16/106-08-3095
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"01" вересня 2008 р.Справа № 16/106-08-3095
Господарський суд Одеської області
У складі судді Желєзної С.П.
Секретаря судових засідань Шевченко Г.В.
За участю представників сторін:
Від позивача: Петров Є.В. за дов. №44 від 01.07.2008р.;
Від відповідачів:
- Одеської міської ради: Кіхтенко О.С. за дов. №383 від 16.07.2008р.;
- комунального підприємства„Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості: не з'явився.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю виробнича фірма „Прогрес” до Одеської міської ради та комунального підприємства„Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” про визнання права власності та спонукання провести державну реєстрацію об'єкта незавершеного будівництва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю виробнича фірма „Прогрес” (далі по тексту ТОВ „Прогрес”) звернулося до господарського суду Одеської області з позовними вимогами до Одеської міської ради та комунального підприємства„Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” про визнання права власності на об'єкт нерухомості, а саме об'єкт незавершеного будівництва –ангар, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, площею 361,2 кв.м та зобов'язання комунального підприємства „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” зареєструвати право власності на зазначений об'єкт нерухомості. Свої вимоги позивач обґрунтовує правомірністю набуття ним права власності на зазначений об'єкт незавершеного будівництва.
Одеською міською радою позовні вимоги заперечувалися з підстав відсутності порушення з боку відповідача прав та охоронюваних законом інтересів ТОВ „Прогрес”. Крім того, відповідач стверджує про відсутність у позивача оформленого у встановленому законом порядку права користування земельною ділянкою, на якій знаходиться спірний об'єкт.
Справа неодноразово призначалася до судового розгляду, однак, незважаючи на вимоги суду представник комунального підприємства„Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” жодного разу у судові засідання не з'явився, відзиву на позов суду не надав.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
Згідно акту приймання-передачі від 28.05.1992р. модуль 18*24 (об'єкт незавершеного будівництва) з прилеглою територією, що розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, був переданий заводом „Парус” на баланс комерційного центру „Прогрес” з метою створення виробничої бази.
17.11.1993р. між регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області (Продаець) та організацією орендарів орендного підприємства комерційним центром „Прогрес” ПТО „Сатурн” (Покупець) було укладено договір купівлі-продажу державного майна, відповідно до умов п. 1.1. якого Продавець передає, а Покупець приймає цілісний майновий комплекс орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” ПТО „Сатурн”, що розташований за юридичною адресою: м. Одеса, бульвар Дзержинського, 17, на земельних ділянках: на бульварі Дзержинського, 17, площею 710 кв.м та по вулиці Самарська, 2, площею 2660 кв.м.
Згідно статті 128 Цивільного кодексу Української РСР від 18.07.1963р., який був чинний на момент укладення угоди, право власності (право оперативного управління) у набувача майна за договором виникає з моменту передачі речі, якщо інше не передбачено законом або договором.
30.12.1993р. був складений та підписаний акт приймання-передачі цілісного майнового комплексу орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” ПТО „Сатурн” з усіма спорудами та будівлями, що розташовані на земельних ділянках у м. Одесі на бульварі Дзержинського, 17, площею 710 кв.м та по вулиці Самарська, 2, площею 2660 кв.м, на підставі договору купівлі-продажу від 17.11.1993р.
У 1994 році організацію орендарів орендне підприємство комерційного центру „Прогрес” було перетворено у товариство з обмеженою відповідальністю виробничу фірму „Прогрес”, яке зареєстровано рішенням виконавчого комітету Приморської районної ради народних депутатів м. Одеси від 29.03.1994р.
У відповідності до преамбули статуту товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми „Прогрес”, зареєстрованого у новій редакції 06.12.2005р. за № 15561050001013097, останнє створено організацією орендарів орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” шляхом викупу майна цілісного майнового комплексу за договором купівлі-продажу №22 від 17.11.1993р., укладеним з Фондом державного майна України.
Згідно зі ст. 37 Цивільного кодексу Української РСР від 18.07.1963р., який був чинний на момент перетворення організації орендарів орендного підприємства комерційного центру „Прогрес”, юридична особа припиняється шляхом ліквідації або реорганізації (злиття, поділу або приєднання). При злитті і поділі юридичних осіб майно (права і обов'язки) переходить до нововиниклих юридичних осіб. При приєднанні юридичної особи до іншої юридичної особи її майно (права і обов'язки) переходить до останньої. Майно переходить в день підписання передаточного балансу, якщо інше не передбачене законом або постановою про реорганізацію.
Приведена законодавча норма знайшла своє підтвердження і в положеннях законодавства, яке є чинними на момент розгляду по суті даної справи.
Згідно ст. 108 Цивільного кодексу України, перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Факт правонаступництва товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми „Прогрес” організації орендарів орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” був встановлений господарським судом Одеської області за під час розгляду справи №9/252-07-7588 з позовом товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми „Прогрес” до Одеської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача комунального підприємства „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” про визнання права власності.
Посилаючись, зокрема, на наведені обставини, 26.09.2007р. господарським судом Одеської області за результатами вирішення справи №9/252-07-7588 було постановлено рішення, яким позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми „Прогрес” були задоволені у повному обсязі, а саме: визнано за товариством з обмеженою відповідальністю виробничою фірмою „Прогрес” право власності на реконструйовані складські будівлі, що розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2. Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представників сторін, зазначене рішення ніким оскаржено не було та набрало законної сили у встановленому законом порядку.
Вказане судове рішення в даному випадку має преюдиціальне значення для вирішення по суті даної справи.
Наведене дозволяє суду дійти висновку, що позивачем у встановленому законом порядку було набуто право власності на цілісний майновий комплекс орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” ПТО „Сатурн”, що розташований за юридичною адресою: м. Одеса, бульвар Дзержинського, 17, на земельних ділянках: на бульварі Дзержинського, 17, площею 710 кв.м та по вулиці Самарська, 2, площею 2660 кв.м. Згідно з витягу за № 16866601 від 30.11.2007р., виданого КП “ОМБТІ та РОН”, право власності позивача на вказані об'єкти нерухомості було зареєстровано у встановленому законом порядку.
При цьому, на момент придбання організацією орендарів орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” цілісного майнового комплексу орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” ПТО „Сатурн”, що розташований за адресою: м. Одеса, бульвар Дзержинського, 17, до його складу входив об'єкт незавершеного будівництва –ангар, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, площею 361,2 кв.м., який у подальшому увійшов до статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю виробнича фірма „Прогрес”, що також підтверджується технічним паспортом, виготовленим КП “ОМБТІ та РОН” 13.02.2008р.
Враховуючи наявність у матеріалах справи чинного судового рішення, яким за позивачем було визнано право власності на реконструйовані складські будівлі, які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, слід зазначити, що спірний об'єкт не увійшов до складу майна, право власності на яке було визнано судом за результатами розгляду справи № 9/252-07-7588. З огляду на викладене, в подальшому, позивачем не було здійснено реєстрацію свого права власності на спірний об'єкт.
Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представника позивача, спірний об'єкт нерухомості протягом тривалого часу знаходився на утриманні та балансі позивача.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Вважаючи, що відсутність належним чином оформлених правовстановлюючих документів на вказані спірні об'єкти не дозволяє позивачу, як власнику зазначеного майна, у повному обсязі реалізувати повноваження щодо володіння, користування та розпорядження належним йому майном, останній звернувся до господарського суду Одеської області з позовом про визнання за ним права власності на спірний об'єкт нерухомості.
Проаналізувавши матеріали справи та доводи представників сторін, суд доходить висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми „Прогрес” правомірні, містяться на законних підставах та підлягають задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.
Враховуючи зміст заявлених позивачем позовних вимог, суд вважає за необхідне звернутись до положень діючого законодавства України, якими врегульовані питання набуття суб'єктами цивільних правовідносин права власності на об'єкти нерухомого майна.
Статтею 49 Закону України “Про власність” від 07.02.1991р. №697-ХХІІ (з наступними змінами та доповненнями), чинного на час перетворення організації орендарів орендного підприємства комерційного центру „Прогрес”, передбачено, що володіння майном вважається правомірним, якщо інше не буде встановлено судом, арбітражним судом, третейським судом. Згідно ч. 1, 2 ст. 4 зазначеного Закону встановлено, що власник на свій розсуд володіє, користується та розпоряджається належним йому майном та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Він може використовувати майно для здійснення господарської та іншої, не забороненої законом, діяльності, зокрема, передавати його безоплатно або за плату у володіння і користування іншим особам.
Приведена законодавча норма знайшла своє підтвердження і в положеннях законодавства, які є чинними на момент розгляду по суті даної справи.
Відповідно до ст. 328 ЦК України в редакції Закону України від 16.01.2003р. №435-ІV, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
У відповідності до ч. 3 ст. 331 ЦК України в редакції Закону України від 16.01.2003р. №435-ІV до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна). У разі необхідності особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, може укласти договір щодо об'єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва.
Як було зазначено по тексту вище, об'єкт незавершеного будівництва –ангар, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, площею 361,2 кв.м., належав до складу цілісного майнового комплексу, розташованого за адресою: м. Одеса, бульвар Дзержинського, 17, який внаслідок перетворення організації орендарів орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” у товариство з обмеженою відповідальністю виробничу фірму „Прогрес” увійшов до статутного фонду позивача.
Таким чином, товариство з обмеженою відповідальністю виробнича фірма „Прогрес” набуло у встановленому законом порядку право власності на цілісний майновий комплекс орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” ПТО „Сатурн”, у тому числі на об'єкт незавершеного будівництва –ангар, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, площею 361,2 кв.м. Відповідно до технічного паспорту, виготовленого комунальним підприємством „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” 13.03.2008р., об'єкт незавершеного будівництва - модуль18*24 визначений під літерою „Д”- ангар, загальна площа якого складає 361,2 кв.м. При цьому, відсутність у вказаному технічному паспорті відмітки про самочинність будівництва спірного об'єкту нерухомості також свідчить про належність вказаного об'єкту до складу цілісного майнового комплексу на час його продажу, що, в свою чергу, підтверджує правомірність набуття позивачем права власності на об'єкт незавершеного будівництва –ангар, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, площею 361,2 кв.м.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Засадами чинного Цивільного кодексу України в редакції від 16.01.2003р. передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства (ст. 15 ЦК України від 16.01.2003р.).
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений законом (ст. 16 ЦК України від 16.01.2003р.).
Відповідно до ст. 20 Господарського кодексу України кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, у тому числі шляхом: визнання наявності або відсутності прав.
Відповідно до ст. 319 ЦК України власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Згідно ч. 1 ст. 320 ЦК України власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. N 1442 „Про затвердження Національного стандарту N 2 "Оцінка нерухомого майна" об'єкти незавершеного будівництва - будівлі, споруди або передавальні пристрої, які фактично не експлуатуються внаслідок того, що перебувають у недобудованому стані.
Приписами статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01.07.2004 року N 1952-IV з наступними змінами та доповненнями передбачено, що відповідна державна реєстрація - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.
Відповідно до пункту 5 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01.07.2004 року N 1952-IV з наступними змінами та доповненнями до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації, останні можуть бути відповідачами у таких справах.
Отже, названі у цьому Законі органи єдиної системи реєстрації відповідних прав можуть бути відповідачами за позовами про офіційне визнання права власності на об'єкт нерухомого майна, пред'явленими згідно зі статтею 392 Цивільного кодексу України оскільки відповідно до пункту 5 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01.07.2004 року N 1952-IV з наступними змінами та доповненнями до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації, останні можуть бути відповідачами у таких справах.
Правова позиція суду з цього питання підтверджується також Інформаційним листом ВГСУ від 31.01.2001 № 01-8/98 “Про деякі приписи законодавства, яке регулює питання, пов'язані із здійсненням права власності та його захистом” (з послідуючими змінами та доповненнями).
Крім того, суд вважає за необхідне, при вирішенні даного спору, звернутися до приписів Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28.01.2003р. №6/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.01.2003р. за реєстраційним №66/7387, з послідуючими змінами та доповненнями (далі по тексту Положення). Відповідно до п. 1.3 Положення про реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації. Згідно з пунктом 1.1 це Положення визначає порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні і спрямоване на забезпечення визнання та захисту цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна, активізації інвестиційної діяльності.
Приписами п. 1.2 Положення встановлено, що воно діє на всій території України і є обов'язковим для виконання громадянами, міністерствами, іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності. Порядок подання документів на реєстрацію прав власності врегульований п. 2.1 Положення, яким встановлено, що для реєстрації виникнення, існування, припинення прав власності на нерухоме майно та оформлення прав власності на нерухоме майно до БТІ разом із заявою про реєстрацію прав власності подаються правовстановлюючі документи (додаток 1), їх копії (нотаріально засвідчені), а також інші документи, що визначені цим Положенням.
Враховуючи обов'язковість дотримання суб'єктами цивільного обігу зазначеного Положення, яким встановлено, що державна реєстрація прав власності на об'єкти нерухомості є обов'язковим елементом при виникненні, зміні або припиненні права власності на нерухоме майно, а також складовою частиною цивільних правовідносин, пов'язаних з реалізацією права власності, суд звертає увагу відповідачів, що відсутність належним чином оформлених правовстановлюючих документів на нерухоме майно позбавляє позивача, як здійснити реєстрацію права власності на спірний об'єкт на виконання приведених вище законодавчих положень, так і позбавляє даного суб'єкта цивільних правовідносин у повному обсязі здійснювати реалізацію своїх прав власника щодо володіння, користування та розпорядження цим майном.
При цьому, листом Міністерства юстиції України від 10.05.2006 р. N 19-32/1 „Щодо порядку державної реєстрації прав власності на об'єкти незавершеного будівництва”, у зв'язку зі змінами, внесеними до статті 331 Цивільного кодексу України, до відома бюро технічної інвентаризації було доведено інформацію стосовно порядку державної реєстрації прав власності на об'єкти незавершеного будівництва. Так, у разі необхідності особа може укласти договір щодо об'єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва.
У відповідності до листа Міністерства юстиції України від 10.05.2006 р. N 19-32/1 „Щодо порядку державної реєстрації прав власності на об'єкти незавершеного будівництва” свідоцтво про право власності на об'єкт незавершеного будівництва для державної реєстрації об'єктів незавершеного будівництва не видається. Після проведення державної реєстрації прав власності на об'єкт незавершеного будівництва власнику (власникам) або уповноваженій особі видається витяг про реєстрацію прав власності на нерухоме майно та витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Однак, як вбачається з матеріалів справи та пояснень представника позивача, при передачі об'єкту незавершеного будівництва –модуля 18*24, що розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, заводом „Парус” на баланс комерційного центру „Прогрес” та при укладанні між регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області та організацією орендарів орендного підприємства комерційним центром „Прогрес” ПТО „Сатурн” договору купівлі-продажу цілісного майнового комплексу орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” ПТО „Сатурн”, до складу якого увійшов об'єкт незавершеного будівництва –модуль 18*24, Покупцю не було надано ані проектної документації, ані дозволів на виконання будівельних робіт. Слід зазначити, що вказаний об'єкт не є самочинно збудованим, про що свідчить відсутність відповідної відмітки у вказаному технічному паспорті.
Приймаючи до уваги ті обставини, що позивачем було правомірно набуто право власності на цілісний майновий комплекс орендного підприємства комерційного центру „Прогрес” ПТО „Сатурн”, що розташований за юридичною адресою: м. Одеса, бульвар Дзержинського, 17, на земельних ділянках: на бульварі Дзержинського, 17, площею 710 кв.м та по вулиці Самарська, 2, площею 2660 кв.м., що підтверджується рішенням господарського суду Одеської області від 26.09.2007р. по справі №9/252-07-7588, а також враховуючи, що об'єкт незавершеного будівництва –модуль 18*24, загальною площею 361,2 кв.м, що розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, входив до складу комплексу та на протязі всього часу знаходиться у користуванні позивача, суд доходить висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми „Прогрес” щодо визнання права власності на об'єкт незавершеного будівництва –ангар, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, площею 361,2 кв.м та зобов'язання комунального підприємства „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” зареєструвати право власності на зазначений об'єкт нерухомості відповідно до ст. ст. 328, 331, 392 ЦК України, Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01.07.2004 року N 1952-IV, Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28.01.2003р. №6/5, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню повністю.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат між сторонами по справі, враховуючи ті обставини, що звернення товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми „Прогрес” до господарського суду з позовом у даній справі не було зумовлене неправомірними діями відповідачів, суд вважає за правомірне витрати, пов'язані із сплатою державного мита, інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, віднести на рахунок позивача згідно із ст. 44, ч. 2 ст. 49 ГПК України (Лист ВАСУ від 26.06.1995р. №01-8/453 “Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства при вирішенні спорів”).
Керуючись ст.ст. 44, 49,75, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати право власності товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми „Прогрес” /65000, м. Одеса, вул. Самарська, 2, код ЄДРПОУ 05724725/ на об'єкт незавершеного будівництва –ангар, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, площею 361,2 кв.м., позначений згідно з технічним паспортом від 13.02.2008р. під літ. „Д”.
3. Зобов'язати комунальне підприємство „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” / 65011, м. Одеса, вул. Троїцька, 25/ зареєструвати право власності товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми „Прогрес” /65000, м. Одеса, вул. Самарська, 2, код ЄДРПОУ 05724725/ на об'єкт незавершеного будівництва –ангар, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Самарська, 2, площею 361,2 кв.м., позначений згідно з технічним паспортом від 13.02.2008р. під літ. „Д”. Наказ видати.
Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення підписане 10.09.2008р.
Суддя Желєзна С.П.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2008 |
Оприлюднено | 05.10.2008 |
Номер документу | 2084353 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні