Рішення
від 17.01.2012 по справі 6/171/2011/5003
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

6/171/2011/5003

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця,  Хмельницьке шосе, 7  тел. 66-03-00, 66-11-31       http://vn.arbitr.gov.ua


І м е н е м     У к р а ї н и

РІШЕННЯ

17 січня 2012 р.           

Справа 6/171/2011/5003

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Декоплит"     

до: Приватного підприємства "Донум"    

Про стягнення 4 746,79 грн.

Головуючий суддя     Говор Н.Д.     

Cекретар судового засідання Мовчан Г.М.

Представники

          позивача :   Залевський О.Ф. - керівник

          відповідача : не з"явився

ВСТАНОВИВ :

Товариство з обмеженою відповідальністю "Декоплит" звернулось до господарського суду Вінницької області з позовом до Приватного підприємства "Донум", в якому просить суд стягнути з відповідача 4 746,79 грн., з яких: 4 290,00 грн. боргу, що виник в нслідок неналежного виконання договірних зобов”язань за договором на автотранспортне обслуговування у міжнародному перевезенні № 2-П від 04.05.2011р., 352,61 грн. пені, 77,48 грн. - три відсотки річних, 26,70 грн. інфляційних нарахувань.

Ухвалою суду від 28.12.2011р. порушено провадження у даній справі та призначено її до розгляду на 17.01.2012р.

В судове засідання 17.01.2012р. з”явився представник позивача, який заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач відзиву на позов та витребуваних судом документів не надав, повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що стверджується поштовим повідомленням про вручення рекомендованої кореспонденції відповідачу 11.01.2012р. за № 2105055512578.

З огляду на подані в справу докази, суд приходить до висновку про те, що неявка представника відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору у його відсутність. Спір відповідно до положень ст. 75 ГПК України підлягає вирішенню за наявними в справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, надавши юридичну оцінку наданим позивачем   доказам,  суд  встановив  наступне.

04.05.2011р. між  Товариством з обмеженою відповідальністю "Декоплит" (Перевізник) та Приватним підприємством "Донум" (Замовник) укладено договір на автотранспортне обслуговування у міжнародному перевезенні № 2-П. (а.с. 11-13).

Відповідно до п. 1.1. договору, предметом договору є порядок взаємовідносин, які виникають між сторонами при плануванні, здійсненні та розрахунках за перевезення вантажів у міжнародному автомобільному та залізничному сполученні.

Відповідно до п. 1.2. договору, Замовник надає, а Перевізник приймає на себе зобов'язання для виконання перевезення вантажів власним автотранспортом.

Маршрути, строки виконання, замовлення, кількість, вартість вантажу, що перевозиться вказуються у Заявці на транспортні послуги, яка має юридичну силу і є додатком до даного договору. (п. 1.3. договору).

Перевезення здійснюються згідно з умовами Конвенції „Про Міжнародні автоперевезення вантажів". (п. 2.1. договору).

Детальні умови по кожному перевезенню вказуються у разовому Замовленні на транспортні послуги, яке Замовник надає Перевізнику після узгодження питань про автоперевезення. (п. 2.2. договору).

П”ятим розділом договору сторни узгодили порядок оформлення замовлення.

Так, відповідно до п. 5.1., перевезення здійснюються на основі графіку та маршрутів оформлених Замовником у формі Заявки і узгоджених за добу до завантаження.

Згідно п. 5.2. договору, у заявці вказується наступна інформація: адреса завантаження, пункт замитнення, найменування вантажу, вага, об'єм, кількість, адреса розвантаження та розмитнення, дата та час завантаження, форма строки та вартість оплати, а також додаткові умови по перевезенню.

Замовник несе відповідальність за зміст Заявки. Перевізник приступає до виконання своїх обов'язків після отримання та підтвердження Заявки у письмовому вигляді. (п. 5.3. договору).

Шостим розділом договору сторони визначили порядок розрахунків.

Відповідно до п. 6.1. договору, розрахунки по перевезенням експортно-імпортних вантажів як по території України так і закордонних країн здійснюються за домовленістю, вказаній у Заявці.

Оплата здійснюється у гривнях по безготівковому розрахунку на протязі 10 банківських днів після отримання Замовником від Перевізника оригінала СМR, рахунку-фактури, податкової накладної та акту виконаних робіт.

Згідно п. 6.3. договору, у випадку несвоєчасної оплати Замовник сплачує Перевізнику пеню у розмірі 0,1 % від суми платежу за кожний день прострочки.

Цей Договір набирає чинності з моменту підписання його Сторонами та діє до 04 травня           2012р. (п. 10.1. договору).

Договір може бути пролонгований або розірваний за згодою Сторін. (п. 10.2. договору).

04.05.2012р. відповідачем оформлено заявку № 4/05/11-1М на перевезення позивачем вантажу (дрова на палетах) в кількості 22 т. по маршруту: Вінниця-Вишков (Польша). (а.с. 14).

На  виконання  зобов'язань за договором на автотранспортне обслуговування у міжнародному перевезенні, позивач здійснив перевезення обумовленого в заявці вантажу, що стверджується:  міжнародною  товарно-транспортною накладною CMR № 000043, обопільно підписаним актом здачі — прийомки виконаних робіт № 25 від 12.05.2011р. на суму 6 450,00 грн.  (а.с. 16-17).

Відповідачу виставлено рахунок № 136 від 05.05.2011р. на суму 6 450,00 грн.

Відповідач  свої  зобов'язання  щодо розрахунку за надані послуги перевезення  виконав частково, сплативши позивачу 2 160,00 грн., що стверджується виписками банку. (а.с. 19-20).

Таким чином заборгованість відповідача перед позивачем станом на день прийняття рішення судом становить  4 290,00 грн.

Наведене стверджується поясненнями позивача, названими вище матеріалами справи, а також відсутністю будь-яких заперечень відповідача на позов.

З огляду на предмет і характер зобов‘язань взятих сторонами в договорі, між сторонами виникли правовідносини, які регулюються главою 64 Цивільного кодексу України“Перевезення”.

Відповідно до ст. 908 Цивільного кодексу України — далі ЦК України, перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення. Загальні умови перевезення визначаються цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них. Умови перевезення вантажу, пасажирів і багажу окремими видами транспорту, а також відповідальність сторін щодо цих перевезень встановлюються договором, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.

Згідно ст. 909 ЦК України, за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.

Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно зі статтею 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

          Відповідно до ст. 525, 526, ч. 1 ст. 530 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння  зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України , інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 ЦК України передбачено, що якщо  у зобов'язанні встановлено  строк (термін ) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), а якщо не встановлений строк, кредитор має право вимагати його в будь - який час.

В силу  ст. ст. 4-3, 33  ГПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі,  обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Відповідно до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.

Позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 4 290,00 грн. боргу підтверджені  матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Крім суми основного боргу позивачем пред”явлено до стягнення з відповідача 352,61 грн. пені (за період з 23.05.2011р. по 23.11.2011р.), 77,48 грн. - три відсотки річних (за період з 23.05.2011р. по 20.12.2011р.), 26,70 грн. інфляційних нарахувань (за період: червень, вересень-листопад).

Відповідно до ч.1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Оскільки відповідач не виконав зобов'язання у встановлений строк, він є боржником, що прострочив.

Згідно ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

У разі порушення учасником господарських відносин правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання відповідно до ч. 1 ст. 230 ГК України він зобов'язаний сплатити штрафні санкції (неустойку, штраф, пеню).

Неустойкою (штрафом, пенею) відповідно до положень ст. 549 ЦК України є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Пунктом 6.3. договору передбачено, що у випадку несвоєчасної оплати Замовник сплачує Перевізнику пеню у розмірі 0,1 % від суми платежу за кожний день прострочки.

Відповідно до ст. 4 Закону України “Про відповідальність за за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань”, пеня за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань або за затримку грошових надходжень на рахунок клієнта банку - одержувача грошових коштів, яку нараховано та не сплачено на день набрання чинності цим Законом, за згодою сторін може бути перерахована за період дії терміну позовної давності, але розмір її не повинен перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалась пеня.

Дослідивши здійснений позивачем розрахунок пені, трьох відсотків річних та інфляційних втрат суд встановив, що він здійснений в межах чинного законодавства та умов договору, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 352,61 грн. пені (за період з 23.05.2011р. по 23.11.2011р.), 77,48 грн. - три відсотки річних (за період з 23.05.2011р. по 20.12.2011р.), 26,70 грн. інфляційних нарахувань (за період: червень, вересень-листопад) підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають покладенню на відповідача, відповідно до ст. 49 ГПК України.

          Керуючись 33, 34, 36, 43, 44, 49, 82-84, 115 Господарського процесуального кодексу України ,-

ВИРІШИВ :

1.Позов задовольнити.

2          Стягнути з Приватного підприємства "Донум" (вул. Кропивницького, 3, м. Вінниця, 21000, код ЄДРПОУ 36830668) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Декоплит" (вул. Космонавтів, 62/5, м. Вінниця, 21027, код ЄДРПОУ 34504562)  4 290,00 грн. боргу, 352,61 грн. пені, 77,48 грн. - три відсотки річних, 26,70 грн. інфляційних нарахувань, 1 411,50 грн. витрат на сплату судового збору.

3.Видати наказ після набрання рішенням законної сили.            

Суддя                                             Говор Н.Д.

          Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України  23 січня 2012 р.

віддрук 2 прим.:

1 - до справи

2 - відповідачу ПП  " Донум "  (вул. Кропивницького, 3, м. Вінниця, 21000)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення17.01.2012
Оприлюднено31.01.2012
Номер документу21113783
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —6/171/2011/5003

Рішення від 17.01.2012

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Говор Н.Д.

Ухвала від 28.12.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Говор Н.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні