ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/2842/11
"17" жовтня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в скла ді:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Стасюк А.В.
за участю:
представника позивача Переймибіди Р. Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі су ду в м. Тернополі справу за адм іністративним позовом Терно пільської об' єднаної держа вної податкової інспекції до Українсько-польського товар иства з обмеженою відповідал ьністю «Омаліс»про стягненн я заборгованості, суд -
ВСТАНОВИВ:
Тернопільська об' єдна на державна податкова інспек ція, надалі позивач, звернула сь до суду з адміністративни м позовом до Українсько-поль ського товариства з обмежено ю відповідальністю «Омаліс» , надалі відповідач, про стягн ення 2340,71 грн. податкового борг у станом на 22.09.2011 року.
Позивач в обґрунтування св оїх вимог посилається на те, щ о за відповідачем рахується податкова заборгованість пе ред бюджетами та державними цільовими фондами, яка відпо відачем добровільно не погаш ена, на загальну суму 2340,71 грн ., що становить штрафні санкці ї за не подання декларації по податку на додану вартість.
В судовому засіданні предс тавник позивача позов підтри мав з мотивів, викладених у по зовній заяві та просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засіда ння не з' явився. Про час, місц е розгляду справи повідомлен ий належним чином шляхом нап равлення судової повістки за місцем державної реєстрації . Суд вважає за можливе розгля нути справу без участі відпо відача на підставі наявних д оказів відповідно до ст.128 КАС України.
Заслухавши в судовому засі данні представника позивача та оцінивши представлені у с праві докази у їх сукупності , на підставі чинного законод авства, судом встановлені на ступні обставини.
Згідно даних обліку, подат кова інспекція, як контролюю чий орган, що здійснює контро ль за своєчасністю, достовір ністю, повнотою нарахування та погашення податкових зобо в' язань встановила за дани ми облікових карток платника , що відповідачем не сплачені узгоджені суми податкових з обов' язань на загальну су му 2340,71 грн., з яких 2210,0 грн. штрафні санкції за не подання деклар ації по податку на додану вар тість та 170,0 грн. штрафні санкці ї за не здачу свідоцтва платн ика податку на додану вартіс ть.
Заборгованість підтверджу ється розрахунком: суми позо вних вимог, довідкою про на явність боргу від 22.09.2011 року (а.с .22), витягом з облікової картки платника станом на 22.09.2011 року (а .с.23-24), податковими повідомленн ями-рішеннями від 27.05.2010 року №00041 71602/0 та №0004181602/0 (а.с.7), прийнятими на п ідставі актів від 16.04.10 №3528/7/16-02/31602517 т а №3529/7/16-02/31602517 про результати неви їзної документальної переві рки Українсько-польського товариства з обмеженою відп овідальністю «Омаліс» з пи тань порушення терміну подач і податкових декларацій, зві тів та інших документів, пов'я заних з нарахуванням і сплат ою податків та зборів (обов'яз кових платежів) (а.с.9-13).
При таких обставинах стано м на 22.09.2011 року за відповіда чем рахується заборгованіст ь перед бюджетом та державни ми цільовими фондами на зага льну суму 2340,71 грн., яка у доб ровільному порядку не погаше на.
Оцінивши зібрані у справі д окази, суд прийшов до висновк у що позовні вимоги обґрунто вані та належним чином довед ені з огляду на наступне.
Статтею 67 Конституції Украї ни кожну особу зобов'язано сп лачувати податки і збори в по рядку і розмірах, встановлен их законом.
Статтею 10 Закону України «П ро державну податкову службу в Україні»№509-ХІІ від 04.12.1990р., із н аступними змінами та доповне ннями, передбачено, що органи державної податкової служби здійснюють контроль за своє часністю, достовірністю, пов нотою нарахування та сплат и податків та зборів ( обов'язк ових платежів).
До 01.01.2011 року питання стягнен ня податкового боргу регламе нтувались Законом України «П ро порядок погашення зобов'я зань платників податків пере д бюджетами та державними ці льовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі - Закон №2181).
Згідно з п. 1.3 ст. 1 Закону №2181 по датковий борг (недоїмка) - це п одаткове зобов' язання (з ур ахуванням штрафних санкцій з а їх наявності), самостійно уз годжене платником податків а бо узгоджене в адміністратив ному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений с трок, а також пеня, нарахована на суму такого податкового з обов' язання.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону №2181 по даткове зобов' язання, самос тійно визначене платником по датків у податковій декларац ії, розрахунку, вважається уз годженим з дня подання такої податкової декларації, розр ахунку.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону №2 181 податкове зобов' язання пл атника податків, нараховане контролюючим органом, вважає ться узгодженим у день отрим ання платником податків пода ткового повідомлення. Податк ове повідомлення надсилаєть ся платнику податків в поряд ку, передбаченому Порядком н аправлення органами державн ої податкової служби України податкових повідомлень плат никам податків, затвердженом у наказом ДПА України №253 від 21. 06.2001р.
Несплачене у встановлений строк податкове зобов' язан ня (з урахуванням штрафних са нкцій), самостійно узгоджене платником податків або узго джене в адміністративному по рядку, визнається згідно п. 1.3. с т. 1 Закону 2181-ІІІ «Про порядок п огашення податкових зобов' язань платників податків пер ед бюджетами та державними ц ільовими фондами»(надалі Зак ону 2181-ІІІ) сумою податкового б оргу і до нього застосовують ся заходи з погашення податк ового боргу, визначені даним законом.
Як вбачається із матеріалі в справи, податкові зобов' я зання по податку нараховані відповідачем та контролюючи м органом і відображені ним п одаткових повідомленнях ріш еннях є узгодженим у порядку і на умовах, визначених Закон ом №2181.
Згідно з п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2 181 узгоджена сума податкового зобов' язання, не сплачена п латником податків у визначен і законом строки визнається сумою податкового боргу плат ника податків.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закон у України «Про порядок погаш ення податкових зобов' язан ь платників податків перед б юджетами та державними цільо вими фондами»активи платник а податків можуть бути приму сово стягнені в рахунок пога шення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподат кування», який був чинним на м омент виникнення правовідно син, платники податків і збор ів (обов'язкових платежів) зоб ов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'я зкових платежів) у встановле ні законами терміни. Обов'язо к юридичної особи щодо сплат и податків і зборів (обов'язко вих платежів) припиняється і з сплатою податку, збору (обов 'язкового платежу) або його ск асуванням або списанням пода ткової заборгованості відпо відно до Закону України «Про відновлення платоспроможно сті боржника або визнання йо го банкрутом»(ч. 3 ст. 9 вищеназв аного Закону).
Частиною 1 статті 2 Закону Ук раїни «Про систему оподаткув ання»визначено, що під подат ком і збором (обов' язковим п латежем) до бюджетів та до дер жавних цільових фондів слід розуміти обов' язковий внес ок до бюджету відповідного р івня або державного цільовог о фонду, здійснюваний платни ками у порядку і на умовах, що визначаються законами Украї ни про оподаткування.
Статтею 11 Закону України «П ро систему оподаткування»вс тановлено, що відповідальніс ть за своєчасність сплати по датків і зборів і додержання Законів про оподаткування н есуть платники податків і зб орів відповідно до Законів У країни.
Згідно з п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2 181 узгоджена сума податкового зобов' язання, не сплачена п латником податків у визначен і законом строки визнається сумою податкового боргу плат ника податків.
Відповідно до вимог пункту 95.1 Податкового Кодексу (далі - Кодекс) орган державної пода ткової служби здійснює за пл атника податків і на користь держави заходи щодо погашен ня податкового боргу такого платника податків шляхом стя гнення коштів, які перебуваю ть у його власності, а в разі ї х недостатності - шляхом прод ажу майна такого платника по датків, яке перебуває у подат ковій заставі.
Відповідно до вимого части ни 1 пункту 95.3 Кодексу стягненн я коштів з рахунків платника податків у банках, обслугову ючих такого платника податк ів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до ви конання органам державної по даткової служби, у розмірі су ми податкового боргу або йог о частини.
Згідно п. 95.4 Кодексу орган де ржавної податкової служби на підставі рішення суду здійс нює стягнення коштів у рахун ок погашення податкового бор гу за рахунок готівки, що нале жить такому платнику податкі в.
Відповідно до положень ста тті 20 Кодексу органи дер жавної податкової служби Укр аїни мають право звертатися до суду щодо стягнення з плат ника податків податкового бо ргу.
Виходячи з вищенаведеного , суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтов аними відповідають дійсним о бставинам та матеріалам спра ви, ґрунтуються на вимогах чи нного законодавства, а отже п ідлягають до задоволення в п овному обсязі.
Судові витрати по справі зг ідно ч.4 ст.94 КАС України з відпо відача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КА С України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з рахунків в банка х та за рахунок готівки Украї нсько-польського товариства з обмеженою відповідаль ністю «Омаліс»(м. Тернопіль, в ул. Гайова, 54 ідентифікаційний код 31602517) податковий борг в розм ірі 2340,17 грн. (дві тисячі триста с орок грн. 17 коп.) станом на 22.09.2011 р оку.
Постанова набирає зак онної сили в порядку встанов леному ст..254 КАС України і мож е бути оскаржена до Львівськ ого апеляційного адміністра тивного суду в порядку і стро ки, передбачені ст.186 КАС Украї ни.
Головуючий суддя Данилевич Н.А.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2011 |
Оприлюднено | 31.01.2012 |
Номер документу | 21079506 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Данилевич Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні