П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/3634/11
< Текст >
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Боднарюка О.В.;
розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях до Чернівецької філії Міжрегіональної академії управління персоналом про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд стягнути з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях недоїмку у сумі 4121,22 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Станом на 11 листопада 2011 року відповідач має заборгованість перед Пенсійним фондом України на загальну суму 4121,22 грн. в тому числі: пеня 2007,18 грн., штрафні санкції 2114,04 грн.
Ухвалою суду від 21.12.2011 року було відкрито скорочене провадження у справі. Зазначена ухвала була отримана відповідачем 27.12.2011 року.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
Чернівецька філія Міжрегіональної академії управління персоналом є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (а.с. 10).
Відповідно до Рішення №132 від 04 лютого 2011 року до відповідача застосована фінансова санкція у розмірі 1974,04 грн. та нараховано пеню у розмірі 1834,98 грн. за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у т.ч. донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду(а.с. 6).
Відповідно до Рішення №859 від 13 липня 2011 року до відповідача застосована фінансова санкція у розмірі 140,00 грн. та нараховано пеню у розмірі 172,20 грн. за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у т.ч. донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду(а.с. 8).
Заборгованість також підтверджується розрахунком суми позову (а.с.5).
Даний факт відповідачем не спростований.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р.1058-ІV (далі – Закон № 1058-IV) під страховими внесками розуміється кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
За правилами ч.2 ст.17 Закону № 1058 страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Крім того, ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV передбачає, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників (підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності) є календарний місяць.
Згідно з п.п.2 п.9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Згідно вимог п.15 ст.106 Закону № 1058 строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується. Частиною 12 ст. 20 Закону № 1058-ІV встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
З огляду на викладене вище суд вважає, що позов є обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Позивачем доведено наявність заборгованості, що в свою чергу відповідачем не спростовано, та не надано доказів про сплату цієї заборгованості.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 КАС України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Чернівецької філії Міжрегіональної академії управління персоналом (код ЄДРПОУ 22848699) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообов‘язкове пенсійне страхування, фінансову санкцію та пеню у розмірі 4121,22 грн.
3. Копію постанови направити сторонам.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.В. Боднарюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2012 |
Оприлюднено | 31.01.2012 |
Номер документу | 21081807 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні