічених вимог чинного законодавства належним чином підтверджено наявними у справі доказами.
За таких обставин позов підлягає задоволенню.
Судові витрати по справі покладаються на відповідача як на сторону, яка порушила чинне законодавство.
На підставі викладеного, ст.11 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні”, ст. 38 Закону України від 15.05.03 року №755-ІУ „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”; керуючись ст.ст.94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1.Позов задовольнити. у повному обсязі.
2.Визнати недійсним з 04 червня 2004 року запис виконавчого комітету Антрацитівської міської ради Луганської області від 04 червня 2004 року №04051885ю0010196 –про державну реєстрацію Приватного підприємства „Аква Терм”, ідентифікаційний код 32902115, місцезнаходження якого –місто Антрацит, пров. Попова, 6, кв. 12; п/р 26002039841601 у Львівській філії АБ „Брокбізнесбанку”, МФО 325774.
3.Припинити юридичну особу - Приватне підприємства «Аква Терм», ідентифікаційний код 32902115, місцезнаходження якого –місто Антрацит, пров. Попова, 6, кв. 12; п/р 26002039841601 у Львівській філії АБ „Брокбізнесбанку”, МФО 325774, - з моменту реєстрації, - тобто з 04 червня 2004 року.
Відповідно до частини 4 ст. 167 КАС України за згодою представників позивача у судовому засіданні 26.10.2006 року оголошено тільки вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо такої заяви не буде подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 30.10.2006 року.
Суддя А.П.Середа
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 206652 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Середа А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні