Постанова
від 14.12.2011 по справі 2а/0470/13199/11
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

14.12.2011             

                                                                                                                                                                                                                                                                     

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                              

13 грудня 2011 р.  

Справа № 2а/0470/13199/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Потолової Г.В.

при секретарі –Кузнецові С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Прокурора м.Жовті Води в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Жовті Води до Товариства з обмеженою відповідальністю «Векта-плюс»про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м.Жовті Води звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Жовті Води про стягнення з ТОВ «Векта-плюс»єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2011 рік у сумі 2756грн.01коп.

Прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, просять суд розглянути справу в порядку письмового провадження, позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судове засіданні не з'явилися, про час і місце сповіщені належно, що підтверджено поштовими повідомленнями про отримання кореспонденції, з клопотаннями про відкладення розгляду справи не зверталися.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За даних обставин та відповідно до вимог ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути у письмовому провадженні справу за наявними в ній доказами без участі відповідача.

Суд,  розглянувши подані документи і матеріали, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Векта-плюс», яке зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Жовті Води, як самостійний платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, не виконує зобов'язання Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” по сплаті в установлені строки та в повному обсязі самостійно обчислених сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Так, ТОВ «Векта-плюс»подало до УПФУ в м.Жовтих Водах розрахунок сум нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2011р., в якому зазначена самостійно обчислена сума страхових внесків у розмірі 2756грн.01коп., яка відповідачем не сплачена, в результаті у нього виникла прострочена  заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, тобто недоїмка, на загальну суму 2756грн.01коп.

Строк сплати цих страхових внесків було відповідно встановлено за серпень 2011 р. –до 20.09.2011р. Але у зв'язку з тим, що відповідачем означена сума не сплачена, у останнього виникла прострочена заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, тобто недоїмка, на загальну суму 2756грн.01коп., яка на час розгляду справи непогашена.

Відповідно до п.п.2, 5, 6 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) –консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Мінімальний страховий внесок –сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Недоїмка –сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.

Згідно п.п.1 ч.1 ст. 4 Закону –платниками єдиного внеску є роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою –підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

У п.п.1 ч.2 ст.6 Закону визначено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до ч. 1, 2, 8 ст. 9 Закону –єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

Обчислення єдиного внеску із сум, виражених в іноземній валюті, здійснюється шляхом перерахування зазначених сум у національну валюту України за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, установленим Національним банком України на день обчислення єдиного внеску.

Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Відповідно до Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»у період до перетворення Пенсійного фонду на неприбуткову самоврядну організацію відповідно до пункту 12 розділу XV «Прикінцеві положення»Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» завдання та функції Пенсійного фонду та його територіальних органів щодо збору та ведення обліку єдиного внеску виконують відповідно Пенсійний фонд та головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах.

На підставі розрахунку сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підприємством нарахований, але не сплачений єдиний внесок за серпень 2011р., чим допущено порушення чинного законодавства щодо сплати єдиного внеску, внаслідок чого утворилася недоїмка у розмірі 2756грн.01коп.

За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.  

З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись  ст.ст.94, 158-163, 186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м.Жовті Води в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Жовті Води до Товариства з обмеженою відповідальністю «Векта-плюс»про стягнення заборгованості –задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Векта-плюс»(52209, м.Жовті Води, вул.Гагаріна, буд.28-4; код ЄДРПОУ 37481779) на користь Управління Пенсійного Фонду України в м.Жовті Води (52206, м.Жовті Води, вул.Паркова, буд.8, код ЄДРПОУ 24604139; р/р 2560730142103 в Жовтоводсько-Пятихатське ВОБ №7787, МФО 306135) заборгованості зі сплати єдиного внеску за серпень 2011 року у сумі 2756грн.01коп. (дві тисячі сімсот п'ятдесят шість грн.01коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження –з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.

          .  

                  

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.12.2011
Оприлюднено16.02.2012
Номер документу21410126
СудочинствоАдміністративне