Рішення
від 13.02.2012 по справі 14/17-5016-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

14/17-5016-2011

          

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" лютого 2012 р.Справа  № 14/17-5016-2011

За позовом  Товариства з обмеженою відповідальністю "Юнайтед форест";     

до відповідача  Товариства з обмеженою відповідальністю "Фаст Скрін";   

про стягнення 206690,23 грн.;  

Суддя Горячук Н.О.

          Представники:

Від позивача: не з'явився

Від відповідача: не з'явився;

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Юнайтед форест" звернулося до господарського суду Одеської області з позовом та уточненням до нього про стягнення з відповідача 22731,87грн. штрафу нарахованого відповідно до п. 7.3 договору поставки №ОД 12 від 01.01.2011р.

Позивач звернувся до суду з клопотанням (телеграмою) про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача у судові засідання не з'явився, відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не надав, відповідач свого права на захист не використав, хоч і повідомлявся про час та місце проведення судового засідання належним чином шляхом надсилання ухвал суду на адресу реєстрації. З огляду на те, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:

01.01.2011р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Юнайтед форест” (позивач, постачальник) та Товариство з обмеженою відповідальністю "Фаст Скрін” (відповідач, покупець) уклали договір поставки №ОД 12 (далі договір).

Відповідно до п. 2.1 договору, постачальник зобов'язується поставити товар  покупцю, а покупець зобов'язується прийняти даний товар та оплатити його на умовах передбачених договором.

Загальна кількість товару, який є предметом поставки по договору його дольове співвідношення (асортимент, номенклатура) по сортам, групам, видам, маркам, типам, розмірам, а також повна інформація про ціну за одиницю, загальну вартість, ПДВ зазначена у документах, перерахованих у п. 3.3 договору (п. 2.2 договору).

Протягом дії договору усі поставки будь –якого товару здійснюються постачальником тільки на умовах договору. Товар постачається на підставі замовлень покупця, підтвердженням замовлень є виписані постачальником рахунки –фактури, які є додатками до договору та його невід'ємною частиною. Постачання товару здійснюється на умовах, передбачених у рахунках –фактурі (п. 3.1 договору).

Датою поставки товару вважається дата оформлення постачальником відвантажувального документу –видаткової накладної (п. 3.2 договору).

Разом із товаром постачальник направляє покупцю оригінали документів, які є невід'ємною частиною договору, а саме: рахунок –фактуру,  видаткову накладну, податкову накладну (п. 3.3 договору)

Перехід права власності на товар відбувається у момент повної оплати покупцем відповідної партії товару (п. 3.4 договору).

Умови оплати –оплата 100% вартості кожної поставки товару протягом 20 календарних днів, з дати поставки (п. 3.2 договору). (п. 4.1 договору).

У випадку порушення строків оплати суми перерахованих платежів зараховуються для погашення заборгованості у наступному порядку: 1 черга погашення пені, 2 черга погашення штрафу, 3 черга погашення суми основного боргу (п. 4.6 договору).

За невиконання або неналежне виконання зобов'язань по договору сторони несуть відповідальність у відповідності з діючим законодавством України (п. 7.1 договору).

За порушення покупцем строків оплати (п.4.1) покупець зобов'язується виплатити постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочки платежу, включає день оплати (п. 7.2 договору).

У випадку, якщо покупець порушив строки оплати більш ніж на 2 банківських дня, він додатково сплачує постачальнику штраф у розмірі 10% від суми заборгованості. (п. 7.3 договору).

Сплата штрафу та пені не звільняє винну сторону від виконання взятих на себе зобов'язань по договору (п. 7.5 договору).

Усі спори та розбіжності, які можуть виникнути із договору або у зв'язку з ним, неурегульовані шляхом переговорів, підлягає розгляду у господарському суді, у відповідності з діючим законодавством України. (п. 9.2 договору).

Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 30.12.2011р., але у будь якому випадку до повного виконання сторонами своїх зобов'язань по договору (п. 10.1 договору).

Усі зміни та доповнення до договору оформлюються у вигляді письмових додаткових угод, які підписуються представниками сторін та скріплюються печатками (п. 10.2 договору).

Усі додатки та додаткові угоди є невід'ємною частиною договору (п. 10.3 договору).

На підставі умов договору на підставі видаткових накладних наявних у матеріалах справи позивач поставив відповідачу товар на загальну суму 183958,36грн.

Станом на день подання позову відповідач за отриманий товар не розрахувався, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача 183958,36грн.

04.11.2011р. позивач надіслав на адресу відповідача претензію №73/11 з вимогою погасити заборгованість та сплатити штраф, але відповіді не отримав.

Згідно ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші  учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності  конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст. 525 ЦК України).

Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно ч.1 ст.624 ЦК України, якщо за порушення зобов'язання встановлено неустойку, то вона підлягає відшкодуванню у повному розмірі, незалежно від відшкодування збитків.

Відповідно до п. 7.3 договору, у випадку, якщо покупець порушив строки оплати більш ніж на 2 банківських дня, він додатково сплачує постачальнику штраф у розмірі 10% від суми заборгованості. Позивач просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 22731,87грн. (розрахунок у матеріалах справи)

В процесі розгляду справи позивач уточнив позовні вимоги та просить стягнути з відповідача 22731,87грн. штрафу, у зв'язку з тим, що відповідач сплатив суму основного боргу у повному обсязі.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Під час розгляду справи відповідачем не було належним чином доведено своєчасне виконання своїх зобов'язань за договором та не надано документів спростовуючих позовні вимоги.

Враховуючи викладене та те, що представлені матеріали справи засвідчують обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає задоволенню у сумі 22731,87грн. штрафу. Судові витрати покладаються на відповідача згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фаст Скрін" (м. Одеса, вул.. Дальницька, 25, р/р 26001228617001 в ЮГРУ „Приватбанк”, МФО 328704, код ЄДРПОУ 30492648) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Юнайтед форест" (юридична адреса: м. Київ, вул. Генерала Наумова, 23-Б, фактична адреса (для листування): м. Київ, вул. Микільсько -Слобідська, 2Б (4 під'їзд, 2 поверх), р/р 26000012817244 в „Укрексімбанк” м. Києва, МФО 322313, код ЄДРПОУ 22902499) 22731 /двадцять дві тисячі сімсот тридцять одна/ грн. 87коп. штрафу,  4133 /чотири тисячі сто тридцять три/ грн. 81коп. судового збору.

Наказ видати згідно зі ст. 116 ГПК України.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України.

Суддя                                                                            Горячук Н.О.

Повний текст рішення складений та підписаний 16.02.2012р.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення13.02.2012
Оприлюднено20.02.2012
Номер документу21437603
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/17-5016-2011

Рішення від 13.02.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Горячук Н.О.

Ухвала від 01.02.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Горячук Н.О.

Ухвала від 13.01.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Горячук Н.О.

Ухвала від 14.12.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Горячук Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні