ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 жовтня 2011 р.
Справа №2а-11894/11/0170/16
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Александрова О.Ю., при секретарі Сидельової М.В.,
за участі представників:
від позивача - ОСОБА_1, довіреність №91 від 08.11.10, посвідчення №59;
від відповідача - не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лордаг"
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лордаг" про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності за 2010 рік у сумі 14447,41 гривень.
Позов мотивовано тим, що відповідачем в порушення вимог пункту 2 ч. 2 ст. 27 Закону України від 18.01.2001 року №2240-ІІІ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” (далі – Закон №2240) не здійснює сплату страхових внесків.
Представник позивача в судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі та підтвердив, що заборгованість відповідачем по теперішній час не сплачена.
Представник відповідача в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлені належним чином, причин неявки суду не повідомили, клопотань про відкладення розгляду справи не надали.
Суд враховуючи ненадання відповідачем доказів неможливості прийняття участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність клопотання відповідача про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути та вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Лордаг" 04.08.2009р. зареєстроване у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, ідентифікаційний код 36583515, є страхувальником і платником страхових внесків в розумінні Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.01р. №2240-ІІІ (далі Закон №2240).
Суд зазначає, що при вирішенні цієї справи він керувався положеннями нормативних актів у редакціях, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.
Статтею 67 Конституції України передбачено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку та розміру встановленому законом.
Правова основа, економічний механізм та організаційна структура загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»від 23.09.1999р. № 1105-XIV (далі Закон).
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 2 цього Закону страхувальниками є:
а) роботодавець - для осіб, зазначених у частині першій статті 6 цього Закону;
б) особи, зазначені у частинах другій та третій статті 6 цього Закону.
Ч. 1 ст. 6 Закону №2240 передбачено, що загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, підлягають:
1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;
2) члени колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.
Відповідно до ст.23 Закону №2240 страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених внесків шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць – у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 27 Закону №2240 встановлений обов'язок страхувальників нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п. 4.4 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001р. N16, перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
Ч. 1 ст. 30 Закону №2240 та п. 5.1 Інструкції №16 передбачено, що страхувальник - роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
Судом встановлено, що згідно звіту про нараховані внески, перерахування, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності поданих відповідачем позивачу за 2010 рік заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків складає 16503,06 гривень (рядок 4 таблиці 5 звіту, зворотній бік а.с.7).
Судом встановлено, що відповідач порушуючи вимоги Закону №2240, не провів відрахування страхових внесків в установлені законом строки та в повному обсязі, внаслідок чого за ним склалася заборгованість у сумі 16503,06 гривень, однак постановою Окружного адміністративного суду АР Крим по справі №2а-7630/10/15/0170 від 21.09.2010 року з відповідача стягнуто прострочену заборгованість за 1 квартал 2010 року у сумі 2055,65 грн.
За таких обставин, сума стягнута за постановою ОАС АР Крим по справі №2а-7630/10/15/0170 від 21.09.2010 року підлягає вирахуванню з суми заборгованості за 2010 рік (16503,06 гривень - 2055,65 гривень = 14447,41 гривень), а тому стягненню підлягає 14447,41 гривень заборгованості.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості зі страхових внесків у розмірі 14447,41 гривень.
Відповідно до абз. 4, 5, 6 п. 7 Розділу 8 Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями, внесеними Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, Законом України від 7 квітня 2011 року N 3205-VI, суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанова оформлена та підписана 31.10.2011 р.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лордаг" (95022, АР Крим, м. Сімферополь, вулиця Самохвалова, будинок 19; ЄДРПОУ 36583515) на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України в АР Крим (95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 17а; р/р 37170200900001 ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 22325042) 14447,41 гривень заборгованості зі сплати страхових внесків за 2010рік.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Александров О.Ю.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2011 |
Оприлюднено | 23.02.2012 |
Номер документу | 21491420 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Александров О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні