Дело № 2005/23/2012
2/2005/44/2012
Категория 36
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И
24.01.2012 Борівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Гуляєва Г. М.
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до БОГУСЛАВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БОРІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Борівського районного суду з позовною заявою, в якій вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_4 померла його бабуся ОСОБА_3, яка проживала за адресою: АДРЕСА_1
Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, а саме: земельну ділянку площею 4.57 га, кадастровий №6321080500:01:002:0039, яка належала їй згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ХР №146571, що знаходиться на території Богуславської с/ради Борівського р-ну Харківської обл. Відповідно до ст.1261 ЦК України батько позивача ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, є спадкоємцем першої черги, але він помер ІНФОРМАЦІЯ_3
Позивач є спадкоємцем, який успадковує майно за правом представлення, і в зв'язку з цим являється спадкоємцем першої черги.
Заяву про відмову від спадщини позивач не подавав.
У встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини позивач до Борівської ДНК не звертався в зв'язку зі своєю необізнаністю та відсутністю коштів.
В судове засідання позивач надав заяву про підтримання позовних вимог та розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання надав заяву про визнання позову та розгляд справи за відсутності його представника.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності сторін, які заявили про розгляд справи за їх відсутності, на підставі наявних у справі доказів, відповідно до вимог ст.158 ЦК України
Суд дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.1223 ЦК України: “У разі відсутності заповіту, право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу”.
Згідно з ч.1 ст.1266 ЦК України: «Внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини».
Згідно зі ст.1269 ЦК України: «Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживає постійно із спадкодавцем, має право подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини».
Відповідно до ст. 1272 ЦК України “за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини”.
В суді встановлено та підтверджується письмовими доказами, що згідно копії свідоцтва про смерть, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.5).
Згідно копії свідоцтва про народження, батьком ОСОБА_1 являється ОСОБА_4 (а.с.6).
Згідно копії довідки Виконавчого комітету Богуславської с/ради, ОСОБА_3 постійно проживала та значилась зареєстрованою на території Богуславської с/ради в АДРЕСА_1 по день своєї смерті –ІНФОРМАЦІЯ_4; разом з нею на день її смерті ніхто не проживав та не значився зареєстрованим (а.с.7).
Згідно копії свідоцтва про смерть, ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.8).
Згідно копії свідоцтва про народження, матір‘ю ОСОБА_4 являється ОСОБА_3 (а.с.9).
Згідно копії Державного акту на право власності на земельну ділянку, ОСОБА_3 є власницею земельної ділянки площею 4.57 га, яка розташована на території Богуславської с/ради Борівського р-ну (а.с.10).
Таким чином суд вважає, що позивач пропустив строк подачі заяви до ДНК про прийняття спадщини з поважних причин та йому належить встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,158,ч.2 ст.197,212,214,215 ЦПК України на підставі ст.ст.1223,1266,1269,1272 Цивільного Кодексу України , суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги –задовольнити.
ОСОБА_1 встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3, який померла ІНФОРМАЦІЯ_4, на 2 (два) місяці після набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської
області через Борівський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення в той же строк з дня отримання його копії.
Суддя Гуляєва Г. М.
Суд | Борівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2012 |
Оприлюднено | 26.01.2012 |
Номер документу | 21044790 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Борівський районний суд Харківської області
Гуляєва Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні