Постанова
від 16.12.2011 по справі 2а-0770/3794/11
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Cправа № 2a-0770/3794/11

Рядок статзвіту № 10.1

Код - 11

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

16 грудня 2011 року                                                                                                   м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Маєцька Н.Д. за участю секретаря судового засідання Луцанич А.М. та сторін, які беруть участь у справі:

представника позивача:   не з'явився;

представника прокуратури: не зявився;

представника відповідача:  не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Прокуратури Виноградівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба народів» про стягнення заборгованості в сумі 18164,53 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 16 грудня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 грудня 2011 року.

Прокуратура Виноградівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба народів»в якій просить суд стягнути з відповідача заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в розмірі 18164,53 грн.

16.12.2011р. від представника позивача надійшла заява, в якій просить суд розглянути справу без його участі за наявними у справі матеріалами, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.

Фіксування судового засідання не здійснювалось, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований в управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі Закарпатської області як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», а з 01.01.2004р. як платник страхових  внесків, відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з абзацом 4 п. 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за ставкою 100 відсотків від об'єкта оподаткування.

Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 від 09.07.2003р., який набрав чинності 01.01.2004р.,  встановлено, що підприємства та організації з коштів призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на роботах з особливо важкими умовами праці за списком  № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 % з наступним збільшенням її щороку на 10 % до 100% розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього закону.

Відшкодування Пенсійному фонду України, крім суми виплаченої пенсії, підлягають і витрати на доставку пенсії, які згідно Тарифів на оплату послуг, пов'язаних із оплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, затверджених Наказом Держкомзв'язку інформації України № 166 від 22.07.2004 року, становлять для міста 0, 79 % від суми пенсії, для села 1,56 % від суми пенсії.

Громадяни: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 працювали у відповідача що підтверджено копіями трудових книжок та довідками виданими підприємством про пільговий стаж працівників. Вказані обставини дали їм право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 2 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року.

Пунктом 6.8 ст. 6 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

За період з 01.01.2011р. по 30.09.2011р., згідно розрахунку сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, який був надісланий відповідачу, підлягає відшкодуванню 18164,53 грн.

Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду України перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення здирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.    

На час розгляду даної адміністративної справи відповідач заборгованість не сплатив.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 104-107, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Прокуратури Виноградівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі Закарпатської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба Народів» про стягнення заборгованості в сумі 18164,53 грн. - задовольнити повністю.

2.Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба Народів»(вул. Миру, буд. 34, с. Вербовець, Виноградівський район, Закарпатська область, 90330, р/р 026003301210831, МФО 312646, в Промінвестбанку, код 03060675) на користь управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі Закарпатської області заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в розмірі 18164,53 (вісімнадцять тисяч сто шістдесят чотири гривні п'ятдесят три копійки) грн.

3.Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

       Суддя                                                                                                                Маєцька Н.Д.

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.12.2011
Оприлюднено23.01.2012
Номер документу20956036
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-0770/3794/11

Постанова від 16.12.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Маєцька Н.Д.

Постанова від 28.12.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Маєцька Н.Д.

Постанова від 16.12.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Маєцька Н.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні