26.12.2011 26.12.2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2011 р.
Справа № 2а/0470/16136/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі –судді Рябчук О.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «АКТИВ-К»про стягнення податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, –
ВСТАНОВИВ:
28 листопада 2011 року Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Дніпропетровська звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АКТИВ-К» про стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків податкового боргу в загальному розмірі 168,55 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «АКТИВ-К» має заборгованість з податку на прибуток в загальному розмірі 168,55 грн., яка виникла внаслідок не сплати узгоджених податкових зобов'язань.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується повідомленням з відміткою про отримання поштового відправлення 13.12.2011 р. Відповідач протягом десяти днів не надав до суду заперечень проти позову та позов не визнав.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Товариство з обмеженою відповідальністю «АКТИВ-К» зареєстроване як юридична особа 10.11.2005 року, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців України за ідентифікаційним кодом 33857273.
Відповідач є платником податку на прибуток приватних підприємств, перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська.
Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська було проведено перевірку щодо несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток. За результатами перевірки складено Акт № 3333/1501/33857273 від 23.09.2010 р., в якому зафіксовано порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. та порушення вимог абз. 2 п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994 року в редакції Закону України від 24.12.2002 року № 398-ІУ, а саме, підприємством не подано до податкової інспекції декларації з податку на прибуток за: 1 півріччя 2010 року (граничний термін подання 09.08.2010р.). Акт № 3333/1501/33857273 від 23.09.2010 р. отриманий відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
На підставі Акту № 3333/1501/33857273 від 23.09.2010 р. Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська було винесено податкове повідомлення-рішення № 0008691501/0 від 05.10.2010р., яким визначено суму податкового зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств у вигляді штрафних санкцій у розмірі 170 грн. 00 коп. на підставі пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України № 2181-ІII.
Податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська № 0008691501/0 від 05.10.2010р. було направлено відповідачу поштою, та отримано ним 11.10.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Суму податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств було частково зменшено за рахунок існуючої переплати по особовому рахунку підприємства у сумі 1 грн. 45 коп.
Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська на виконання вимог ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ (чинного на момент виникнення правовідносин) на адресу підприємства була направлена перша податкова вимога № 1/1580 від 25.10.2010 р. яка отримана відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська сформована друга податкова вимога № 2/1815 від 13.12.2010 року, яка була надіслана відповідачу. Податкова вимога № 2/1815 від 13.12.2010 року отримана відповідачем 13.01.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Згідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів) та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.41.5. ст.41 Податкового Кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинного на момент виникнення правовідносин) визначено податковий борг (недоїмку), як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно пп. 5.1.1 п. 5.1 ст. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цілющими фондами» - податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1- 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Згідно п. 6.1. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»-«в» підпунктах 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно пп. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 зазначеного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги: а) першу податкову вимогу - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) другу податкову вимогу - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
Згідно п.п. 6.2.4. п. 6.2. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з ненадходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляді місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 р. органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.п. 95.1, 95.2 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направлено до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких закінчився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до висновку, що податкове зобов'язання відповідача є узгодженим, Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська здійснені всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська є обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 183-2, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «АКТИВ-К» про стягнення податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «АКТИВ-К» (код ЄДРПОУ 33857273) на користь бюджету на розрахунковий рахунок згідно бюджетної класифікації суму податкового боргу по податку на прибуток у розмірі 168 грн. 55 коп. (сто шістдесят вісім гривень 55 копійок).
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
< Список >
< Список >
< Список >
О.С. Рябчук
< Текст >
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2011 |
Оприлюднено | 30.01.2012 |
Номер документу | 21072963 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні