5017/211/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" лютого 2012 р.Справа № 5017/211/2012
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОТРЕЙД ЛТД";
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОТРЕЙД-ЮГ";
про стягнення 350596,64 грн.;
Суддя Горячук Н.О.
Представники:
Від позивача: Каленчук О.І.
Від відповідача: дир. Волошин А.В.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю „ЄВРОТРЕЙД ЛТД” звернулося до господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з відповідача 350596,64грн. заборгованості згідно договору поставки №ЄВ-26-05/01/10 від 05.01.2010р. Відповідач позов визнає у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін встановлено наступне:
05.01.2010р. Товариство з обмеженою відповідальністю „ЄВРОТРЕЙД ЛТД” (позивач, постачальник) та Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄВРОТРЕЙД-ЮГ" (відповідач, покупець) уклали договір поставки №ЄВ-26-05/01/10 (далі договір).
Відповідно до п. 1.1 договору, постачальник зобов'язується поставити і передати на умовах договору товар у власність покупця, а покупець приймає та оплачує на умовах і у порядку, визначених договором, товар в асортименті, кількості та за цінами, вказаними в накладних, що засвідчують передачу-приймання товару від постачальника до покупця (далі - накладні) та є невід'ємними частинами договору.
Сторони застосовують до договору умови поставки ЕХWorks - Київ (постачальник забезпечує покупцю доступ до товару на власних (складських) площах постачальника) відповідно до „ІНКОТЕРМС” в редакції 2000 року, що застосовується в цьому договорі в обсязі, який є можливим для виконання резидентами України. За домовленістю сторін базис поставки може змінюватись на DDР (доставка постачальником товару в пункт, вказаний покупцем) відповідно до „ІНКОТЕРМС” в редакції 2000 року. (п. 2.1 договору)
Право власності на товар переходить до покупця з моменту підписання уповноваженими представниками сторін видаткової накладної, яка засвідчує момент передачі товару. (п. 1.3 договору)
Постачальник зобов'язується прийняти від покупця замовлення на поставку товару та погодити його у 3-денний термін з дня отримання замовлення та здійснити поставку згідно базису визначеного сторонами відповідно до п. 1.2 договору. (п. 2.1 договору)
Замовлення покупця повинне містити асортимент та кількість товару та надсилатися попередньо для обговорення з постачальником у формі, що дозволяє зафіксувати замовлення (лист, телеграма, зареєстрована телефонограма, факс). Постачальник гарантує виконання погодженого замовлення. (п. 2.2 договору)
Строк поставки товару погоджується сторонами у замовленні. Сторони у замовленні можуть також встановити графік поставок. Якщо термін поставки товару перевищує три дні. Сторони письмово оформлюють Замовлення, з вказаним асортиментом, цінами та терміном поставки. (п. 2.3 договору).
Ціна, асортимент та інші характеристики товарів, що постачаються, визначаються у видатковій накладній, яка має відповідати замовленню. Відступлення в накладній від змісту замовлення допускається тільки за письмовою згодою покупця. (п. 2.5 договору)
Асортимент та кількість товару зазначається у накладних і обумовлений у Додатку №1 до договору, який є невід'ємною частиною договору. Асортимент окремої партії товару сторони узгоджують на підставі замовлення покупця, поданого відповідно до розділу 2 договору. (п. 3.2 договору)
Кількість товару визначається на підставі замовлення покупця, поданого відповідно до розділу 2 договору. Постачальник гарантує відповідну якість товару та гарантійний термін його експлуатації згідно термінів, наданих виробником товару. (п. 3.3 договору).
Ціна на товар формується в українській національній валюті, включаючи ПДВ. вказується в замовленні та накладних. (п. 4.1 договору)
Ціна на товар включає вартість товару, упаковки, доставки та інші витрати постачальника, пов'язані з виконанням договору. (п. 4.2 договору)
Вартість конкретної партії товару визначається в замовленні покупця виходячи з ціни за товар, погодженої сторонами у додатку до договору. (п. 4.3 договору)
Ціна товару може бути змінена виключно за згодою сторін. У разі зміни ціни товару за згодою сторін замовлення підлягає викладенню в новій редакції. (п. 4.4 договору)
Загальна вартість договору визначається вартістю товару; поставленого протягом дії договору. (п. 4.5 договору)
Розрахунки між сторонами здійснюються платіжними дорученнями, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок постачальника, вказаний у розділі 10 договору. (п. 4.6 договору).
Покупець зобов'язаний оплачувати кожну партію переданого постачальником товару на протязі не більше ніж 28 календарних днів, починаючи з дати отримання товару згідно накладних. Оплата за товар, переданий постачальником покупцю, по кожній накладній здійснюється покупцем на розрахунковий рахунок постачальника, вказаний в договорі. Покупець, після узгодження кількості та асортименту товару, який підлягає поставці, вправі провести попередню оплату його вартості. (п. 4.7 договору).
Основою для проведення оплати є товарна та податкова накладні. Право вимоги на переданий покупцеві товар зберігається за постачальником до повної оплати товару. З моменту передачі товару і до його оплати постачальнику належить право застави на цей товар. (п. 4.9 договору)
Днем здійснення платежу вважається день, в який сума, що підлягає сплаті, зараховується на розрахунковий рахунок постачальника. (п. 4.10 договору)
Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до повного виконання обов'язків обох сторін. (п. 7.1 договору)
Термін дії договору автоматично продовжується на невизначений строк у випадку, коли жодна із сторін не повідомить іншу про відмову від подальшої участі в цьому договорі, але не менше ніж як за 30 календарних днів до закінчення терміну його дії. (п. 7.2 договору)
Усі спори, що виникають між сторонами вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди сторонами - передаються на розгляд Господарського суду. (п. 8.1 договору).
Спір щодо окремого питання не звільняє сторони від виконання зобов'язань по договору (п. 8.2 договору)
Будь-які зміни чи доповнення до договору оформлюються сторонами шляхом укладання додаткових угод, які є невід'ємними частинами договору. (п. 9.3 договору )
У випадках, не врегульованих договором сторони керуються чинним законодавством України (п. 9.4 договору)
На виконання умов договору на підставі видаткових накладних наявних у матеріалах справи позивач поставив відповідачу товар на загальну суму 350696,64грн., відповідач за отриманий товар не розрахувався, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача 350696,64грн., 183958,36грн. боргу.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст. 525 ЦК України).
Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача по оплаті отриманого товару складає 350696,64грн., що підтверджується актом звірки розрахунків підписаний двома сторонами 13.02.2012р.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Під час розгляду справи відповідачем не було належним чином доведено своєчасне виконання своїх зобов'язань за договором та не надано документів спростовуючих позовні вимоги.
Враховуючи викладене та те, що представлені матеріали справи засвідчують обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає задоволенню у сумі 350596,64грн.. Судові витрати покладаються на відповідача згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОТРЕЙД-ЮГ" (65003, м. Одеса, вул. М. Гефта, буд. 7, ЄДРПОУ 35050762) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОТРЕЙД ЛТД (01013, м. Київ, вул. Грушевського, 28/2 н.п. 43, код ЄДРПОУ 3224824, р/р 26000411571 в ПАТ „Марфінбанк” м. Іллічівськ, МФО 328168) 350596 /триста п'ятдесят тисяч п'ятсот дев'яносто шість/ грн. 64коп. боргу, 7011 /сім тисяч одинадцять/ грн. 93коп. судового збору.
Наказ видати згідно зі ст. 116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України.
Суддя Горячук Н.О.
Повний текст рішення складений та підписаний 20.02.2012р.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2012 |
Оприлюднено | 22.02.2012 |
Номер документу | 21444589 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Горячук Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні