Постанова
від 25.10.2006 по справі 14/321-ап-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

14/321-АП-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"25" жовтня 2006 р.                                                           Справа № 14/321-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Гридасова Ю.В. при секретарі Шепель І.М., розглянув у відкритому судовому засіданні справу   

за позовом приватного підприємства "Лоттос", м. Херсон,

до Херсонської міської ради, м. Херсон,  

про  спонукання вчинити певні дії,

за участю представників

позивача: Южбабенко І.В., представник, дов. від 07.09.2006 р.,

відповідача: Бондар А.В., нач. сектору судово-претензійної роботи юр. відділу, дов. № 09-8-12 від 10.01.2006 р.

 Позивач у позовній заяві просить зобов'язати відповідача розглянути звернення позивача на сесії міської ради, щодо надання в оренду земельних ділянок, згідно з переліком, та надати згоду на розроблення проекту відведення земельних ділянок, посилаючись в обґрунтування позовних вимог на положення ст. 123 Земельного кодексу України.

Представник позивача на засіданні суду надав усні пояснення відповідно до яких підтримав вимоги, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в ході судового засідання надав усні пояснення у яких заперечував проти позовних вимог. Письмові заперечення проти позову до дня засідання суду не представив. Усне клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи, до розгляду спірного питання на відповідній комісії виконкому міської ради, залишено судом без задоволення за необґрунтованістю.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі (їхніх представників), що прибули на судове засідання, дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд,

в с т а н о в и в :

Позивач 09.08.06 року звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) про надання земельних ділянок із земель комунальної власності в оренду під розміщення павільйонів. До цього часу відповідачем заява позивача не розглянута, відповідь позивачу відповідачем не направлена, не дивлячись на те, що після подання відповідних документів позивач неодноразово звертався до відповідача з проханням розглянути його заяву.

Відсутність обгрунтованого рішення відповідача з приводу заяви (клопотання) про надання земельних ділянок в оренду позбавляє позивача права на захист своїх інтересів у спосіб, визначений земельним законодавством України.

Відповідно до ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до положень частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень ст. 93 Земельного кодексу України земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування

Відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних  ділянок,  що  перебувають  у державній  або  комунальній  власності,  здійснюється  на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Згідно з положеннями ст. 16 Закону України «Про оренду землі»особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання).

Розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Згідно положень ч. 3 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу  під забудову  здійснюється за  проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.

Відповідно до вимог частин 3, 4, 5 ст. 123 Земельного кодексу України юридична особа,  зацікавлена в одержанні земельної ділянки у  постійне  користування  із  земель  державної  або  комунальної власності,  звертається  з  відповідним  клопотанням  до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій  або сільської, селищної, міської ради.

До  клопотання про відведення земельної ділянки додаються матеріали,  передбачені  частиною  п'ятнадцятою  статті  151 цього Кодексу  документи,  що  обґрунтовують  її  розмір, призначення та місце розташування.

Відповідна районна державна  адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Відповідно до наданих позивачем копій витягів з протоколів засідань постійної комісії з питань містобудування та регулювання земельних відносин зазначена комісія неодноразово рекомендувала відмовити в наданні земельних ділянок позивачу, з підстав не пов'язаних з неналежним оформленням поданих позивачем документів. В зазначених протоколах комісія посилається на рішення міської ради № 50 від 28.07.06 р., дія якого зупинена ухвалою господарського суду Херсонської області від 10 жовтня 2006 року по справі № 4/305-АП-06, а ткож зазначає про "недоцільність" виділення земельних ділянок в оренду.

За вказаних обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до положень ст. ст. 94, 98 КАС України судові витрати підлягають відшкодуванню з місцевого бюджету міста Херсона на користь позивача.

На підставі зазначених вище норм матеріального права, керуючись  ст.ст. 94, 161-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

п о с т а н о в и в:

1.           Позов задовольнити.

2.          Зобов'язати Херсонську міську раду, ідентифікаційний код –26347681, адреса –м. Херсон, проспект Ушакова, 37, розглянути звернення приватного підприємства "Лоттос", ідентифікаційний код –32770527, адреса –квартира № 33, будинок № 1, вул. Порт-Елеватор, місто Херсон, на сесії міської ради, щодо надання в оренду земельних ділянок, згідно з переліком, та надати згоду на розроблення проекту відведення земельних ділянок.

3.          Відшкодувати з місцевого бюджету міста Херсона, розрахунковий рахунок не відомий, на користь приватного підприємства "Лоттос", ідентифікаційний код –32770527, адреса –квартира № 33, будинок № 1, вул. Порт-Елеватор, місто Херсон, р\рахунок –не відомий,  3грн.40коп. витрат по сплаті судового збору. Виконавчий лист видати після набрання  судовим рішенням законної сили та звернення заінтересованої особи з відповідною заявою.

4. Постанова господарського суду набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений  цим Кодексом,  постанова  суду  першої  інстанції  набирає законної сили після закінчення цього строку.

   5.  Про апеляційне оскарження рішення суду (постанови) першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються  в  апеляційній скарзі. Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява  про апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження. Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

     Суддя                                                                                     Ю.В. Гридасов

Дата складення постанови  у  повному  

обсязі  відповідно  до статті 160 Кодексу

     адміністративного судочинства України                                         "30" жовтня 2006 р.

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення25.10.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу206685
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/321-ап-06

Постанова від 25.10.2006

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні