28/351/08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
про припинення провадженням справи
03.09.08 Справа № 28/351/08
Суддя Яцун О.В.
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Запорізька –Агропромислова –Компанія” (69037, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 20-А)
до відповідача Сонячної сільської ради Запорізького району Запорізької області (69089, м. Запоріжжя, вул. Шушенська, 65)
про зобов'язання відповідача передати в оренду шляхом укладання договору оренди земельну ділянку площею 30 га, терміном на 12 років, згідно проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки кадастровий № 2322188800:14:001:0004 за рахунок земель запасу Сонячної сільської ради, розташованої в селищі Научний, для малоповерхової житлової та громадської забудови, визнав надані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Суддя Яцун О.В.
Секретар судового засідання Маркова О.В.
Представники:
від позивача: Балабка М.О. на підставі довіреності № б/н від 03.09.2008р.
від відповідача: Гончар Д.В. на підставі довіреності № б/н від 03.09.2008р.
Заявлені вимоги про зобов'язання відповідача передати в оренду шляхом укладання договору оренди земельну ділянку площею 30 га, терміном на 12 років, згідно проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки кадастровий № 2322188800:14:001:0004 за рахунок земель запасу Сонячної сільської ради, розташованої в селищі Научний, для малоповерхової житлової та громадської забудови, визнав надані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Ухвалою суду від 13.08.2008р. порушено провадження у справі № 28/351/08, судове засідання призначено на 03.09.2008р.
Сторонами було заявлено клопотання про розгляд справи без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.
У судовому засіданні 03.09.2008р. сторонами було заявлено клопотання про затвердження мирової угоди та припинення провадження у справі №28/351/08.
Як свідчать надані до суду документи, після подання позовної заяви сторони дійшли до мирової угоди, у якій визначили наступне
“Сторони домовились про те, що протягом місяця, з дня набуття ухвалою чинності, укладуть договір оренди земельної ділянки в наступній редакції:
ДОГОВІР
ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
м. Запоріжжя , третє вересня дві тисячі восьмого року,
Орендодавець –Сонячна сільська рада Запорізького району Запорізької області, в особі сільського голови Лазукової Лідії Кузьмівна, що діє на підставі Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21.05.1997 року та рішення №1 першої сесії п'ятого скликання Сонячної сільської ради від 06 квітня 2006 року, з одного боку, та
Орендар –Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЗЬКА АГРОПРОМИСЛОВА - КОМПАНИЯ», що є юридичною особою, резидентом України та платником податку на прибуток на загальних підставах згідно Закону України, в особі директора Єгорова І.А., що діє на підставі Статуту, з іншого боку, уклали даний договір про нижченаведене:
ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.Орендодавець на підставі рішення сесії Сонячної сільської ради Запорізького району Запорізької області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку, розташовану на території Сонячної сільської ради, Запорізького району, Запорізької області.
ОБ'ЄКТ ОРЕНДИ
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 30 (тридцять) Га Сонячної сільської ради.
3. Земельну ділянку інженерні комунікації не перетинають .
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить –11 176,60 гривень ( одинадцять тисяч сто сімдесят шість)грн.60коп.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Кадастровий номер земельної ділянки: 2322188800:14:001:0004.
СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ
7. Договір укладено на 12 (дванадцять) років і діє до «03»вересня 2020 р. У випадку якщо ні одна зі Сторін письмово не заявить іншій Стороні за тридцять календарних днів до закінчення строку дії цього Договору про бажання розірвати цей Договір, то цей Договір автоматично продовжується на такий саме строк, на тих самих умовах.
ОРЕНДНА ПЛАТА
8. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та у розмірі: 16 764,90 (шістнадцять тисяч сімсот шістдесят чотири) грн.90 коп. в рік, що становить 5(п'ять) відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата за земельну ділянку вноситься до місцевого бюджету Сонячної сільської ради на р/р 33213812700140 в УДК в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677014.
9. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно рівними частинами до 30 числа наступного за звітним місяцем.
11. Розмір орендної плати переглядається у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
Розрахунок між сторонами оформляється письмово. Відповідні документи (акти, квитанції) оформляються не менш чим в двох екземплярах і посвідчуються підписом сторін.
В разі зміни орендної плати на вимогу однієї із сторін, між сторонами укладається додаткова угода про зміну розміру орендної плати.
Орендна плата за земельну ділянку, може переглядатися не частіше ніж один раз на три роки в порядку, встановленому законом.
У разі визнання в судовому порядку договору оренди землі недійсним, отримана Орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди землі, не повертається.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені договором, справляється пеня у розмірі 0,015 % від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, яка не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня.
Право на стягнення пені за несвоєчасну сплату орендарем орендної плати виникає в орендодавця через три місяці від останнього терміну сплати. Сплата пені не звільняє сторони від виконання покладених на них зобов'язань та усунення виявлених порушень.
УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
13. Земельна ділянка передається в оренду для малоповерхової забудови.
14. Умови збереження стану об'єкта оренди:
Орендодавець має право вимагати, а Орендар зобов'язаний:
- використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням, згідно з договором;
- дотримуватися екологічної безпеки землекористування, державних стандартів, норм і правил використання землі, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів;
- дотримуватися режиму використання зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого використання земель та територій, які особливо охороняються;
- використовувати орендовану земельну ділянку, не допускаючи погіршення екологічної обстановки на території в результаті своєї діяльності;
- здійснювати комплекс заходів щодо охорони земель від забруднення, комплексного благоустрою, озеленення та догляду за основною і прилеглою територією;
- відшкодовувати збитки унаслідок погіршення Орендарем корисних властивостей орендованої земельної ділянки у розмірі орендної плати за один рік.
УМОВИ І СТРОКИ ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В ОРЕНДУ
15. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється з розробленням проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Організація розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки і витрати, пов'язані з цим, покладаються на Орендаря.
16. Інші умови передачі земельної ділянки в оренду проводяться згідно з чинним законодавством.
17. Передача земельної ділянки Орендарю здійснюється у 7-денний термін після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі, який підписується сторонами.
В акті приймання-передачі визначається:
- якісний стан земельної ділянки;
- недоліки, які суттєво можуть впливати на її використання.
УМОВИ ПОВЕРНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
18. Після припинення дії договору або розірвання договору оренди Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду за актом прийому-передачі.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, який не може перевищувати орендну плату за один рік. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір вирішується у судовому порядку.
19. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
20. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені Орендарем за письмовою згодою з Орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування Орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
21. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються :
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору Орендодавцем, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
22. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
ОБМЕЖЕННЯ (ОБТЯЖЕННЯ) ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
23. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) щодо використання.
24. Орендар повинен:
- дотримуватися вимог користування земельною ділянкою згідно ст. 96 Земельно кодексу України;
- використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням;
25. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб.
ІНШІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
26. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:
- використання земельної ділянки за цільовим призначенням, згідно з договором оренди;
- дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів;
- дотримання режиму зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються;
- вільного доступу до переданої в оренду земельної ділянки для контролю за додержанням Орендарем умов договору;
- своєчасного внесення орендної плати;
- відшкодування збитків унаслідок погіршення орендарем корисних властивостей орендованої земельної ділянки. Розміри збитків визначаються сторонами договору оренди. У разі недосягнення сторонами згоди про розмір відшкодування збитків спір вирішується в судовому порядку.
27. Орендодавець зобов'язаний:
- передати Орендарю по акту прийому-передачі в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору та придатному для використання за цільовим призначенням;
- при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
- відшкодувати Орендарю збитки у разі викупу (вилучення) земель з мотивів суспільної необхідності та для суспільних потреб (після отримання відшкодування від осіб, уповноважених на це чинним законодавством);
- попередити Орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об'єкта оренди;
- відшкодувати збитки, завдані Орендарю, яких він зазнав у наслідок невиконання Орендодавцем умов, визначених договором оренди землі.
28. Орендар земельної ділянки має право:
- приступати до використання земельної ділянки після державної реєстрації договору оренди;
- самостійно визначати напрямки своєї господарської діяльності відповідно до цільового призначення земельної ділянки та умов договору;
- користуватися у відповідності з діючим порядком інженерними комунікаціями Орендодавця з метою забезпечення належної господарської діяльності на орендованій земельній ділянці;
- за згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку виробничі та інші будівлі і споруди;
- витребувати орендовану земельну ділянку з будь-якого незаконного володіння та користування, вимагати усунення перешкод у користуванні нею, відшкодування збитків, заподіяних земельній ділянці громадянами та юридичними особами, включаючи Орендаря. Розмір відшкодування Орендодавцем збитків, завданих Орендарю, повинен бути зменшений, якщо Орендар навмисно або через необережність спричинив збільшення розмірів збитків у наслідок невиконання чи неналежного виконання умов договору Орендодавцем або не вжив заходів щодо їх зменшення;
- переважне право на придбання орендованої земельної ділянки у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається. Орендар може реалізувати зазначене право, якщо відповідно до закону він може набути у власність орендовану земельну ділянку. Орендодавець зобов'язаний повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;
- на захист його права на орендовану земельну ділянку на рівні із захистом права власності на земельну ділянку відповідно до закону;
- вимагати відповідного зменшення орендної плати в разі, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини;
- без згоди Орендодавця має право передавати у користування орендовану земельну ділянку або її частину без зміни цільового призначення іншій особі (суборенда).
29. Орендар земельної ділянки зобов'язаний:
- приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
- виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому договором оренди землі;
- дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
- у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію договору відповідному органу податкової служби;
- використовувати орендовану земельну ділянку відповідно до її цільового призначення та умов договору, дотримуючись при цьому вимог чинного земельного законодавства, державних і місцевих стандартів, норм і правил щодо використання землі;
- використовувати орендовану земельну ділянку, не допускаючи погіршення екологічної обстановки на території в результаті своєї діяльності;
- не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
- дотримуватись правил добросусідства та обмежень, пов'язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;
- здійснювати комплекс заходів щодо охорони земель;
- зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди;
- після закінчення строку договору продовжити його або повернути земельну ділянку Орендодавцю в належному стані за актом прийому-передачі;
- своєчасно вносити орендну плату;
- виконувати інші обов'язки відповідно до умов договору оренди і чинного законодавства;
- своєчасно надавати відповідним органам виконавчої влади та місцевого самоврядування дані про стан і використання земель в порядку, встановленому законом.
РИЗИК ВИПАДКОВОГО ЗНИЩЕННЯ АБО ПОШКОДЖЕННЯ ОБ'ЄКТА
ОРЕНДИ ЧИ ЙОГО ЧАСТИНИ
30. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди несе Орендодавець та Орендар.
У разі прострочення Орендодавцем або Орендарем установлених договором оренди землі строків передачі об'єкта оренди ризик його випадкового знищення або пошкодження у цей період несе сторона, яка допустила прострочення його передачі.
СТРАХУВАННЯ ОБ'ЄКТА ОРЕНДИ
31. Згідно з цим договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору
ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ І ПРИПИНЕННЯ ЙОГО ДІЇ
32. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується у судовому порядку.
33. Дія договору припиняється у разі :
- придбання орендарем земельної ділянки у власність;
- викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи –Орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
34. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за :
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
35. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
36. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА НЕВИКОНАННЯ АБО
НЕНАЛЕЖНЕ ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ
37. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
38. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
39. Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.
40. Дійсний договір укладено у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них знаходиться в Сонячній сільській раді Запорізького району Запорізької області, другий –у Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЗЬКА-АГРОПРОМИСЛОВА-КОМПАНІЯ», третій - за місцем його державної реєстрації.
41. Невід'ємними частинами договору є :
- схема земельної ділянки;
- акт визначення меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості);
- акт приймання-передачі об'єкта оренди;
- кадастровий план земельної ділянки;
- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
РЕКВІЗИТИ СТОРІН
"Орендодавець":
Сонячна сільська радаЗапорізького району Запорізької області
Місцезнаходження:м. Запоріжжя, вул. Шушенська, буд. 65, Запорізького району Запорізької області"Орендар":Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЗЬКА-АГРОПРОМИСЛОВА-КОМПАНІЯ»
Місцезнаходження:69037, м. Запоріжжя, вул.. Рекордна, 20-А Код ЄДРПОУ 35037008 Р/Р 2600910173901 в АБ «Металург»МФО 313582
Договір підлягає реєстрації в Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі в відповідних органів визначених законодавством а саме: в Запорізькій філії державне підприємство «Центр Державного земельного Кадастру »при державному комітеті України по земельних ресурсах», що знаходиться м.Запоріжжя, вул.Горького, 27\29 (код ЄДРПОУ 26468523).”
У відповідності до ст. 78 Господарського процесуального кодексу України сторони надали заяву про затвердження даної мирової угоди та припинення провадження у справі, зазначивши, що наслідки припинення провадження у справі у зв'язку з укладенням мирової угоди їм роз'яснені.
Враховуючи те, що дана мирова угоди не суперечить чинному законодавству, не порушує прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб, суд вважає за доцільне її затвердити. Провадження у справі підлягає припиненню.
Судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись ст. 49, 78, п. 7 ст. 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Затвердити мирову угоду, укладену між Товариством з обмеженою відповідальністю “Запорізька –Агропромислова –Комапія” (69037, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 20-А та Сонячною сільською радою Запорізького району Запорізької області (69089, м. Запоріжжя, вул. Шушенська, 65, код ЄДРПОУ 20488647) наступного змісту:
“Сторони домовились про те, що протягом місяця, з дня набуття ухвалою чинності, укладуть договір оренди земельної ділянки в наступній редакції:
ДОГОВІР
ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
м. Запоріжжя , третє вересня дві тисячі восьмого року,
Орендодавець –Сонячна сільська рада Запорізького району Запорізької області, в особі сільського голови Лазукової Лідії Кузьмівна, що діє на підставі Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21.05.1997 року та рішення №1 першої сесії п'ятого скликання Сонячної сільської ради від 06 квітня 2006 року, з одного боку, та
Орендар –Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЗЬКА АГРОПРОМИСЛОВА - КОМПАНИЯ», що є юридичною особою, резидентом України та платником податку на прибуток на загальних підставах згідно Закону України, в особі директора Єгорова І.А., що діє на підставі Статуту, з іншого боку, уклали даний договір про нижченаведене:
ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
Орендодавець на підставі рішення сесії Сонячної сільської ради Запорізького району Запорізької області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку, розташовану на території Сонячної сільської ради, Запорізького району, Запорізької області.
ОБ'ЄКТ ОРЕНДИ
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 30 (тридцять) Га Сонячної сільської ради.
3. Земельну ділянку інженерні комунікації не перетинають .
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить –11 176,60 гривень ( одинадцять тисяч сто сімдесят шість)грн.60коп.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Кадастровий номер земельної ділянки: 2322188800:14:001:0004.
СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ
7. Договір укладено на 12 (дванадцять) років і діє до «03»вересня 2020 р. У випадку якщо ні одна зі Сторін письмово не заявить іншій Стороні за тридцять календарних днів до закінчення строку дії цього Договору про бажання розірвати цей Договір, то цей Договір автоматично продовжується на такий саме строк, на тих самих умовах.
ОРЕНДНА ПЛАТА
8. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та у розмірі: 16 764,90 (шістнадцять тисяч сімсот шістдесят чотири) грн.90 коп. в рік, що становить 5(п'ять) відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата за земельну ділянку вноситься до місцевого бюджету Сонячної сільської ради на р/р 33213812700140 в УДК в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677014.
9. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно рівними частинами до 30 числа наступного за звітним місяцем.
11. Розмір орендної плати переглядається у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
Розрахунок між сторонами оформляється письмово. Відповідні документи (акти, квитанції) оформляються не менш чим в двох екземплярах і посвідчуються підписом сторін.
В разі зміни орендної плати на вимогу однієї із сторін, між сторонами укладається додаткова угода про зміну розміру орендної плати.
Орендна плата за земельну ділянку, може переглядатися не частіше ніж один раз на три роки в порядку, встановленому законом.
У разі визнання в судовому порядку договору оренди землі недійсним, отримана Орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди землі, не повертається.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені договором, справляється пеня у розмірі 0,015 % від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, яка не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня.
Право на стягнення пені за несвоєчасну сплату орендарем орендної плати виникає в орендодавця через три місяці від останнього терміну сплати. Сплата пені не звільняє сторони від виконання покладених на них зобов'язань та усунення виявлених порушень.
УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
13. Земельна ділянка передається в оренду для малоповерхової забудови.
14. Умови збереження стану об'єкта оренди:
Орендодавець має право вимагати, а Орендар зобов'язаний:
- використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням, згідно з договором;
- дотримуватися екологічної безпеки землекористування, державних стандартів, норм і правил використання землі, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів;
- дотримуватися режиму використання зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого використання земель та територій, які особливо охороняються;
- використовувати орендовану земельну ділянку, не допускаючи погіршення екологічної обстановки на території в результаті своєї діяльності;
- здійснювати комплекс заходів щодо охорони земель від забруднення, комплексного благоустрою, озеленення та догляду за основною і прилеглою територією;
- відшкодовувати збитки унаслідок погіршення Орендарем корисних властивостей орендованої земельної ділянки у розмірі орендної плати за один рік.
УМОВИ І СТРОКИ ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В ОРЕНДУ
15. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється з розробленням проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Організація розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки і витрати, пов'язані з цим, покладаються на Орендаря.
16. Інші умови передачі земельної ділянки в оренду проводяться згідно з чинним законодавством.
17. Передача земельної ділянки Орендарю здійснюється у 7-денний термін після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі, який підписується сторонами.
В акті приймання-передачі визначається:
- якісний стан земельної ділянки;
- недоліки, які суттєво можуть впливати на її використання.
УМОВИ ПОВЕРНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
18. Після припинення дії договору або розірвання договору оренди Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду за актом прийому-передачі.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, який не може перевищувати орендну плату за один рік. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір вирішується у судовому порядку.
19. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
20. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені Орендарем за письмовою згодою з Орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування Орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
21. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються :
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору Орендодавцем, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
22. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
ОБМЕЖЕННЯ (ОБТЯЖЕННЯ) ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
23. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) щодо використання.
24. Орендар повинен:
- дотримуватися вимог користування земельною ділянкою згідно ст. 96 Земельно кодексу України;
- використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням;
25. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб.
ІНШІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
26. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:
- використання земельної ділянки за цільовим призначенням, згідно з договором оренди;
- дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів;
- дотримання режиму зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються;
- вільного доступу до переданої в оренду земельної ділянки для контролю за додержанням Орендарем умов договору;
- своєчасного внесення орендної плати;
- відшкодування збитків унаслідок погіршення орендарем корисних властивостей орендованої земельної ділянки. Розміри збитків визначаються сторонами договору оренди. У разі недосягнення сторонами згоди про розмір відшкодування збитків спір вирішується в судовому порядку.
27. Орендодавець зобов'язаний:
- передати Орендарю по акту прийому-передачі в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору та придатному для використання за цільовим призначенням;
- при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
- відшкодувати Орендарю збитки у разі викупу (вилучення) земель з мотивів суспільної необхідності та для суспільних потреб (після отримання відшкодування від осіб, уповноважених на це чинним законодавством);
- попередити Орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об'єкта оренди;
- відшкодувати збитки, завдані Орендарю, яких він зазнав у наслідок невиконання Орендодавцем умов, визначених договором оренди землі.
28. Орендар земельної ділянки має право:
- приступати до використання земельної ділянки після державної реєстрації договору оренди;
- самостійно визначати напрямки своєї господарської діяльності відповідно до цільового призначення земельної ділянки та умов договору;
- користуватися у відповідності з діючим порядком інженерними комунікаціями Орендодавця з метою забезпечення належної господарської діяльності на орендованій земельній ділянці;
- за згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку виробничі та інші будівлі і споруди;
- витребувати орендовану земельну ділянку з будь-якого незаконного володіння та користування, вимагати усунення перешкод у користуванні нею, відшкодування збитків, заподіяних земельній ділянці громадянами та юридичними особами, включаючи Орендаря. Розмір відшкодування Орендодавцем збитків, завданих Орендарю, повинен бути зменшений, якщо Орендар навмисно або через необережність спричинив збільшення розмірів збитків у наслідок невиконання чи неналежного виконання умов договору Орендодавцем або не вжив заходів щодо їх зменшення;
- переважне право на придбання орендованої земельної ділянки у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається. Орендар може реалізувати зазначене право, якщо відповідно до закону він може набути у власність орендовану земельну ділянку. Орендодавець зобов'язаний повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;
- на захист його права на орендовану земельну ділянку на рівні із захистом права власності на земельну ділянку відповідно до закону;
- вимагати відповідного зменшення орендної плати в разі, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини;
- без згоди Орендодавця має право передавати у користування орендовану земельну ділянку або її частину без зміни цільового призначення іншій особі (суборенда).
29. Орендар земельної ділянки зобов'язаний:
- приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
- виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому договором оренди землі;
- дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
- у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію договору відповідному органу податкової служби;
- використовувати орендовану земельну ділянку відповідно до її цільового призначення та умов договору, дотримуючись при цьому вимог чинного земельного законодавства, державних і місцевих стандартів, норм і правил щодо використання землі;
- використовувати орендовану земельну ділянку, не допускаючи погіршення екологічної обстановки на території в результаті своєї діяльності;
- не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
- дотримуватись правил добросусідства та обмежень, пов'язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;
- здійснювати комплекс заходів щодо охорони земель;
- зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди;
- після закінчення строку договору продовжити його або повернути земельну ділянку Орендодавцю в належному стані за актом прийому-передачі;
- своєчасно вносити орендну плату;
- виконувати інші обов'язки відповідно до умов договору оренди і чинного законодавства;
- своєчасно надавати відповідним органам виконавчої влади та місцевого самоврядування дані про стан і використання земель в порядку, встановленому законом.
РИЗИК ВИПАДКОВОГО ЗНИЩЕННЯ АБО ПОШКОДЖЕННЯ ОБ'ЄКТА
ОРЕНДИ ЧИ ЙОГО ЧАСТИНИ
30. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди несе Орендодавець та Орендар.
У разі прострочення Орендодавцем або Орендарем установлених договором оренди землі строків передачі об'єкта оренди ризик його випадкового знищення або пошкодження у цей період несе сторона, яка допустила прострочення його передачі.
СТРАХУВАННЯ ОБ'ЄКТА ОРЕНДИ
31. Згідно з цим договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору
ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ І ПРИПИНЕННЯ ЙОГО ДІЇ
32. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується у судовому порядку.
33. Дія договору припиняється у разі :
- придбання орендарем земельної ділянки у власність;
- викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи –Орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
34. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за :
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
35. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
36. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА НЕВИКОНАННЯ АБО
НЕНАЛЕЖНЕ ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ
37. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
38. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
39. Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.
40. Дійсний договір укладено у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них знаходиться в Сонячній сільській раді Запорізького району Запорізької області, другий –у Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЗЬКА-АГРОПРОМИСЛОВА-КОМПАНІЯ», третій - за місцем його державної реєстрації.
41. Невід'ємними частинами договору є :
- схема земельної ділянки;
- акт визначення меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості);
- акт приймання-передачі об'єкта оренди;
- кадастровий план земельної ділянки;
- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
РЕКВІЗИТИ СТОРІН
"Орендодавець":
Сонячна сільська радаЗапорізького району Запорізької області
Місцезнаходження:м. Запоріжжя, вул. Шушенська, буд. 65, Запорізького району Запорізької області"Орендар":Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЗЬКА-АГРОПРОМИСЛОВА-КОМПАНІЯ»
Місцезнаходження:69037, м. Запоріжжя, вул.. Рекордна, 20-А Код ЄДРПОУ 35037008 Р/Р 2600910173901 в АБ «Металург»МФО 313582
Договір підлягає реєстрації в Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі в відповідних органів визначених законодавством а саме: в Запорізькій філії державне підприємство «Центр Державного земельного Кадастру »при державному комітеті України по земельних ресурсах», що знаходиться м.Запоріжжя, вул.Горького, 27\29 (код ЄДРПОУ 26468523).”
Провадження у справі припинити.
Суддя О.В. Яцун
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2008 |
Оприлюднено | 13.10.2008 |
Номер документу | 2112713 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Яцун О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні