Рішення
від 10.01.2012 по справі 26/246/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГА НСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВ В, 3а. Тел. 55-17-32


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.01.12 С права № 26/246/2011

Суддя Єжова С.С., за участю секретаря судовог о засідання Антоново ї І.В., розглянувши матеріа ли справи за позовом

Товариства з обмеженою в ідповідальністю „Тітан-С-2”, м.Луганськ

до Публічного акціонерн ого товариства „Сталь”, м.Л уганськ

про стягнення 6142 грн. 59 коп.

в присутності представни ків сторін:

від позивача - не прибув ;

від відповідача - пред ставник за довіреністю ОСО БА_1, довіреність №б/н від 01.08.201 1.

В С Т А Н О В И В:

Обставини справи: заяв лено вимогу про стягнен ня з відповідача 3% річних в су мі 6142 грн. 59 коп.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридични х осіб та фізичних осіб-підпр иємців №12622910 від 03.01.2012 правильни м найменуванням відповідача є Публічне акціонерне товар иство „Сталь”, що приймаєтьс я судом до уваги. Про це також зазначено позивачем в листі від 10.01.2012.

Листом б/н від 10.01.2012 позивач пр осив розглянути справу за ві дсутності представника.

Суд, з урахуванням думки від повідача, вважає можливим за довольнити вказане клопотан ня.

Відповідач листом б/н та без дати повідомив, що дійсно опл ата за поставлену продукцію здійснювалась несвоєчасно і що він не має заперечень стос овно правильності розрахунк у, зробленому позивачем.

Розглянувши матеріали спр ави, вислухавши представника відповідача, встановивши фа ктичні обставини справи, оці нивши надані докази, господа рський суд Луганської област і встановив наступне.

Між Товариством з обмежено ю відповідальністю „Тітан-С- 2” (продавець, позивач) та Відк ритим акціонерним товариств ом „Сталь”, яке в подальшому п ерейменоване на Публічне акц іонерне товариство „Сталь” ( покупець, відповідач) 30.04.2010 був укладений договір поставки № 115 (далі-договір), за умовами яко го постачальник зобов' язав ся поставити, а покупець на ум овах цього договору прийняти і оплатити продукцію, наймен ування (асортимент), ціна і кіл ькість якої вказаної в специ фікації, що є невід' ємною ча стиною цього договору (п.1.1 дог овору).

Згідно п.2.1 договору ціни на п родукцію, яка постачається п о договору, вказані в специфі кації, що є невід' ємною його частиною.

В п.2.2 сторони обумовили, що п оставка продукції здійснюєт ься партіями на умовах ЕХW - с амовивезення за попередньо ю заявкою покупця.

Відповідно до п.2.2 договору о плата за поставлену продукці ю здійснюється шляхом перера хування грошових коштів на р ахунок постачальника протяг ом 30 банківських днів з дати п оставки продукції. Підставою для оплати є цей договір або р ахунок постачальника.

Згідно п.5.2 договору дотрима ння досудового порядку виріш ення спорів за розрахунками, що виникають по цьому догово ру або у зв' язку з ним, обов' язкове. Претензії пред' явля ються протягом загального ст року позовної давності і пов инні бути розглянуті протяго м 30 днів.

В специфікації №4 до договор у сторони обумовили поставку продукції на суму 1121721 грн. 60 коп ., в т.ч. ПДВ., а в специфікації №5 н а суму 705600 грн. 00 коп.

На виконання умов договору позивач поставив відповідач у продукцію на загальну суму 1827321 грн. 60 коп., що підтверджуєть ся матеріалами справи (а.с.21-28) т а визнається відповідачем.

Відповідач свої зобов' яз ання з оплати поставленого т овару виконував з прострочен ням платежів, що стало підста вою для звернення позивача з даним позовом до суду.

Відповідно до ст.193 Господар ського кодексу України, суб' єкти господарювання та інші учасники господарських відн осин повинні виконувати госп одарські зобов' язання нале жним чином відповідно до зак ону, інших правових актів, дог овору, а за відсутності конкр етних вимог щодо виконання з обов' язання - відповідно д о вимог, що у певних умовах зв ичайно ставляться.

До виконання господарськи х договорів застосовуються в ідповідні положення Цивільн ого кодексу України з урахув анням особливостей, передбач ених цим Кодексом.

Відповідно до ст.509 Цивільно го кодексу України зобов' яз анням є правовідношення, в як ому одна сторона (боржник) зоб ов'язана вчинити на користь д ругої сторони (кредитора) пев ну дію (передати майно, викона ти роботу, надати послугу, спл атити гроші тощо) або утримат ися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржн ика виконання його обов' язк у. Зобов' язання виникають з підстав, встановлених статт ею 11 цього Кодексу.

Згідно ст.11 Цивільного коде ксу України підставою виникн ення цивільних прав і обов' язків (зобов' язань) є, зокрем а, договір.

Статтею 627 Цивільного кодек су України передбачено, що ві дповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладен ні договору, виборі контраге нта та визначенні умов догов ору з урахуванням вимог цьог о Кодексу, інших актів цивіль ного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розу мності та справедливості.

Згідно ст.629 Цивільного коде ксу України договір є обов' язковим для виконання сторон ами.

Відповідно до ч.1 ст.712 Цивіль ного кодексу України за дого вором поставки, продавець (по стачальник), який здійснює пі дприємницьку діяльність, зоб ов'язується передати у встан овлений строк (строки) товар у власність покупця для викор истання його у підприємницьк ій діяльності або в інших ціл ях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а по купець зобов'язується прийня ти товар і сплатити за нього п евну грошову суму.

Згідно ч.2 ст.712 Цивільного ко дексу України до договору по ставки застосовуються загал ьні положення про купівлю-пр одаж, якщо інше не встановлен о договором, законом або не ви пливає з характеру відносин сторін.

Частиною 1 ст.655 Цивільного ко дексу України встановлено, щ о за договором купівлі-прод ажу одна сторона (продавець ) передає або зобов'язується передати майно (товар) у вла сність другій стороні (покуп цеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти май но (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч.1, ч.2, ч.3 ст.692 Ци вільного кодексу України пок упець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття а бо прийняття товаророзпоря дчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства н е встановлений інший строк о плати товару. Покупець зобов 'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого това ру. Договором купівлі-продаж у може бути передбачено розс трочення платежу. У разі прос трочення оплати товару про давець має право вимагати о плати товару та сплати проце нтів за користування чужими грошовими коштами.

Згідно ст.ст.525, 526 Цивільного к одексу України зобов' язанн я має виконуватися належним чином відповідно до умов дог овору та вимог цього Кодексу , інших актів цивільного зако нодавства тощо. Одностороння відмова від зобов' язання а бо одностороння зміна його у мов не допускається.

Приписами ст.530 Цивільного к одексу України, зокрема, вста новлено, якщо у зобов' язанн і встановлений строк (термін ) його виконання, то воно підля гає виконанню у цей строк (тер мін). Якщо строк (термін) викон ання боржником обов'язку не в становлений або визначений м оментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який ча с. Боржник повинен виконати т акий обов'язок у семиденний с трок від дня пред'явлення вим оги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із дог овору або актів цивільного з аконодавства.

Відповідно до ст.612 Цивільно го кодексу України боржник в важається таким, що простроч ив, якщо він не приступив до ви конання зобов' язання або не виконав його у строк, встанов лений договором або законом.

Згідно зі ст.611 Цивільного ко дексу України, у разі порушен ня зобов' язання настають пр авові наслідки, встановлені договором або законом.

Статтею 625 Цивільного кодек су України передбачена відпо відальність за порушення гро шового зобов' язання, так, за цією нормою Цивільного коде ксу України боржник, що прост рочив виконання грошового зо бов' язання, на вимогу креди тора зобов' язаний сплатити суму боргу з врахуванням вст ановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а та кож 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсо тків не встановлений договор ом або законом.

Як було зазначено позиваче м та не оспорено відповідаче м, останній свої зобов' язан ня з оплати поставленої прод укції здійснював несвоєчасн о, тобто не належним чином, том у позивач правомірно нарахув ав відповідачу 3% річних в сумі 6142 грн. 59 коп. згідно розрахунку (а.с.37).

Враховуючи викладене, позо вні вимоги підлягають до зад оволення повністю.

Судовий збір покладається на відповідача, згідно ст.44, 49 Г осподарського процесуально го кодексу України.

У судовому засіданні 10.01.2012 бу ли оголошені вступна та рез олютивна частини рішення.

Керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 85 Госпо дарського процесуального ко дексу України, господарський суд Луганської області

В И Р І Ш И В:

1. Позов Товариства з об меженою відповідальністю „Т ітан-С-2” до Публічного акціо нерного товариства „Сталь” з адовольнити повністю.

2. Стягнути з Публічного а кціонерного товариства „Ста ль”, вул.Фрунзе, б.107Д, м.Лугансь к, код 13386478 на користь Тов ариства з обмеженою відповід альністю „Тітан-С-2”, вул.К.Мар кса, б.47, м.Луганськ, код 35554237 3 % річних в сумі 6142 грн. 59 коп., судо вий збір в сумі 1411 грн. 50 коп., вид ати наказ позивачу.

Відповідно до ст.85 Господар ського процесуального кодек су України рішення господа рського суду набирає закон ної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну ска ргу не було подано. У разі под ання апеляційної скарги ріше ння, якщо його не скасовано, набирає законної сили післ я розгляду справи апеляційни м господарським судом.

Дата підписання рішення: 12.01.2012.

Суддя С.С. Єжова

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення10.01.2012
Оприлюднено16.01.2012
Номер документу20745762
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —26/246/2011

Рішення від 10.01.2012

Господарське

Господарський суд Луганської області

Єжова С.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні