ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 січня 2012 року 08:30 № 2а-4297/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Саніна Б. В., при секретарі судового засідання Карпенко Я.В. розглянувши у письмовому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Міністерства економічного розвиту і торгівлі України
до
«Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»
третя особа
Державна податкова служба України
про
подовження дії спеціальної санкції –тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності
ВСТАНОВИВ:
Міністерство економіки України звернулося до Окружного адміністративного суду міста з позовом до «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.», в якому просить подовжити дію спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності застосованої на території України до іноземного суб'єкта господарської діяльності «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»наказом Мінекономіки від 21.12.2007 № 102/650 до усунення іноземних суб'єктом господарської діяльності «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»порушення статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», за контрактом від 28.02.2007 № 2802 з Приватним підприємством «Зерін»(надалі - ПП «Зерін»).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.05.2009 р. було відкрито провадження в адміністративній справі, та 09.02.2011 р. ухвалою суду провадження у справі було зупинено до 01.09.2010 р. Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.09.2010 р. було зупинено провадження у справі до 15.03.2011 р.
У зв'язку з переведенням судді Степанюка А. Г. до Київського апеляційного адміністративного суду, справу №2а-4297/09/2670 було передано судді Саніну Б. В.
В попереднє судове засідання 15.03.2011 р. представники сторін не з'явилися, причини неявки суду не повідомили, заяв про розгляд справи за їх відсутності не надали.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.04.2011 р. за клопотанням представника позивача з числа третіх осіб було виключено ПП «Зерін», в зв'язку із його ліквідацією.
За клопотанням представника позивача, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.04.2011 р. провадження у справі було зупинено до 03.10.2011 р.
В попередніх судових засіданнях неодноразово оголошувались перерви, та 09.12.2011 р. ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва було закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні, в порядку передбаченому положеннями ст.55 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), було допущено процесуальне правонаступництво позивача, та Міністерство економіки України було замінено на Міністерство економічного розвиту і торгівлі України.
В судове засідання з'явився представник позивача, який підтримує позовні вимоги в повному обсязі, просить позов задовольнити з підстав викладених в позові, зокрема зазначає, що відповідачем-резидентом іноземної держави не було проведено розрахунки в повному обсязі із суб'єктом господарювання, що зареєстрований в Україні, а саме Приватним підприємством «Зерін», чим відповідач порушив положення ст.1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»(в редакції, чинній на момент здійснення господарських операцій).
В судове засідання не з'явився відповідач та третя особа, про час та місце були повідомлені в порядку передбаченому положеннями ст.33 та ст.35 КАС України, однак про причини неявки до суду не повідомляли, клопотань про перенесення дати судового засідання подано не було, заперечень щодо позовної заяви не надано.
Керуючись положеннями ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевикладене та з урахуванням вимог ст.41, ст.122 та ст.128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні, а розгляд справи продовжується за наявними в справі матеріалами.
Розглянувши наявні в матеріалах докази, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтується позов, оцінивши докази які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.
Сквирською міжрайонною державною податковою інспекцією у Київській області було проведено невиїзну документальну перевірку ПП «Зерін»(код ЄДРПОУ 34161293) з питань дотримання вимог валютного законодавства за період з 05.03.2007 р. по 06.09.2007 р. та 26.04.2007 р. по 06.09.2007 р. про що було складено Акт №245-2301-34161293.
Перевіркою Сквирської міжрайонної державної податкової інспекції у Київській області було встановлено, що між ПП «Зерін»та суб'єктом господарської діяльності «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»було укладено контракт №2802 від 28.02.2007 р. купівлі-продажу брусу пиляного із лісоматеріалів м'яких листяних та хвойних порід. На виконання положень контракту ПП «Зерін», після отримання часткової передоплати, було проведено відвантаження матеріалів. Однак, суб'єктом господарської діяльності «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»не було проведено оплату ПП«Зерін»вартість отриманого товару на суму 2,5416 тис. доларів США. В результаті проведеної перевірки, інспекторами Сквирської міжрайонної державної податкової інспекції у Київській області було встановлено порушення ст.1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (надалі –Закон №185).
Відповідно до ст.1 Закону №185 виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.
Відповідно до положень ст.238 Господарського кодексу України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з абз.5 ч.1 ст.37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»(надалі –Закон №959) у випадках порушення цього Закону або пов'язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності може бути застосовану таку спеціальну санкцію як тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності
Відповідно до ч.2 ст.37 Закону №959 санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національного банку України або за рішенням суду. Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.
Відповідно до ч.6 ст.37 Закону Україну №959 тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати винесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики.
Державною податковою адміністрацією України було надіслано Міністерству економіки України лист №14519/5/22-6016 від 21.11.2007 р. із проханням застосувати до «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»спеціальну санкцію –тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України.
Наказом Міністерства економіки України №102/650 від 21.12.2007 р. «Про застосування спеціальної санкції – тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України до іноземних суб'єктів господарської діяльності»до іноземного суб'єкта господарської діяльності «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»було застосовано спеціальну санкцію –тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України.
Листом від 13.03.2008 р. №102-29/281 Мінекономіки звернулося до Державної податкової адміністрації України - ініціатора тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності іноземного суб'єкта господарювання «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»щодо доцільності подовження дії спеціальної санкції.
Листом Державної податкової адміністрації України №4458/5/22-5016 від 11.04.2008 р., що направлявся на адресу Міністерства економіки України було запропоновано продовжити дію спеціальної санкції –тимчасове зупинення ЗЕД застосованої до нерезидента «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.».
Згідно з ч.7 ст.37 вищевказаного Закону названої статті подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду.
Враховуючи те, що на момент подання позовної заяви інформація про погашення «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»простроченої заборгованості була відсутня, Міністерство економіки України звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про продовження дії спеціальної економічної санкції.
Листом №3918/5/22-3316 від 08.12.2011 р. Державна податкова служба України вказала про доцільність продовження дії спеціальної санкції –тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності застосованої до «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.».
Зважаючи на те, що позивачем дотримано встановлену чинним законодавством України процедуру щодо порядку застосування спеціальних санкцій, що підтверджується наявними у справі матеріалами, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для подовження терміну спеціальної санкції.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст.9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 159 КАС України встановлено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яке ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
З огляду на вищевказане суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача, а саме подовжити дію спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності застосованої на території України до іноземного суб'єкта господарської діяльності «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»наказом Мінекономіки №102/650 від 21.12.2007 р. до усунення іноземних суб'єктом господарської діяльності «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»порушення ст.1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», за контрактом №2802 від 28.02.2007 р. укладеного з Приватним підприємством «Зерін».
Керуючись положеннями ст. 2, ст.17, ст.71, ст.86, ст.158-163, ст.167, ст.171, ст.254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги Міністерства економічного розвиту і торгівлі України задовольнити в повному обсязі.
2. Подовжити дію спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності застосованої на території України до іноземного суб'єкта господарської діяльності «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»наказом Мінекономіки №102/650 від 21.12.2007 р. до усунення іноземних суб'єктом господарської діяльності «Zelal Tasimacilik Gozetim Turz.Inc.»порушення ст.1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», за контрактом №2802 від 28.02.2007 р. укладеного з Приватним підприємством «Зерін».
Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.185-187 КАС України.
Суддя Б. В. Санін
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2012 |
Оприлюднено | 30.01.2012 |
Номер документу | 21084032 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Санін Б.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні