справа № 0670/9281/11
категорія 8.3.2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2011 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лавренчук О.В. ,
за участю секретаря - Недашківської Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Малинської міжрайонної державної податкової інспекції
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радземінвест"
про припинення юридичної особи,-
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулася з позовом Малинська міжрайонна державна податкова інспекція про припинення державної реєстрації юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Радземінвест", зареєстрованого Радомишльською районною державною адміністрацією Житомирської області 21.02.2008 року за №10032822407, ідентифікаційний номер 35545573.
В судове засідання представник позивача не з"явився, на адресу суду надіслав витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб Товариства з обмеженою відповідальністю "Радземнінвест".
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду відповідач повідомлявся вчасно та належним чином. На адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою "за зазначеною адресою не знаходиться". Відповідно ч.11 ст.35 КАС України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністативного суду у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом встановлено наступне.
Пунктом 8 ст.19 Господарського кодексу України передбачено, що всі суб"єкти господарювання зобов"язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію. а також надавати згідно з вимогами законодавства фінансову звітність відносно своєї господарської діяльності, інші дані. передбачені законом.
Порядок та підстави реєстрації, припинення реєстрації визначаються Законом України від 15.05.2003 № 755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Відповідно до частини 1 статті 4 даного Закону державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Радземінвест", зареєстровано Радомишльською районною державною адміністрацією Житомирської області 21.02.2008 року за №10032822407, внесено до Державного реєстру юридичних осіб за ідентифікаційним номером 35545573, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ, є суб'єктом господарювання, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності та на нього розповсюджується дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 № 755-ІV, у тому числі в частині перереєстрації і припинення реєстрації.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Здійснюючи господарську діяльність відповідач зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів, сплачувати податки в порядку та розмірах, встановлених законом.
Тобто, відповідач, являючись зареєстрованим в установленому законом порядку у якості платника податків, зобов'язаний відповідно до Законів України "Про систему оподаткування", "Про оподаткування прибутку підприємства", "Про податок на додану вартість", Податкового кодексу України платник податків і зборів (обов"язкових платежів) зобов"язаний подавати до державних податкових органів відповідно до законів україни декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов"язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов"язкових платежів).
Судом встановлено, що відповідач з 04.11.2009 року не звітується до податкових органів. Цей факт підтверджується наступними доказами.
Відповідно до довідки Радомишльського відділення Малинської МДПІ, Товариство з обмеженою відповідальністю "Радземінвест" останню звітність було подано 22.02.2008 року за 2007 рік.
Відповідно до довідки Радомишльського відділення Малинської МДПІ №233 від 22.02.2008 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Радземінвест" взято на облік як платника податків у ДПІ у Радомишльському районі з 22.02.2008 року за №4238 .
Відповідно до довідки Радомишльського відділення Малинської МДПІ №973 від 14.09.2011року Товариство з обмеженою відповідальністю "Радземінвест" станом на 14.09.2011 р. не має заборгованості зі сплати податків, зборів (обов"язкових платежів).
Таким чином, судом установлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Радземінвест" під час здійснення господарської діяльності не виконало вимоги ст. 67 Конституції України, частини 6 статті 128 Господарського кодексу України, п.п.2 п.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування” № 1251-ХІІ від 25.06.1991 року, пунктів “а”, “в” п. 19.1 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 №889-ІУ, п. п. “г” п.4.1.4. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" від 21.12.2000, № 2181 -II.
Відповідно до частини 2 статті 51 ГК України підприємницька діяльність припиняється на підставі рішення суду у випадках, передбачених Кодексом та іншими законами.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 року № 755-ІV державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення з цього питання, підставами для ухвалення такого рішення є неподання протягом року органам державної податкової служби декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Приписами п.п.16.1.3 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011 року визначено, що платник податків зобов"язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п.п.49.2 ст. 49 Податкового кодексу України).
Приймаючи до уваги, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Радземінвест" з 2008 року декларацій, документів фінансової звітності до органів державної податкової служби не надає, у суду є підстави для припинення підприємницької діяльності суб'єкта господарської діяльності-юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Радземінвест", тому позов підлягає задоволенню.
Згідно п.п.20.1.12 п. 20.1.12 Податкового кодексу України (набув чинності з 01.01.2011 року) органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатись до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Відповідно до підпункту 8.6 пункту 8 Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 року № 80 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.03.98 року за № 172/2612, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та в разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.
Зазначені повноваження органів державної податкової служби щодо звернення до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності слід розуміти, як право на позов про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця на підставі Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” від 15.05.2003 року № 755-IV.
Такий висновок можливо зробити на підставі аналізу положень п.п.20.1.1. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України (набув чинність з 01.01.2011 року), відповідно до якого органи державної податкової служби мають право запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання вимог іншого законодавства, здійснення контролю за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Застосування наслідків, передбачених Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 року № 755-ІV за неподання декларацій та фінансової звітності можливо лише на підставі рішення суду.
Крім того, відповідно до прикінцевих положень зазначеного Закону, який набрав чинності з 1 липня 2004 року, закони та нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, яка не суперечить цьому Закону.
Таким чином, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду з позовами про припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.
Частиною 2 ст. 33 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 року № 755-IV встановлено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Відповідно до частини 1 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 року № 755-IV суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158, 159, 160, 163 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Припинити державну реєстрацію юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Радземінвест", ідентифікаційний номер 35545573, що знаходиться за адресою: Житомирська область, Радомишльський район, с.Пилиповичі, вул.Чайківська 2.
Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації суб'єкта господарської діяльності-юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Радземінвест" для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення про припинення юридичної особи.
Зобов'язати суб'єкта господарської діяльності-юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Радземінвест" здійснити заходи, пов'язані з ліквідацією суб'єкта господарювання у встановленому законом порядку і подати органу державної реєстрації документи, відповідно до частини 9 статті 47 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.В. Лавренчук
Повний текст постанови виготовлено:
присуджено до стягнення грн.
матеріальну шкоду грн.
моральну шкоду грн.
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2011 |
Оприлюднено | 30.01.2012 |
Номер документу | 21074371 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні