Ухвала
від 26.01.2012 по справі 20/102б/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

20/102б/2011

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32


УХВАЛА

                    

26.01.12                                                                                 Справа № 20/102б/2011.

За заявою

 боржника – Колективного сільськогосподарського підприємства «Коломийчанське»,

                    с. Коломийчиха Сватівського району Луганської області,

про банкрутство,

суддя Т.С. Кірпа,

представники:

від боржника - Леонець Т.В., голова ліквідаційної комісії, протокол загальних зборів підприємства від 06.12.2011 №1, КСП "Коломийчанське",

обставини справи: банкрутство згідно положень ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", від 14.05.92. №2343-ХІІ, зі змінами та доповненнями, підготовче засідання суду,

                                                   в с т а н о в и в :

          За заявою боржника, Колективного сільськогосподарського підприємства «Коломийчанське», с. Коломийчиха Сватівського району Луганської області порушено провадження у справі №20/102б/2011 про його власне банкрутство відповідно до положень ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

          В обґрунтування поданої заяви боржник посилається на наступне.

          20.03.2000 на загальних зборах членів Колективного сільськогосподарського підприємства «Коломийчанське»було прийняте рішення про ліквідацію. Роботу по ліквідації підприємства покладено на ліквідаційну комісію у складі 13 осіб.

          23.01.2007 господарським судом Луганської області у справі № 8/8пн за позовом Сватівської МДПІ було винесено постанову про припинення КСП «Коломийчанське».

          Керуючись вищевказаною постановою та нормами діючого законодавства 31.05.2007 на загальних зборах членів КСП «Коломийчанське» було внесено зміни до складу ліквідаційної комісії.

          Ліквідаційною комісією станом на 01.12.2011 було проведено інвентаризацію активів та зобов'язань КСП «Коломийчанське»та встановлено, що згідно з інвентаризаційними описами станом на 01.12.2011 на балансі КСП «Коломийчанське»основні та оборотні активи відсутні.

          23.12.2011 головою ліквідаційної комісії було прийнято рішення про звернення до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство Колективного сільськогосподарського підприємства «Коломийчанське»та відкриття ліквідаційної процедури.

    Розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи голови ліквідаційної комісії, суд вважає заяву боржника  такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України від 14.05.1992 №2343-ХІІ Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції Закону від 30.06.1999 №784-ХІV), Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

          Закон містить спеціальні норми, які мають пріоритет  у застосовуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.

          Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченого цим Кодексом.

          Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

      Відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

За ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк за явлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно з ч. 1 ст. 110 ЦК України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).

          Частиною 1 статті 111 ЦК України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.

Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 ЦК України.

Проте як вбачається із матеріалів справи, відсутні докази розміщення в друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи - Колективного сільськогосподарського підприємства «Коломийчанське»,          с. Коломийчиха Сватівського району Луганської області, ідентифікаційний код 03739361, відповідно до ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України. Такими друкованими засобами масової інформації є Бюлетень державної реєстрації, відсутні докази проведення оцінки майна та запису в Єдиному державному реєстрі про внесення рішення учасників підприємства про ліквідацію підприємства.

Зазначена правова позиція вказана в постанові Донецького апеляційного господарського суду від 04.05.2011 у справі № 20/122б.

Таким чином, за станом на день розгляду справи відсутні правові підстави для подальшого руху справи № 20/102б/2011 відповідно до приписів ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Враховуючи зазначене, провадження у справі підлягає припиненню за ч. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Припинення провадження у даній справі не позбавляє боржника права звернутися повторно з заявою про банкрутство, з дотриманням встановлених Законом умов.

З огляду на ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", припинення провадження у справі є наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 5, 12, 50, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 1, 41, 38, 43, ч. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, суд

                                            у х в а л и в:

1. Провадження у справі № 20/102б/2011 про банкрутство Колективного сільськогосподарського підприємства «Коломийчанське», с. Коломийчиха Сватівського району Луганської області, ідентифікаційний код 03739361, припинити.

2. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.

3. Дану ухвалу надіслати: боржнику; ВДВС Сватівського районного управління юстиції Луганської області; Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Луганській області; Державному реєстратору Сватівської районної державної адміністрації Луганської області; Сватівській МДПІ Луганської області; ПАТ «Промінвестбанк»в особі філії «Луганського Центрального відділення ПАТ «Промінвестбанку»(91055, м. Луганськ, вул. К.Маркса, 36).

Суддя                                                                                Т.С. Кірпа

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення26.01.2012
Оприлюднено06.02.2012
Номер документу21206554
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —20/102б/2011

Ухвала від 26.01.2012

Господарське

Господарський суд Луганської області

Кірпа Т.С.

Ухвала від 28.12.2011

Господарське

Господарський суд Луганської області

Кірпа Т.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні