Постанова
від 22.11.2011 по справі 2а/0470/11480/11
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

22.11.2011 10.11.2011

< копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2011 р. Справа № 2а/0470/11480/11

Дніпропетровський о кружний адміністративний су д у складі судді Дєєва М.В. , р озглянувши в порядку скороче ного провадження адміністра тивний позов Дніпропетровс ької міжрайонної державної п одаткової інсспекції Дніпр опетровської області до То вариство з обмеженою відпові дальністю "Темп" про стягнен ня податкового боргу , -

ВСТАНОВИВ:

Дніпропетровська між районна державна податкова і нспекція Дніпропетровської області звернулася до Дніпр опетровського окружного адм іністративного суду із адмін істративним позовом до Товар иства з обмеженою відповідал ьністю «Темп» про стягнення боргу в сумі 2340 грн. 94 коп.

Позовні вимоги обґрунтова ні тим, що відповідач має пода тковий борг по податку на дод ану вартість, який утворився внаслідок застосування пода тковим органом штрафних санк цій за неподання податкової звітності протягом гранични х строків, а також за неповерн ення свідоцтва платника пода тку на додану вартість протя гом граничних строків. В добр овільному порядку суму подат кового боргу відповідач не с плачує, що стало підставою дл я звернення податкового орга ну до суду з даним позовом.

Судова кореспонденція нап равлена відповідачу за адрес ою місцезнаходження, зазначе ного в довідці з Єдиного держ авного реєстру юридичних осі б та фізичних осіб - підприє мців, повернулась на адресу с уду 27.10.2011 року з відміткою «за з акінченням терміну зберіган ня». У строк встановлений ч. 3 с т. 183-2 КАС України, заперечень п роти позову до суду не надав.

Згідно пункту 2 частини 5 ста тті 183-2 Кодексу адміністратив ного судочинства України спр ава повинна бути розглянута у порядку скороченого провад ження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, перед баченого для надання запереч ень або заяви про визнання по зову, якщо до суду не було пода но заперечення відповідача т а за умови, що справа розгляда ється судом за місцезнаходже нням відповідача.

Дослідивши матеріали спра ви, суд доходить висновку, що п озов підлягає задоволенню, в иходячи з наступного.

Товариство з обмеженою від повідальністю «Темп» перебу ває на обліку в Дніпропетров ській міжрайонній державній податковій інспекції Дніпр опетровської області як плат ник окремих видів податків, в тому числі податку на додану вартість.

Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конст итуції України, кожен зобов'я заний сплачувати податки і з бори у порядку та у розмірах, в становлених законом, неухиль но додержуватися Конституці ї та законів України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 14 Закон у України "Про систему оподат кування" від 25.06.1991р. №1251-ХІІ, подат ок на додану вартість належи ть до загальнодержавних пода тків і зборів (обов'язкових пл атежів).

Згідно до п.п. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України "Про податок на додан у вартість" №168/97 - ВР від 03.04.1997 року , податковим періодом для спл ати податку на додану вартіс ть є один календарний місяць .

Відповідно до абз. "а" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про поряд ок погашення зобов'язань пла тників податків перед бюджет ами та державними цільовими фондами" № 2181 - ІІІ від 21.12.2000 р.(в ре дакції, яка діяла на час виник нення спірних правовідносин ) - (далі - Закон України № 2181), по даткові декларації подаютьс я за базовий податковий (звіт ний) період, що дорівнює кален дарному місяцю (у тому числі п ри сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календар них днів, наступних за останн ім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Дніпропетровською МДПІ Дн іпропетровської області бул а проведена перевірка ТОВ «Т емп» з питання своєчасності подання звітів, декларацій, р озрахунків за 2007 - 2008 року, за р езультатами якої складено ак т № 107/1842/13472373 від 07.05.2010 року.

Перевіркою встановлені по рушення вимог п.п. «а» п.п.4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181, а саме , неподання декларацій з пода тку на додану вартість за 3,4 кв артали 2007 року, січень - груде нь 2008 року, не повернення до ДПІ свідоцтва про реєстрацію пл атника ПДВ в січні 2009 року по ст року до 08.01.2009 року (що за законод авством прирівнюється до нес воєчасного подання податков ої звітності з податку на дод ану вартість).

Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 За кону України № 2181, за не подання податкової декларації у стр оки, визначені законодавство м, платник податків зобов'яза ний сплатити штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мі німумів доходів громадян за кожне таке неподання або її з атримку.

За результатами проведено ї перевірки, за порушення гра ничних строків подання декла рацій та неповернення до под аткового органу свідоцтва пл атника податку на додану вар тість до відповідача застосо вано штрафні санкції на зага льну суму 2550 грн., про що подат ковим органом прийнято подат кове повідомлення - рішення № 0000331542/0 від 07.05.2010 року.

Станом на 18.10.2010 року за відпов ідачем рахується переплата у сумі 209 грн. 06 коп. Таким чином, з аборгованість складає 2340 грн. 94 коп.

26.10.2010 року, у відповідності до пп. 6.2.3 («а» -«б») ст. 6 Закону № 2181, по датковим органом винесено пе ршу податкову вимогу № 1/95 на су му 2340 грн. 94 коп.,яка направлена н а адресу відповідача, що підт верджується копією квитанці ї про сплату поштових послуг .

Не зважаючи на вжиті заходи , податковий борг відповідач ем сплачений не був.

У відповідності до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України №2181, активи п латника податків можуть бути примусово стягнені в рахуно к погашення його податкового боргу виключно за рішенням с уду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 ць ого ж Закону, є зверненням на а ктиви платника податків в ра хунок погашення податкового боргу.

У відповідності до п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерел ами погашення податкового бо ргу платника податків за ріш енням органу стягнення є буд ь-які активи платника податк ів (його філій, відділень, інши х відокремлених підрозділів ) з урахуванням обмежень, визн ачених цим Законом, а також ін шими законами.

З огляду на викладене, суд д оходить висновку про обґрунт ованість позовних вимог, та н еобхідність їх задоволення.

Відповідно до ч.1 ст. 256 КАС Укр аїни, постанови суду, прийнят і в порядку скороченого пров адження виконуються негайно .

Керуючись ст.ст. 183-2, 162 Кодексу адміністративного судочинс тва України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний поз ов Дніпропетровської міжрай онної державної податкової і нспекції Дніпропетровської області - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обм еженою відповідальністю «Те мп» (код ЄДРПОУ 13472373) на користь держави (р/р 31118029700305, код платежу 14 010100, одержувач 14010100, одержувач ГУ ДКУ в Дніпропетровській обла сті, МФО 805012, банк одержувач - У ДКУ в Солонянському районі, к од казначейства 23929804) податков ий борг в сумі 2340 грн. 94 коп. (дві тисячі триста сорок гривень дев' яносто чотири копійки).

Постанова підлягає негайн ому виконанню.

Постанова набирає законно ї сили після закінчення стро ку подання апеляційної скарг и в порядку, встановленому ст .254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскарж ена в апеляційному порядку т а в строки, встановлені ст. 186 К одексу адміністративного су дочинства України.

Суддя < (підпис) >

< Список >

< Список >

< Список > М.В. Дєєв

< Текст >

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.11.2011
Оприлюднено30.01.2012
Номер документу21070795
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0470/11480/11

Ухвала від 14.09.2011

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дєєв Микола Владиславович

Постанова від 22.11.2011

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дєєв Микола Владиславович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні