А19/402-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"17" вересня 2008 р. Справа № А19/402-08
за позовом Громадської організації „Садове товариство „Українська земля”, с. Старі Безрадичі, Обухівський район, Київська область
до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області в особі Управління громадської безпеки, м. Київ
про визнання протиправними дій та про зобов'язання вчинити дії
Суддя Карпечкін Т.П.
при секретарі судового засідання Федько Т. В.
Представники сторін:
від позивача –Малашенкова Т.М. (угода від 03.09.2008 року);
від відповідача –не з'явився.
обставини справи:
Громадська організація „Садове товариство „Українська земля” звернулась до господарського суду Київської області із адміністративним позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області в особі Управління громадської безпеки про визнання протиправними дій та про зобов'язання вчинити дії.
Провадження у справі було порушене відповідно до ухвали господарського суду Київської області від 10 вересня 2008 року та призначено справу до розгляду на 17 вересня 2008 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач безпідставно та незаконно відмовив йому у видачі дозволу на виготовлення дублікату круглої печатки підприємства в зв'язку із втратою оригіналу. Позивач зазначає, що відповідно до Інструкції «Про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів»затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 1999 року № 17, додав до клопотання необхідний перелік документів. Позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача та зобов'язати останнього видати позивачу дозвіл на виготовлення дублікату печатки.
Відповідач належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, ухвалою від 10 вересня 2008 року та повісткою про виклик від 10 вересня 2008 року, в засідання суду не з'явився, але 17 вересня 2008 року через загальний відділ суду надав письмовий відзив на адміністративний позов в якому зазначає, що проти позову заперечує та просить суд розглянути справу без участі його представника.
17 вересня 2008 року відповідно до ст. 167 КАС України, в судовому засіданні оголошено повний текст постанови.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.
Громадська організація „Садове товариство „Українська земля” 25 липня 2008 року звернулась до Управління Громадської безпеки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області з клопотанням про надання дозволу на виготовлення дублікату круглої печатки для Громадської організації „Садове товариство „Українська земля” в зв'язку із втратою оригіналу печатки.
25 липня 2008 року клопотання було зареєстровано Управлінням Громадської безпеки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області вхідний № 2569, що підтверджується кутовим штампом відповідача про отримання вхідної документації.
Листом від 29.07.2008 року № 16/1812 Управління Громадської безпеки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області відмовило Громадській організації „Садове товариство „Українська земля” у видачі дозволу на виготовлення дублікату печатки.
Як вбачається з листа, в якості підстав для відмови Управління Громадської безпеки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області зазначило відсутність акту передачі печатки від попереднього керівника новобраному та відсутність акту службового розслідування по факту втрати печатки.
Згідно з ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Стаття 104 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до п. 3.1.3 Інструкції „Про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів”, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 1999 року № 17, визначено, що „для одержання дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів керівники об'єднань громадян, зареєстрованих в Україні, подають в органи внутрішніх справ заяву, де вказують: кількість печаток та штампів, які передбачається виготовити; уперше чи ні виготовляються печатки та штампи (при виготовленні печаток не вперше зазначається підстава їх виготовлення); місцезнаходження; особа, відповідальна за отримання дозволу на виготовлення печаток і штампів, її прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані; прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані керівника або уповноваженої ним особи, що подає клопотання до органу внутрішніх справ, з якого часу в займаній посаді; про перереєстрацію особи (у разі такої), отримання дубліката свідоцтва про реєстрацію та з чим це пов'язано, існування непорозумінь щодо користування печатками і штампами (несвоєчасна передача від одного керівника іншому, розгляд справ щодо користування печатками в судових інстанціях тощо). У разі відсутності таких даних це також відображається в заяві.
В судовому засіданні судом досліджувалось клопотання позивача про надання дозволу на виготовлення дублікату круглої печатки для Громадської організації „Садове товариство „Українська земля” в зв'язку із втратою оригіналу печатки від 25 липня 2008 року.
Так судом встановлено, що в клопотанні містилась інформація щодо повторного виготовлення печатки (дублікату печатки) в зв'язку з втратою печатки; інформація щодо кількості дублікатів печатки, яку передбачається виготовити; інформація щодо місцезнаходження позивача; інформація про особу, відповідальну за отримання дозволу на виготовлення печаток і штампів, її прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані; прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані керівника та уповноваженої ним особи, що подає клопотання, тощо.
Згідно з підпунктом 9 пункту 3.1.4 Інструкції об'єднаннями громадян до заяв долучаються також: документ, який свідчить про легалізацію (офіційне визнання) об'єднання громадян: легалізація яких здійснена шляхом реєстрації - свідоцтво про реєстрацію (оригінал і копію); легалізація яких здійснена шляхом повідомлення про заснування - витяг з книги обліку громадських організацій, що ведеться органом, що здійснює легалізацію; зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені керівником; копію статуту (витяг з нього) із зазначенням права користування печатками і штампами.
Пунктом 3.1.12 Інструкції передбачено, що у разі крадіжки, втрати печаток чи штампів керівники підприємств, установ і організацій, господарських об'єднань або громадяни зобов'язані вжити заходів задля їх розшуку, а також негайно повідомити про це органи внутрішніх справ. Дозвіл на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів замість викрадених, загублених видається на загальних підставах після подання заяви про крадіжку, втрату, а також після опублікування в пресі повідомлення про недійсність викрадених, загублених печаток і штампів.
Як вбачається з додатку до клопотання, позивачем були долучені до клопотання наступні документи: квитанція про сплату державного мита; нотаріально посвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію позивача; зразки (ескізи) печатки; оригінал оголошення про втрату печатки; висновок Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві про результати перевірки заяви щодо факту втрати печатки від 23.05.2008 року; нотаріально посвідчена копія довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України; копія статуту позивача; нотаріально посвідчена довіреність на представництво інтересів позивача.
За таких обставин позивачем було подано вичерпний перелік документів та даних, встановлених Інструкцією для отримання дозволу на виготовлення дублікату печатки.
Стаття 19 Конституції передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України
Нормами Інструкції та чинним законодавством України не встановлено обов'язок об'єднань громадян подавати вказані в листі відповідача документи.
Інших заперечень проти позову, ніж ті, що наведені в листі №16/1812 від 29.07.2008 та у відзиві на позову заяву вих. №16/2117 від 16.09.2008 року , відповідач суду не навів.
Доказів, які б спростували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Всупереч наведеним вимогам відповідач, як суб'єкт владних повноважень, правомірності свого рішення суду не довів.
Враховуючи те, що зміст клопотання позивача про надання дозволу на виготовлення дублікату круглої печатки для Громадської організації „Садове товариство „Українська земля” в зв'язку із втратою оригіналу печатки, повністю відповідає вимогам Інструкції, додані до клопотання документи відповідають встановленому Інструкцією вичерпному переліку документів, що мають додаватись до такого клопотання, а вказані в листі відповідача причини відмови у видачі дозволу на виготовлення дублікату печатки не обумовлюються чинним законодавством України, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України витрати по сплаті судового збору підлягають відшкодуванню позивачу з Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 69-71, ст. 86, ст. 94, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд Київської області, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Управління Громадської безпеки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області (04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 2) з відмови у видачі дозволу на виготовлення дублікату печатки Громадської організації „Садове товариство „Українська земля” (08714, Київська область, Обухівський район, с. Старі Безрадичі, вул. Київська, буд. 5, код 26541213).
3. Зобов'язати Управління Громадської безпеки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області (04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 2) видати Громадській організації „Садове товариство „Українська земля” (08714, Київська область, Обухівський район, село Старі Безрадичі, вул. Київська, буд. 5, ідентифікаційний код 26541213) дозвіл на виготовлення дублікату печатки.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Громадській організації „Садове товариство „Українська земля” (08714, Київська область, Обухівський район, село Старі Безрадичі, вул. Київська, буд. 5, ідентифікаційний код 26541213) –3 (три) грн. 40 коп. судового збору.
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2008 |
Оприлюднено | 05.10.2008 |
Номер документу | 2086031 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Карпечкін Т.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні