Постанова
від 20.12.2011 по справі 2270/14304/11
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 2270/14304/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 грудня 2011 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний ад міністративний суд

в складі: головуючого-судді Блонського В.К.,

при секретарі Варченко В.В. ,

за участі:

представника позивача Вітюка С.В.,

розглянувши у відкритом у судовому засіданні в залі с уду адміністративну справу з а позовом < в особі > < в чиїх ін тересах > Хмельницької міжра йонної державної податкової інспекції Хмельницької обла сті < 3-тя особа > до приватно го підприємства "Стройбат-Кі м" с. Розсоша Хмельницького ра йону Хмельницької області < 3-тя особа > про стягнення кош тів за податковим боргом, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в с уд з позовом до відповідача в якому просить стягнути з при ватного підприємства «Строй бат - кім» (код ЄДРПОУ 35479307) 14245,98 грн ., податкового боргу з рахункі в у банках, обслуговуючих пла тника та за рахунок готівки, щ о належить платнику податків для погашення податкового б оргу.

Свій позов позивач мотивує тим, що відповідач як платник податків зобов' язаний спла чувати їх своєчасно та в повн ому обсязі.

За відповідачем рахується податковий борг по податку н а доходи фізичних осіб в сумі 13524,78 грн., по податку на додану в артість в сумі 721,20 грн., а всього загальна сума податкового б оргу становить 14245,98 грн., який ви ник внаслідок подання відпов ідачем податкової деклараці ї та прийнятого позивачем по даткового повідомлення-ріше ння.

Так як відповідач в порушен ня вимог закону добровільно не сплатив узгоджену суму по даткового зобов' язання у вс тановлені строки, тому подат ковий борг необхідно стягнут и примусово з відповідача в с умі 14245,98,29 грн., в рахунок погашен ня податкового боргу.

Представник позивача в суд овому засіданні позовні вимо ги підтримав повністю, поясн ивши суду, що за відповідачем рахується податковий борг н а загальну суму 14245,98 грн., в тому числі по податку на доходи фі зичних осіб в сумі 13524,78 грн., та п о податку на додану вартість в сумі 721,20 грн.

Податковий борг виник внас лідок подання відповідачем п одаткової декларації по пода тку на доходи фізичних осіб в сумі 13524,78 грн., за січень 2011 року т а прийнятого позивачем подат кового повідомлення-рішення з податку на додану вартість в сумі 721,20 грн.

Так як відповідач в порушен ня вимог закону добровільно не сплатив узгоджену суму по даткового зобов' язання у вс тановлені строки, тому подат ковий борг необхідно стягнут и примусово з відповідача в с умі 14245,98,29 грн., в рахунок погашен ня податкового боргу.

Представник відповідача в судове засідання не прибув п овторно, хоча відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, письмову за яву про розгляд справи за йог о відсутності в суд не подав.

Суд, заслухавши поясн ення представника позивача, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає зад оволенню з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач 15. 10.2007 року зареєстрований Хмель ницькою районною державною а дміністрацією Хмельницької області як юридична особа та відповідно до ст. ст. 15, 16 Податк ового кодексу України зобов' язаний сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, в становлених цим Кодексом та законами з питань митної спр ави.

Згідно розрахунку позовни х вимог до відповідача загал ьна сума податкового боргу с тановить 14245,98 грн., в тому числі по податку на доходи фізични х осіб в сумі 13524,78 грн., та по пода тку на додану вартість в сумі 721,20 грн.

Відповідно до пункту 1.1 ст. 1 П одаткового кодексу України в ін регулює відносини, що вини кають у сфері справляння под атків і зборів, зокрема, визна чає вичерпний перелік податк ів та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адмін істрування, платників податк ів та зборів, їх права та обов' язки, компетенцію контролююч их органів, повноваження і об ов' язки їх посадових осіб п ід час здійснення податковог о контролю, а також відповіда льність за порушення податко вого законодавства.

Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 ст. 14 П одаткового кодексу України в изначено, що податкове зобов ' язання це сума коштів, яку п латник податків, у тому числі податковий агент, повинен сп латити до відповідного бюдже ту як податок або збір на підс таві, в порядку та строки, визн ачені податковим законодавс твом (у тому числі сума коштів , визначена платником податк ів у податковому векселі та н е сплачена в установлений за коном строк).

Як передбачено у пунк ті 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, перед бачених податковим законода вством, платник податків сам остійно обчислює суму податк ового та/або грошового зобов ' язання та/або пені, яку зазн ачає у податковій (митній) дек ларації або уточнюючому розр ахунку, що подається контрол юючому органу у строки, встан овлені цим Кодексом.

Визначення податково ї декларації, порядок її скла дення і подання до органів де ржавної податкової служби, в несення змін до податкової з вітності регулюється главою 2 розділу 2 Податкового кодекс у України.

Так згідно пункту 49.1 ст . 49 Податкового кодексу Україн и податкова декларація подає ться за звітний період в уста новлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на о бліку платник податків.

Строки подання подат кових декларацій за базові з вітні (податкові) періоди вст ановлені пунктом 49.18 ст. 49 Подат кового кодексу України, а сам е: податкові декларації, крім випадків, передбачених цим К одексом, подаються за базови й звітний (податковий) період , що дорівнює календарному мі сяцю (у тому числі в разі сплат и місячних авансових внесків ) - протягом 20 календарних днів , що настають за останнім кале ндарним днем звітного (подат кового) місяця.

Відповідно до підпун кту 162.1.3 пункту 162.1 ст. 162 Податково го кодексу України платникам и податку на доходи фізичних осіб є податкові агенти.

Податковим агентом щ одо податку на доходи фізичн их осіб є юридична особа (її фі лія, відділення, інший відокр емлений підрозділ), самозайн ята особа, представництво не резидента-юридичної особи, я кі незалежно від організацій но-правового статусу та спос обу оподаткування іншими под атками та/або форми нарахува ння (виплати, надання) доходу ( у грошовій або не грошовій фо рмі) зобов' язані нараховува ти, утримувати та сплачувати податок, передбачений розді лом 4 цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізич ної особи з доходів, що виплач уються такій особі, вести под атковий облік, подавати пода ткову звітність податковим о рганам та нести відповідальн ість за порушення його норм в порядку, передбаченому стат тею 18 та розділом 4 цього Кодек су (підпункт 14.1.180 пункт 14.1 ст. 14 Под аткового кодексу України).

Згідно ст. 18 Податково го кодексу України податкови м агентом визнається особа, н а яку цим Кодексом покладаєт ься обов' язок з обчислення, утримання з доходів, що нарах овуються (виплачуються, нада ються) платнику, та перерахув ання податку до відповідного бюджету від імені та за рахун ок коштів платника податків.

Податкові агенти при рівнюються до платників пода тку і мають права та виконуют ь обов' язки, встановлені ци м Кодексом для платників под атків.

Особи, які відповідно до цього Кодексу мають стату с податкових агентів, зобов' язані подавати до органу дер жавної податкової служби за місцем його реєстрації подат кову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за базо вий податковий період, що дор івнює календарному місяцю, з а формою, встановленою центр альним податковим органом, п ро загальні суми доходів, що н араховані (виплачені, надані ) на користь платника податку , і загальні суми податку на до ходи фізичних осіб, що утрима ні з цих доходів, а також обсяг и перерахованого податку до бюджету.

Така декларація пода ється незалежно від того, вип лачує чи ні доходи платникам податку податковий агент пр отягом звітного періоду. (Під пункт д) пункту 176.2 ст. 176 Податко вого кодексу України в редак ції яка діяла до виключення п ідпункту д) пункту 176.2 ст. 176 Пода ткового кодексу України згід но Закону України «Про внесе ння змін до Податкового коде ксу України» від 07.04.2011 року № 3221-6.) .

Відповідач як податк овий агент подав до Хмельниц ької міжрайонної державної п одаткової інспекції податко ву декларацію з податку на до ходи фізичних осіб за базови й податковий період, тобто за січень 2011 року № 2140 від 18.02.2011 року, в якій самостійно визначив п одаткове зобов' язання по вк азаному податку в сумі 13524,78 грн ., що підтверджується копією т акої декларації доданої до м атеріалів справи.

Згідно пункту 56.11 ст. 56 По даткового кодексу України по даткове зобов' язання самос тійно визначене відповідаче м як платником податків у под атковій декларації з податку на доходи фізичних осіб за сі чень 2011 року № 2140 від 18.02.2011 року, в с умі 13524,78 грн., оскарженню не підл ягає, тобто вважається узгод женим з дати подання податко вої декларації.

Протягом 10 календарни х днів, що настають за останні м днем відповідного гранично го строку, передбаченого пун ктом 49.18 ст. 49 Податкового кодек су України для подання подат кової декларації, крім випад ків, встановлених цим Кодекс ом, платник податків зобов' язаний самостійно сплатити с уму податкового зобов' язан ня, зазначену у даній ним пода тковій декларації (пункт 57.1 ст . 57 Податкового кодексу Україн и).

Виходячи із вказаних норм П одаткового кодексу України, суд приходить до висновку, що відповідач не пізніше 02.03.2011 рок у зобов' язаний був сплатити узгоджену суму податкового зобов' язання визначену ним у податковій декларації з по датку на доходи фізичних осі б за січень 2011 року в сумі 13524,78 гр н., але не зробив цього.

Податковим боргом ві дповідно до підпункту 14.1.175 пун кту 14.1 ст. 14 Податкового кодекс у України визнається сума гр ошового зобов' язання (з ура хуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узг одженого платником податків або узгодженого в порядку ос карження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом с трок, а також пеня нарахована на суму такого грошового зоб ов' язання.

Так як відповідач не с платив самостійно узгоджену суму податкового зобов' яза ння визначену ним у податков ій декларації з податку на до ходи фізичних осіб за січень 2011 року в сумі 13524,78 грн., у строки в становлені Податковим кодек сом України, таке податкове з обов' язання необхідно вваж ати податковим боргом.

Податковий борг з податку н а додану вартість в сумі 721,20 гр н., в тому числі штрафні (фінан сові) санкції в сумі 721,20 грн., вин ик внаслідок прийнятого пози вачем податкового повідомле ння-рішення з податку на дода ну вартість № 0001511600 від 15 сер пня 2011 року.

Відповідно до підпункту 54.3.5 пункту 54.3, пункту 54.5 ст. 54 Податко вого кодексу України контрол юючий орган зобов' язаний са мостійно визначити суму грош ових зобов' язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменше ння від' ємного значення об' єкта оподаткування податком на прибуток або від' ємного значення суми податку на дод ану вартість платника податк ів, передбачених цим Кодексо м або іншим законодавством, я кщо дані перевірок щодо утри мання податків у джерела вип лати, в тому числі податковог о агента, свідчать про поруше ння правил нарахування, утри мання та сплати до відповідн их бюджетів податків і зборі в, передбачених цим Кодексом , у тому числі податку на доход и фізичних осіб таким податк овим агентом.

Якщо згідно з нормами цієї с татті сума грошового зобов' язання розраховується контр олюючим органом, платник под атків не несе відповідальнос ті за своєчасність, достовір ність і повноту нарахування такої суми, проте несе відпов ідальність за своєчасне та п овне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов ' язання і має право оскаржи ти зазначену суму в порядку, в становленому цим Кодексом.

Позивачем проведено камеральну перевірку відпов ідача з питань своєчасності сплати податку на додану вар тість до бюджету, про що за рез ультатами перевірки складен о акт перевірки від 15.08.2011 року з а № 1404/15/35479307.

Проведеною перевірко ю встановлено, що відповідач порушив вимоги пункту 57.1 ст. 57 П одаткового кодексу України.

До такого висновку посадов а особа податкового органу п рийшла на підставі того, що ві дповідач несвоєчасно сплати в у визначений законодавство м строк податкове зобов' яза ння з податку на додану варті сть нараховане податковим по відомленням-рішенням з подат ку на додану вартість № 00042241500 ві д 10 червня 2010 року.

Пунктом 58.1 ст. 58 Податко вого кодексу України встанов лено, що у разі коли сума грошо вого зобов' язання платника податків, передбаченого под атковим або іншим законодавс твом, контроль за дотримання м якого покладено на контрол юючі органи, розраховується контролюючим органом відпов ідно до статті 54 цього Кодексу , такий контролюючий орган на дсилає (вручає) платнику пода тків податкове повідомлення -рішення.

Так як Хмельницькою міжрай онною державною податковою і нспекцією внаслідок проведе ної перевірки було встановле но порушення приватним підпр иємством «Стройбат - кім» стр оків сплати податкового зобо в' язання з податку на додан у вартість, нарахованого под атковим повідомленням-рішен ням з податку на додану варті сть № 00042241500 від 10 червня 2010 року, по датковим органом була розрах ована сума грошового зобов' язання у вигляді штрафної (фі нансової) санкції в розмірі 721 ,20 грн., на підставі ст. 126 Податко вого кодексу України і предс тавнику відповідача 15 серпня 2011 року було вручено податков е повідомлення-рішення з под атку на додану вартість № 0001 511600 від 15 серпня 2011 року.

Пунктами 56.1, 56.3 ст. 56 Подат кового кодексу України встан овлено, що рішення, прийняті к онтролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністрат ивному або судовому порядку.

Скарга подається до к онтролюючого органу вищого р івня у письмовій формі протя гом 10 календарних днів, що нас тають за днем отримання плат ником податків податкового п овідомлення-рішення або іншо го рішення контролюючого орг ану, що оскаржується.

Процедура адміністративно го оскарження закінчується д нем, наступним за останнім дн ем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або бу дь-яке інше рішення відповід ного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк (пі дпункт 56.17.1 пункту 56.17. ст. 56 Податк ового кодексу України).

Згідно підпункту 56.17.5 п ункту 56.17 ст. 56 Податкового коде ксу України встановлено, що д ень закінчення процедури адм іністративного оскарження в важається днем узгодження гр ошового зобов' язання платн ика податків.

Відповідно до пункту 56.18 ст. 56 Податкового кодексу Ук раїни при зверненні платника податків до суду з позовом що до визнання недійсним рішенн я контролюючого органу грошо ве зобов' язання вважається неузгодженим до дня набранн я судовим рішенням законної сили.

Оскільки відповідач не ско ристався своїм правом на адм іністративне оскарження под аткового повідомлення - ріш ення, а також оскарженням йог о в судовому порядку, суму гро шових зобов' язань (з урахув анням штрафних санкцій за їх наявності) нараховану згідн о такого податкового повідом лення - рішення необхідно в важати узгодженою.

Податковим боргом ві дповідно до підпункту 14.1.175 пун кту 14.1 ст. 14 Податкового кодекс у України визнається сума гр ошового зобов' язання (з ура хуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узг одженого платником податків або узгодженого в порядку ос карження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом с трок, а також пеня нарахована на суму такого грошового зоб ов' язання.

Строки сплати податк ового зобов' язання встанов лені ст. 57 Податкового кодексу України.

Згідно пункту 57.3 ст. 57 По даткового кодексу України у разі визначення грошового зо бов' язання контролюючим ор ганом за підставами, зазначе ними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник п одатків зобов' язаний сплат ити нараховану суму грошовог о зобов' язання протягом 10 ка лендарних днів, що настають з а днем отримання податкового повідомлення - рішення, крі м випадків, коли протягом так ого строку такий платник под атків розпочинає процедуру о скарження рішення контролюю чого органу.

Так як відповідач не р озпочав процедуру оскарженн я рішення контролюючого орга ну і не сплатив нараховану су му грошового зобов' язання п ротягом 10 календарних днів, та ку суму грошового зобов' яза ння необхідно вважати податк овим боргом.

Відповідно до пунктів 59.1, 59.4, 59. 5 ст. 59 Податкового кодексу Укр аїни у разі коли платник пода тків не сплачує узгодженої с уми грошового зобов' язання в установлені законодавство м строки, орган державної под аткової служби надсилає (вру чає) йому податкову вимогу в п орядку, визначеному для надс илання (вручення) податковог о повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилає ться також платникам податкі в, які самостійно подали пода ткові декларації, але не пога сили суми податкових зобов' язань у встановлені цим Коде ксом строки, без попередньог о надсилання (вручення) подат кового повідомлення-рішення .

У разі коли у платника подат ків, якому надіслано (вручено ) податкову вимогу, сума подат кового боргу збільшується, п огашенню підлягає вся сума б оргу такого платника податку , що виник після надіслання (вр учення) податкової вимоги.

Позивач направив від повідачу податкову вимогу ві д 10 серпня 2011 року № 2/184 про сплату узгоджених сум податкових з обов' язань, але відповідач не сплатив суму податкового боргу.

Податкова вимога вва жається врученою відповідач у 16.09.2010 року за правилами пункту 58.3 ст. 58 Податкового кодексу Ук раїни.

Податковий борг підтвердж ується копією податкової дек ларації по податку на доходи фізичних осіб, копіями карто к особових рахунків платника податків - відповідача, коп ією акту перевірки, копією по даткового повідомлення-ріше ння, копією податкової вимог и, які додані до матеріалів сп рави.

Пунктом 87.2 ст. 87 Податко вого кодексу України встанов лено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно так ого платника податків з урах уванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими з аконодавчими актами.

Відповідно до пункту 95.1 ст. 95 Податкового кодексу Ук раїни орган державної податк ової служби здійснює за плат ника податків і на користь де ржави заходи щодо погашення податкового боргу такого пла тника податків шляхом стягне ння коштів, які перебувають у його власності, а в разі його недостатності-шляхом продаж у майна такого платника пода тків, яке перебуває у податко вій заставі.

Згідно пункту 95.3 ст. 95 По даткового кодексу України ст ягнення коштів з рахунків пл атника податків у банках, обс луговуючих такого платника п одатків, здійснюється за ріш енням суду, яке направляєтьс я до виконання органам держа вної податкової служби, у роз мірі суми податкового боргу або його частини.

Також відповідно до п ункту 95.4 ст. 95 Податкового коде ксу України орган державної податкової служби на підстав і рішення суду здійснює стяг нення коштів у рахунок погаш ення податкового боргу за ра хунок готівки, що належить та кому платнику податків.

Так як відповідачем н е сплачена сума податкового боргу в розмірі 14245,98 грн., суд вв ажає за необхідне стягнути й ого в примусовому порядку.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та дове дений у судовому засіданні, т ому його необхідно задовольн ити.

На підставі наведено го, керуючись ст. ст. 15, 16, 18, 49, 54, 56, 57, 58, 5 9, 87, 95, 176 Податкового кодексу Укр аїни, ст.ст. 9, 11, 86, 159 - 163, 167 КАС Украї ни суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольн ити.

Стягнути з приватного підп риємства «Стройбат - кім» с. Ро зсоша Хмельницького району Х мельницької області на корис ть Державного бюджету Україн и податковий борг в розмірі 142 45,98 грн., (чотирнадцять тисяч дв істі сорок п' ять гривень де в' яносто вісім копійок) в то му числі з податку на додану в артість в розмірі 721,20 грн., (сімс от двадцять одна гривня двад цять копійок), по податку на до ходи фізичних осіб в сумі 13524,78 г рн., (тринадцять тисяч п' ятсо т двадцять чотири гривні сім десят вісім копійок), шляхом с тягнення коштів з рахунків п латника податків у банках, об слуговуючих такого платника податків і стягнення коштів у рахунок погашення податко вого боргу за рахунок готівк и, що належить такому платник у податків.

Апеляційна скарга на поста нову суду подається до адмін істративного суду апеляційн ої інстанції через суд першо ї інстанції, який ухвалив оск аржуване судове рішення. Коп ія апеляційної скарги одноча сно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарг а на постанову суду першої ін станції подається протягом д есяти днів з дня її проголоше ння.

У разі застосування с удом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийнят тя постанови у письмовому пр овадженні апеляційна скарга подається протягом десяти д нів з дня отримання копії пос танови.

Постанова набирає законно ї сили в порядку ст. 254 КАС Украї ни.

Повний текст постанови в иготовлено 23 грудня 2011 року

< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >

Суддя /підпис/ В.К. Блонський

"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.12.2011
Оприлюднено23.01.2012
Номер документу20962759
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2270/14304/11

Ухвала від 16.11.2011

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Блонський В.К.

Постанова від 20.12.2011

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Блонський В.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні