12/73б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
УХВАЛА
28.08.08 Справа № 12/73б.
Суддя Палей О.С, розглянувши матеріали за заявою
Кредитора - Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Луганська
боржника - Приватного підприємства "Фрайдер-Лімс", м.Луганськ
Про порушення провадження у справі про банкрутство
від кредитора –Соколов М.М. –гол.спеціаліст- юрисконсульт юр.відділу, довіреність № 8574/07 від 01.10.07, представник УПФУ в Ленінському районі м.Луганська;
від боржника –не прибули
Обставини справи: банкрутство; подано заяву про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника.
Розглянувши матеріали справи, суд
встановив:
Кредитор –Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Луганська –звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника –приватного підприємства "Фрайдер-Лімс" –в порядку ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі за текстом - Закон).
На обгрунтування поданої заяви, кредитор посилається на те, що за боржником обліковується заборгованість по сплаті страхових внесків до ПФУ в розмірі 420,68 грн.; документальну перевірку боржника здійснити неможливо, тому що за юридичною адресою : м.Луганськ, вул.16 Лінія, буд. 3/111 підприємство не знаходиться, що встановлено актом перевірки на предмет фактичного місцезнаходження юридичної особи від 20.05.08.
Боржник в судове засідання прибув.
Відповідно до ст.75 ГПК України суд розглядає справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає припиненню з огляду на наступне.
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону в підготовчому засіданні суддя оцінює надані документи.
Основне завдання підготовчого засідання у процедурі, передбаченій ст.52 Закону, підлягає у з‘ясуванні ознак відсутності боржника та припинення ним підприємницької діяльності, наявності чи відсутності перешкод подальшому руху справи про банкрутство.
За змістом ст.52 Закону про банкрутство, підстави для подання кредитором заяви про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника виникають у випадку наявності як будь-якої з ознак, передбачених цією статтею, так і їх сукупності.
На підтвердження відсутності підприємства за адресою місцезнаходження кредитор посилається виключно на які перевірки від 20.05.08 складений посадовими особами кредитора.
Втім, як зазначено в Постанові Верховного суду України від 22.05.07 №21/19-06-518, акт обстеження місцезнаходження підприємства за юридичною адресою, не може визнаватися належним доказом відсутності підприємства за місцем знаходження.
Відповідно до ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" відомості про відсутність юридичної особи за її місцеперебуванням повинні міститися у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Статтею 18 цього Закону також передбачено, що якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними.
Якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані у спорі з третьою особою. Як зазначено у Постанові, лише факт внесення таких відомостей до реєстру може слугувати доказом відсутності боржника.
Суду надано довідку державного реєстратору виконкому Луганської міськради станом на 27.08.08 про наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців записів про проведення реєстраційних дій щодо ПП "Фрайдер-Лімс", з якої вбачається, що до ЄДР відповідний запис не внесено.
Кредитор також не надав належних доказів неподання боржником встановленої податкової звітності протягом визначеного законом строку, а посилання кредитора на неподання звітів боржником більше року до органів Пенсійного Фонду України, не відносяться до предмету доказування у даній справі.
Згідно довідки Ленінської МДПІ у м.Луганську станом на 26.08.08, остання податкова звітність ПП "Фрайдер-Лімс" була подана до податкової інспекції 05.11.07 року.
На підставі вищевикладеного, та враховуючи правову позицію, викладену в постанові ВГСУ від 03.11.04 № 24/384, відповідно до якої неподання, на день проведення підготовчого засідання, доказів, що підтверджують ознаки неплатоспроможності боржника ( у даній справі - доказів наявності ознак відсутнього боржника), має наслідком припинення провадження у справі, - суд провадження у даній справі припиняє.
Оскільки провадження у справі було порушено помилково, воно підлягає припиненню за нормою ст.80 ГПК України, яка кореспондує норми ст.62 ГПК України щодо підстав відмови у прийнятті заяви.
Втім, припинення провадження у даній справі не позбавляє кредитора права звернутися повторно з заявою про банкрутство цього ж боржника з дотриманням встановлених законом умов.
Відповідно до ст.12 Закону про банкрутство, припинення провадження у справі має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ст.ст.40,52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст.80,86 ГПК України, суд
ухвалив:
1.Провадження у справі припинити.
2.Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Суддя О.С. Палей
Помічник судді Є.С.Сєрджан
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2008 |
Оприлюднено | 05.10.2008 |
Номер документу | 2085248 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Палєй О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні