10/179-11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"31" січня 2012 р. Справа № 10/179-11
Господарський суд Київської області в складі:
головуючого судді Привалова А.І.
при секретарі Сай А.С.
розглянувши справу № 10/179-11
за позовом приватного акціонерного товариства «Київ-Атлантик Україна»,
м. Миронівка, Київська область
до товариства з обмеженою відповідальністю «Тетрісс»,
с. Лизогубова Слобода, Згурівський район
про стягнення 10000,00 грн.
Представники:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Приватне акціонерне товариство «Київ-Атлантик Україна»(далі-позивач) звернулось до господарського суду Київської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Тетрісс»(далі-відповідач) про стягнення 10000,00 грн. заборгованості, яка утворилась, у зв'язку із неналежним виконанням відповідачем зобов'язань щодо оплати отриманого товару.
Ухвалою суду від 16.11.2011 р. порушено провадження у справі № 10/179-11 та призначено до розгляду.
Ухвалою суду від 06.12.2011 р. розгляд справи було відкладено, у зв'язку із ненаданням представником позивача витребуваних документів та неявкою в судове засідання представника відповідача.
В судовому засіданні 20.12.2011 р. представником позивача надано документи, витребувані судом, та підтримано позовні вимоги, вважаючи їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позові.
Присутнім в судовому засіданні 20.12.2011 р. представником відповідача заявлене клопотання про відкладення розгляду справи, з метою можливого врегулювання спору мирним шляхом, проти якого не заперечував позивач.
Ухвалою суду від 20.12.2011 р. розгляд справи відкладено.
Представник позивача в судове засідання 31.01.2012 р. не з'явився, проте через канцелярію господарського суду надійшло клопотання б/н від 31.01.2012 р., в якому останній просить суд здійснювати розгляд справи за відсутності його повноважного представника.
Представник відповідача в судове засідання 31.01.2012 р. не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про місце і час судового засідання повідомлений належним чином, про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення щодо ухвали суду від 20.12.2011 р. Вимоги ухвал суду від 16.11.2011 р., 06.12.2011 р., 20.12.2011 р. відповідач не виконав, витребувані документи, в тому числі відзив на позов, до суду не надіслав.
Дослідивши наявні у справі докази та надані додаткові докази, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкладення розгляду справи.
Згідно вимог ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення прийнято господарським судом у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, у судовому засіданні була оголошена вступна та резолютивна частини рішення.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд Київської області, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачем, на підставі видаткової накладної № СВ-010835 від 12.03.2011 р., копія якої наявна в матеріалах справи, передано, а відповідачем прийнято товар, всього на загальну суму 22214,85 грн.
Також, на підтвердження передання відповідачеві товару позивачем надана податкова накладна, яка підтверджує сплату позивачем податку на додану вартість, згідно з вищезазначеною видатковою накладною.
Згідно з нормами Закону України «Про податок на додану вартість», продаж товарів (робіт, послуг) здійснюється за договірними (контрактними) цінами з додатковим нарахуванням податку на додану вартість.
Податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом.
Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань.
Проте, в порушення взятих на себе зобов'язань, вартість товару, переданого позивачем на підставі видаткової накладної № СВ-010835 від 12.03.2011 р. сплачена відповідачем лише частково - в сумі 2214,85 грн., про що свідчать додані до матеріалів справи банківські виписки з особистого рахунку позивача, вартість товару в сумі 10000,00 грн. залишена відповідачем не сплаченою.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.
Статтею 202 Цивільного кодексу України встановлено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори). Дво- чи багатостороннім правочином є погоджена дія двох або більше сторін.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 205 Цивільного кодексу України, правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
За своєю правовою природою угода, яка відбулася між позивачем та відповідачем, є договором поставки.
Згідно з ч. 1 ст. 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Частиною 2 статті 712 Цивільного кодексу України встановлено, що до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актом цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Згідно приписів статей 525, 526 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Оскільки на час прийняття рішення відповідачем залишена не сплаченою позивачу вартість отриманого ним товару в сумі 10000,00 грн., а розмір вказаної заборгованості відповідає фактичним обставинам справи, вимога позивача про стягнення з відповідача 10000,00 грн. визнається судом правомірною та підлягає задоволенню.
Виходячи з вищевикладених обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно із ст. 49 ГПК України, судові витрати при повному задоволенні позову покладаються на відповідача.
Враховуючи наведене вище, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Тетрісс»(07650, Київська область, Згурівський район, с. Лизогубова Слобода, вул. Петровського, 2; код 33354268) на користь приватного акціонерного товариства «Київ-Атлантик Україна»(08800, Київська область, м. Миронівка, вул. Степова, 8; код 22929481) 10000,00 грн. заборгованості, а також судові витрати: 1411,50 грн. судового збору. Видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, оформленого відповідно до вимог ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя А.І. Привалов
Повне рішення складено - 03.02.2012 р.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2012 |
Оприлюднено | 10.02.2012 |
Номер документу | 21299773 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Привалов А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні