Постанова
від 01.07.2011 по справі 2а-6401/11/0170/9
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43,  м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна,  95013

        

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 липня 2011 р.  

Справа №2а-6401/11/0170/9

   Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Гаманка Є.О., при секретарі Павленко Н.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом

Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України в АРК 

до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП № 579368»              

про стягнення 20186,01грн.

Представники сторін:

представник позивача, ОСОБА_1, довіреність № 91  від 08.11.10р.;

представник відповідача, не з'явився.

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП № 579368» про стягнення заборгованості по страховим внескам в сумі 20186,01грн.  

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не здійсненні відрахування страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК.

Позивач у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач заперечення на позов до суду не надіслав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про місце, час та день його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

          Суд враховуючи ненадання відповідачем доказів неможливості прийняття участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність клопотання відповідача про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути та вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.  

           Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд  

ВСТАНОВИВ:

          Товариство з обмеженою відповідальністю «АТП № 579368»  зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (реєстраційний код страхувальника 010080007816) (а. с. 4).

Статтею 67 Конституції України передбачено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку та розміру встановленому законом.

Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності визначає Закон України від 18.01.2001р. №2240-III “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” (далі – Закон №2240).

Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків  та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням визначає Інструкція про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка затверджена постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.01р. №16.

Згідно зі статтею 5 Закону №2240 обов'язковість сплати страхових внесків є одним з основних принципів страхування і є джерелом формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Відповідно до статей 9, 10 Закону №2240 страхування від нещасного випадку здійснює Фонд – некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням;  управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція Фонду; в Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосередньо управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.

Статтею 19 цього Закону встановлено, що Фонд проводить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.

Відповідно до ст.23 Закону №2240 страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених внесків шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на рік –у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.

Пунктом 2  статті 27 Закону №2240 передбачено обов'язок роботодавця як страхувальника нараховувати, своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.

Якщо страхувальники невчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції в порядку і розмірі, встановленому статтею 30 цього Закону.

Порушуючи вимоги Закону №2240, відповідач не провів відрахування страхових внесків в установлені законом строки та в повному обсязі, внаслідок чого за ним склалася заборгованість у сумі 29820,80грн. про що свідчать звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 4 квартал 2010 року, наданий відповідачем робочому органу виконавчої дирекції Фонду у порядку звітності (а.с.7).

Відповідно до статті 8 Закону №2240 спори, які виникають між страхувальником та робочими органами виконавчої дирекції Фонду з приводу  нарахування  страхових  внесків і пені, стягнення недоїмки, неприйняття до заліку витрат в рахунок страхових внесків, вирішуються в судовому порядку.

В процесі розгляду справи судом встановлено, що 9634,79грн. вже стягнуто з відповідача у судовому порядку на підставі постанови Окружного адміністративного суду АРК від 05.11.09р. у справі № 10013/09/12/0170 (а.с.9).

Таким чином несплаченою залишилась заборгованість у розмірі 20186,01грн. (29820,80грн. – 9634,79грн.  (стягнено судом) ).

Згідно частини 2 статті 49 КАСУ особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 20186,01грн., натомість позивач надав суду докази наявності такої заборгованості.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову виготовлено 01.07.11 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд  

                                                                        ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП № 579368»  (АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 5/2, п/р 26007054906283, в КРУ КБ «Приватбанк», МФО 384436, код ЄДРПОУ 33980351, або з іншого рахунку) на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України в АР Крим (95006, м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 17 а, р\р 37170200900001 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, код ЄДРПОУ 22325042) 20186,01грн. заборгованості зі сплати страхових внесків.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового  провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.  

 

Суддя                                                                          Гаманко Є.О.

           

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення01.07.2011
Оприлюднено30.01.2012
Номер документу21066967
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6401/11/0170/9

Постанова від 01.07.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Гаманко Є.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні