9022-2008
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 203
РІШЕННЯ
Іменем України
23.09.2008Справа №2-29/9022-2008
За позовом – ТОВ «Гемотокс», вул.. Куйбишева, 60/24, кв. 26, м. Сімферополь.
До відповідача – Фонду комунального майна Сімферопольської міської ради, вул.. Севастопольська 17, м. Сімферополь.
Треті особи – 1. Міністерство охорони здоров'я АРК, пр. Кірова 13, м. Сімферополь.
2. Кримська республіканська установа «Клінічна психіатрична лікарня №1», вул.. Р. Люксембург 27, м. Сімферополь.
Про спонукання укласти договір.
Суддя Башилашвілі О.І.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Меньшиков А. А., довіреність від 05.09.08р., представник.
Від відповідача – Павленко О. М., довіреність №01/2034 від 29.07.08р., головний спеціаліст відділу нормативно – правового забезпечення.
Треті особи – 1. не з'явився.
2. не з'явився.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю „Гемотокс” звернулось до господарського суду АР Крим з позовом до відповідача Фону майна АР Крим про спонукання укласти в редакції позивача договір оренди нерухомого майна, що належить Автономній Республіці Крим – будівлі епіцентру, загальною площею 101,5 кв.м, що знаходиться на балансі Кримської Республіканської установи „Клінічна психіатрична лікарня № 1”, та розташоване за адресою: м. Сімферополь, вул. Октябрят, 10, в редакції що додана до позову.
Заявою від 16.09.2008 року позивач змінив предмет позову в частині поданої їм редакції договору, у зв'язку із зменшенням вартості нерухомого майна, та просить суд читати договір у новій редакції, із відповідними змінами.
Вказана заява прийнята судом та залучена до матеріалів справи, про що свідчить ухвала ГС АРК від 16.09.08р.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач без достатніх на те підстав відмовляє позивачу в укладенні договору оренди вказаного майна, що у свою чергу порушує його право позивача.
Відповідач у відзиві на позов проти викладених у ньому вимог заперечує, посилається на те, що без проведення конкурсу, укладення договору оренди не можливо.
Треті особи в судове засідання не з'явились, письмових пояснень по суті спору не надали, про дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією. Однак, своїм листом від 23.09.08р. друга третя особа - Кримська республіканська установа «Клінічна психіатрична лікарня №1», заявила клопотання про розгляд справи без участі представника останньої.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши сторін, суд –
ВСТАНОВИВ:
27 грудня 2007 року позивач звернувся до відповідача листом з проханням про надання в оренду нерухомого майна, що належить Автономній Республіці Крим – будівлі епіцентру, загальною площею 101,5 кв.м, що знаходиться на балансі Кримської Республіканської установи „Клінічна психіатрична лікарня № 1”, та розташоване за адресою: м. Сімферополь, вул. Октябрят, 10.
З матеріалів справи вбачається, що, у порушення строків, встановлених ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, листом від 01.02.2008 року (вих. № 08-10/13290) Фонд майна Автономної Республіки Крим повідомив позивача про необхідність усунути недоліки у поданій заяві.
Листом від 08.07.2008 року позивач усунув недоліки у поданій раніше заяві та надав витребувані відповідачем документи.
У відповідь на цей лист Фондом майна АР Крим, з порушенням строків, встановлених Законом України „Про оренду державного та комунального майна”, проінформував позивача про те, що оренда вищезазначеного майна буде проводитися на конкурсних засадах, фактично відмовивши позивачу у оформлені Договору оренди, чим порушив право позивача на оренду майна, що належить Автономній Республіці Крим.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 287 Господарського кодексу України, орендодавцями є органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим або місцевими радами управляти майном, - відповідно майна, яке належить Автономній Республіці Крим або є у комунальній власності.
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, орендодавцями є органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування управляти майном, - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке відповідно належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності.
Згідно з п. 20 Положення „Про порядок управління майном, що належить Автономній Республіці Крим або передане у її управління”, затвердженого Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 21 квітня 1999 року № 459-2/99, Фонд майна Автономної Республіки Крим здійснює функції орендодавця майна, що належить Автономній Республіці Крим.
Отже, Фонд майна Автономної Республіки Крим – це орган, який виступає у якості орендодавця майна, що належить Автономній Республіці Крим.
Відповідно до п. 4.3 Роз'яснень Президії Вищого Арбітражного суду України від 25.05.2000 р. № 02-5/237 „Про деякі питання практики застосування Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, у разі відмови в укладанні договору оренди майна з підстав, не передбачених абзацом сьомим частини четвертої статті 9 Закону, а також неодержання відповіді у встановлений термін заінтересована особа має право звернутися до господарського суду із заявою про спонукання компетентного органу (підприємства) укласти договір оренди (частина восьма статті 9 Закону). Такі спори вирішуються господарським судом за місцезнаходженням орендодавців (стаття 15 Господарського процесуального кодексу України).
Посилання Фонду майна АР Крим на Закон України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» є необґрунтованим та не береться судом до уваги, тому що цей Закон не призначений регулювати відносини оренди ані державного майна, ані майна, що належить Автономній Республіці Крим. До того ж, відсутній порядок на проведення конкурсу згідно з цією нормою.
Відносини щодо оренди державного майна та майна, що належить Автономній Республіці Крим регулюються спеціальним Законом - Законом України «Про оренду державного та комунального майна».
Згідно з ч. 7 ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», за наявності заяв про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу (за умови відсутності заяви господарського товариства, створеного членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу) або заяв про оренду нерухомого майна (за умови відсутності заяви бюджетної установи, організації) від двох або більше фізичних чи юридичних осіб орендар визначається орендодавцем на конкурсних засадах.
Відповідач не отримував заяви з проханням орендувати вказане майно, окрім заяви позивача, тому немає підстав для проведення конкурсу на оренду вищезазначеного майна.
Також, відповідач пояснив, що проведення конкурсу буде здійснюватись на підставі порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 13.10.2004 року № 2149, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 03.11.2004 № 1405/10004.
Але, згідно з п. 1 вищезазначеного порядку, Порядок розроблено відповідно до частини першої статті 7 та частини сьомої статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", з метою визначення порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна у випадках, передбачених чинним законодавством України.
Тобто, цей порядок регулює відносини у сфері оренди державного майна, якщо було подано дві і більше заяв на оренду конкретного майна.
Цей порядок не підлягає застосуванню в інших випадках.
Таким чином, у відповідача не було підстав для відмови позивачу в укладенні Договору оренди.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», у разі відмови в укладенні договору оренди, а також неодержання відповіді у встановлений термін заінтересовані особи мають право звернутися за захистом своїх інтересів до суду, арбітражного суду.
Згідно з ч. 1 ст. 649 Цивільного кодексу України, розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Дії відповідача є такими, що суперечать Закону України „Про оренду державного та комунального майна”.
Згідно з рішенням Конституційного суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 визначено, що закон про Державний бюджет України як правовий акт, чітко зумовлений поняттям бюджету як плану формування та використання фінансових ресурсів, має особливий предмет регулювання, відмінний від інших законів України – він стосується виключно встановлення доходів та видатків держави на загальносуспільні потреби, тому цим законом не можуть вноситися зміни, зупинятися дія чинних законів України, а також встановлюватися інше (додаткове) правове регулювання відносин, що є предметом інших законів України. Таке положення закріплено і в частині третій статті 27 Бюджетного кодексу України.
Встановлений частиною другою статті 95 Конституції України, частиною другою статті 38 Бюджетного кодексу України перелік правовідносин, які регулюються законом про Державний бюджет України, є вичерпним.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, у разі надходження до орендодавця заяви про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), орендодавець у п'ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає копії матеріалів органу, уповноваженому управляти відповідним майном.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, якщо орендодавець не одержав у встановлений термін висновків органу, уповноваженого управляти державним майном, дозволу, відмови чи пропозицій від органу, уповноваженого управляти відповідним майном, укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією, висновків органу Антимонопольного комітету України, укладення договору оренди вважається з цими органами погодженим.
Згідно з ч. 4 ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, орендодавець протягом п'яти днів після закінчення терміну погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном, і органом Антимонопольного комітету України, а у випадках, коли заява про оренду майна не потребує узгодження (щодо оренди окремого індивідуально визначеного майна, крім нерухомого), протягом п'ятнадцяти днів після дати її реєстрації дає згоду або відмовляє в укладенні договору оренди майна і повідомляє про це заявника.
У зв'язку з чим, Фонд майна Автономної Республіки Крим зобов'язаний був на протязі п'яти днів після погодження з органом управління надати згоду позивачу відносно вищенаведеного майна.
Всупереч положенням ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, після погодження з органом управління, Фонд майна не надав згоди на оренду майна, що належить Автономній Республіці Крим, чим порушив права позивача.
Викладене свідчить про відсутність підстав для проведення конкурсу на право передачі цього майна в оренду, та відповідно у відповідача відсутні підстави відмовляти позивачу в укладенні договору оренди.
За викладених обставин, суд вважає, що відповідач без будь-яких правових підстав відмовив позивачу в укладенні договору оренди, тим самим порушив встановлене Законом право позивача на оренду.
Вступна та резолютивна частини рішення оголошені – 23.09.2008р.
Повний текст рішення оформлений та підписаний – 24.09.2008р.
На підставі викладеного, та керуючись ст. 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Спонукати Фонд майна Автономної Республіки Крим у десятиденний строк з моменту набуття чинності рішенням суду укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю "Гемотокс" договір оренди майна, що належить Автономній Республіці Крим – будівлі епіцентру, загальною площею 101,5 кв.м, що знаходяться на балансі Кримської Республіканської установи „Клінічна психіатрична лікарня № 1”, та розташоване за адресою: м. Сімферополь, вул. Октябрят, 10, у наступній редакції:
ДОГОВІР ОРЕНДИ
нерухомого майна, що належить Автономній Республіці Крим
Фонд майна Автономної Республіки Крим (надалі - Орендодавець), з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю “Гемотокс» (надалі – Орендар), в особі директора Орлянського Андрія Васильовича, який діє на підставі Статуту та Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної основи, зареєстрованого Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради Автономної Республіки Крим 02.08.2007 року за № 18821020000012645, з другої сторони, разом іменовані Сторони, а кожен окремо – Сторона, уклали цей договір про нижчевикладене.
1. Предмет договору
1.1. Орендодавець передає нерухоме майно, що належить Автономній Республіці Крим – будівлю епіцентру, загальною площею 101,5 кв.м (надалі – Майно), розташоване за адресою: Автономна Республіка Крим, м. Сімферополь, вул. Октябрят, 10, що знаходиться на балансі Кримської Республіканської Установи „Клінічна Психіатрична Лікарня № 1”, а Орендар приймає у строкове платне користування за актом приймання – передачі.
1.2. Майно передається в оренду з метою розміщення офісу.
1.3. Орендодавець, враховуючи що зазначене Майно знаходиться на балансі Кримської Республіканської Установи „Клінічна Психіатрична Лікарня № 1” (надалі - Балансоутримувач), доручає Балансоутримувачу підписати акт приймання-передачі Майна зазначеного в п. 1.1.
1.4. Ринкова вартість об'єкта визначена згідно з висновком суб'єкта оціночної діяльності про вартість об'єкта, складеним на підставі вимог Методики оцінки вартості об'єктів оренди, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.95 № 629 (зі змінами і доповненнями), та за станом на 31.03.2008 складає 511763,00 (п'ятсот одинадцять тисяч сімсот шістдесят три) грн.
2. Умови передачі і повернення орендованого Майна
2.1. Орендар вступає в строкове платне користування Майном на строк, зазначений у цьому договорі, з дати підписання сторонами цього договору.
2.2. Передача Майна в оренду не тягне за собою виникнення у Орендаря права власності на це Майно. Власником цього Майна залишається Автономна Республіка Крим, а Орендар користується ним протягом строку оренди.
2.3. Передача Майна в оренду здійснюється за ринковою вартістю, визначеною у Звіті про незалежну оцінку.
2.4. Орендоване Майно залишається на балансі Кримської Республіканської Установи „Клінічна Психіатрична Лікарня № 1” із зазначенням, що це Майно передано в оренду.
2.5. Орендар зараховує це Майно за ринковою вартістю до забалансового рахунку із зазначенням, що це Майно є орендованим.
2.6. У разі припинення дії цього договору орендоване Майно повертається Орендарем Балансоутримувачу. Орендар повертає Майно відповідно до порядку, встановленому при передачі Майна Орендарю за цим договором.
Майно вважається повернутим Балансоутримувачу з моменту підписання сторонами акту приймання-передачі.
2.7. У разі зміни юридичної адреси або реквізитів сторона, у якої сталися такі зміни, повідомляє про це іншу сторону на протязі десяти календарних днів.
3. Орендна плата
3.1. Орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку, розподілу і порядку використання плати за оренду (суборенду) майна, що належить Автономній Республіці Крим, затвердженої постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 19.11.1998 року № 274-2/98 за базовий місяць оренди червень 2008 року складає 6948,54 грн, у тому числі: до бюджету Автономної 70% - 4863,98 грн; Балансоутримувачу 30 % - 2084,56 грн.
Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється в порядку, визначеному чинним законодавством.
3.2. Орендна плата за перший місяць оренди здійснюється шляхом коригування орендної плати за базовий місяць червень 2008 року на індекс інфляції.
3.3. Сума орендної плати за кожний наступний місяць визначається Орендарем самостійно шляхом коригування розміру орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць, встановлений Мінстатом України або Національним Банком України.
3.4. Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із сторін у разі зміни Методики її розрахунку та в інших випадках, передбачених законодавством України.
3.5. Оплата орендних платежів перераховується Орендарем щомісяця, не пізніше 12 числа місяця, наступного за звітним:
3.5.1. У розмірі 70 % - до бюджету Автономної Республіки Крим. Код платежу
3.5.2. У розмірі 30 % Балансоутримувачу – Кримської Республіканської Установи „Клінічна Психіатрична Лікарня № 1”, банк отримувача
3.6. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету Автономної Республіки Крим та Балансоутримувачу, підлягає зарахуванню у рахунок наступних платежів.
3.7. Орендна плата, перерахована несвоєчасно чи не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету і Балансоутримувачу у визначеному п. 3.5 співвідношенні, відповідно до чинного законодавства, з урахуванням пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.
3.8. В орендну плату не включаються: оплата комунальних послуг, а також витрати на утримання орендованого Майна.
3.9. У разі, якщо на дату внесення орендної плати заборгованість з неї складає більше трьох місяців Орендар сплачує штраф в розмірі 10% від суми заборгованості.
3.10. У разі припинення (розірвання) договору оренди, Орендар сплачує орендну плату до дня повернення Майна за актом приймання-передачі включно. Акт приймання-передачі надається Орендодавцю у місячний термін після його підписання, в противному випадку Орендар сплачує орендну плату до моменту надання Орендодавцю акту приймання-передачі Майна.
Якщо Орендар протягом місяця після припинення (розірвання) договору оренди не повертає орендоване Майно, Орендодавець має право вимагати від Орендаря сплати неустойки в розмірі подвійної орендної плати за необґрунтоване використання Майна за час прострочення.
Закінчення терміну дії договору оренди не звільняє Орендаря від обов'язків сплати заборгованість з орендної плати, якщо така виникла, у повному обсязі, включаючи санкції, до бюджету Автономної Республіки Крим та Балансоутримувачу.
4. Використання амортизаційних відрахувань
4.1. Амортизаційні відрахування на орендоване Майно не включаються в орендну плату, нараховуються і залишаються в розпорядженні Балансоутримувача, використовуються ним на повне відновлення орендованого Майна.
4.2. Поліпшення орендованого Майна, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю Автономної Республіки Крим.
4.3. Для отримання згод Орендодавця на здійснення полишень Орендар надає заяву та матеріали згідно Порядку надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого майна державної власності, затвердженому наказом Фонду державного майна України від 03.10.2006 № 1523 та зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 18.10.2006 під № 1123/12997.
5. Обов'язки Орендаря
Орендар зобов'язується:
5.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього договору.
5.2. Своєчасно здійснювати капітальний, поточний та інший види ремонтів орендованого Майна.
5.3. Своєчасно та у повному обсязі сплачувати орендну плату.
5.4. Забезпечувати збереження орендованого Майна, запобігати його пошкодженню і псуванню, утримувати орендоване Майно в порядку, передбаченому санітарними нормами, тримати в належному стані прилеглу до об'єкта територію.
5.5. Застрахувати орендоване Майно протягом місяця після укладення цього договору на весь строк його дії і на суму не меншу його ринкової вартості, зазначену в п. 1.4 Договору на свою користь у порядку, визначеному чинним законодавством та надати Орендодавцю і Балансоутримувачу завірену печаткою Орендаря копію договору страхування і копію платіжного доручення страхового внеску в п'ятиденний строк з моменту одержання договору страхування.
5.6. Щомісяця, до 15 числа надавати Орендодавцю та Балансоутримувачу копії платіжних документів з оплати за оренду відразу після оплати. Відповідальність за достовірність наданої інформації покладається на Орендаря.
5.7. У разі припинення дії або розірвання Договору повернути орендоване Майно Балансоутримувачу в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням фізичного зносу. У разі погіршення стану чи втрати (повної або часткової) орендованого майна з вини Орендаря компенсувати Балансоутримувачу заподіяні збитки.
У разі закінчення (припинення) дії цього договору Орендар сплачує до бюджету Автономної Республіки Крим і Балансоутримувачу орендну плату до фактичної передачі Майна згідно з актом приймання-передачі, який надається Орендодавцю у 10-денний термін після підписання акту прийому-передачі.
5.8. Нести повну відповідальність за дотримання правопорядку, правил експлуатації інженерних мереж, пожежної безпеки та санітарного стану в орендованому Майні.
5.9. Забезпечити доступ до орендованого Майна представників Орендодавця і Балансоутримувача для необхідного огляду та перевірки використання за призначенням орендованого Майна відповідно до умов цього договору.
5.10. На вимогу Орендодавця проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.
5.11. З метою забезпечення виконання зобов'язань Орендар вносить завдаток у розмірі орендної плати за три останні місяці оренди у сумі 20845,62 грн. Завдаток перераховується до бюджету Автономної Республіки Крим і Балансоутримувачу у співвідношенні, визначеному в пункті 3.5. цього договору, протягом 30 днів з моменту підписання договору.
У цей же термін Орендар надає Орендодавцю і Балансоутримувачу копії платіжних документів з відміткою банку про сплату. У разі дострокового припинення договору оренди з вини Орендаря задаток не повертається.
5.12. За вимогою Орендодавця Орендар зобов'язаний надавати необхідні матеріали, свідоцтва, документи, що підтверджують виконання умов цього Договору.
6. Права Орендаря
Орендар має право:
6.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього договору.
6.2. Самостійно розподіляти доходи, отримані в результаті використання орендованого Майна, створювати спеціальні фонди.
6.3. Самостійно здійснювати господарську діяльність у межах, визначених чинним законодавством України і цим договором.
6.4. З письмового дозволу Орендодавця та Балансоутримувача вносити зміни до складу орендованого Майна, проводити його реконструкцію, технічне переозброєння, що зумовлює підвищення його вартості.
6.5. За згодою Орендодавця здавати майно в суборенду. Суборендну плату в розмірі, що не перевищує орендної плати за об'єкт суборенди, отримує Орендар, а решта суборендної плати спрямовується до бюджету Автономної Республіки Крим.
7. Обов'язки Орендодавця
Орендодавець зобов'язується:
7.1. Передати Орендарю в оренду Майно, що належить Автономній Республіці Крим згідно з п. 1.1 цього Договору.
7.2. Не чинити дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим Майном на умовах цього Договору.
7.3. У випадку реорганізації Орендаря до припинення чинності цього Договору переукласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати Орендарем.
7.4. Відшкодувати Орендарю у разі приватизації орендованого Майна вартість зроблених останнім невідокремлюваних поліпшень орендованого Майна, за наявності згоди Орендодавця на такі поліпшення в межах збільшення вартості орендованого Майна в результаті таких поліпшень.
8. Права Орендодавця
Орендодавець має право:
8.1. При участі Балансоутримувача контролювати наявність, стан, напрямки та ефективність використання переданого в оренду Майна.
8.2. При участі Балансоутримувача виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього договору або його розірвання у разі погіршення стану орендованого Майна внаслідок його неналежного використання Орендарем.
8.3. Здійснювати контроль за станом Майна, переданого в оренду, шляхом візуального обстеження із складанням акта обстеження.
8.4. Орендодавець не відповідає за зобов'язаннями Орендаря і Балансоутримувача.
9. Відповідальність і вирішення спорів за договором
9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
9.2. Спори, що виникають за цим договором оренди або у зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються у судовому порядку.
9.3. У разі банкрутства Орендаря він відповідає за свої борги майном, що належить йому на праві власності, відповідно до законодавства України.
9.4. У випадку не внесення Орендарем орендної плати протягом трьох місяців Договір вважається розірваним з моменту отримання Орендарем листа Орендодавця про відмову. Повернення майна здійснюється відповідно до п. 2.6 цього Договору.
10. Строк чинності, умови зміни та розірвання договору
10.1. Цей Договір укладено строком на три роки, що діє з моменту укладення цього договору та підписання акту прийому-передачі або з моменту набрання чинності рішення суду про спонукання укласти договір оренди.
10.2. Умови цього договору зберігають силу протягом усього терміну дії, а також у випадках, коли після його укладення, законодавством встановлено правила, що погіршують становище Орендаря, а в частині зобов'язань Орендаря щодо орендної плати – до виконання зобов'язань .
10.3. Зміни і доповнення, або розірвання договору допускаються за взаємною згодою сторін та погодженням з Балансоутримувачем. Зміни і доповнення, що пропонується внести, розглядаються сторонами протягом 20 днів і оформляються додатковими угодами до договору оренди. Однобічне відмовлення від виконання договору і додаткових угод до нього не допускається.
10.4. Договір може бути розірвано за погодженням сторін. За ініціативою однієї із сторін та Балансоутримувача цей договір може бути розірвано за рішенням Господарського суду у разі невиконання другою стороною зобов'язань за цим договором і в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
10.5. У разі припинення або розірвання Договору, поліпшення орендованого Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого Майна, не завдаючи йому шкоди, визначаються власністю Орендаря, а невідокремлювані поліпшення - власністю Автономної Республіки Крим і компенсації не підлягають.
10.6. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення дії договору протягом одного місяця після закінчення терміну його дії, договір вважається продовженим, на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором.
10.7. Чинність договору припиняється у разі:
- закінчення строку дії при наявності заяви однієї із сторін про припинення дії договору протягом одного місяця після закінчення терміну його дії;
- загибелі об'єкта оренди;
- дострокового розірвання договору за взаємною згодою сторін або за рішенням Господарського суду;
- банкрутства Орендаря;
- в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
10.8. Взаємовідносини сторін, не врегульовані цим договором, регулюються чинним законодавством України.
10.9. Усі зміни та доповнення, внесені до цього договору, вважаються дійсними у разі, якщо вони здійснені в письмовій формі та підписані обома сторонами.
10.10. Договір укладено у трьох примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу:
Орендодавцю,
Орендарю,
Балансоутримувачу.
11. Юридичні адреси сторін
Орендодавець: Фонд майна Автономної Республіки Крим, 95015, м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 17, код ЄДРПОУ 00036860.
Орендар: Товариство з обмеженою відповідальністю “Гемотокс», розташоване за адресою: 95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Куйбишева, 60/24 кв. 26, р/р 2600217616001 у СФ АБ «Київська Русь», МФО 384793, код ЄДРПОУ 35284072.
12. Додатки
Додатки до цього договору є його невід'ємною і складовою частиною. До цього договору додаються:
- акт приймання-передачі орендованого Майна (додаток 1);
- висновок суб'єкта оціночної діяльності про ринкову вартість Майна, що передається в оренду (додаток 2);
- розрахунок орендної плати (додаток 3).
Орендодавець Орендар”.
3.У випадку неукладення Фондом майна Автономної Республіки Крим з Товариством з обмеженою відповідальністю "Гемотокс" договору оренди нерухомого майна, що належить Автономній Республіці Крим – будівлі епіцентру, загальною площею 101,5 кв.м, що знаходяться на балансі Кримської Республіканської установи „Клінічна психіатрична лікарня № 1”, та розташоване за адресою: м. Сімферополь, вул. Октябрят, 10, вважати Договір оренди укладеним у десятиденний строк з моменту набрання чинності рішення суду в редакції Товариства з обмеженою відповідальністю "Гемотокс", що надана суду.
3. Накази видати після набрання рішенням суду законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Башилашвілі О.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2008 |
Оприлюднено | 13.10.2008 |
Номер документу | 2113580 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Башилашвілі О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні