Постанова
від 26.01.2012 по справі 2а/0570/23151/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 26 січня 2012 р.                                                             справа № 2а/0570/23151/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:  10.30

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  Маслоід О.С.

при секретарі          Вишневській

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Градієнт-7»  (м. Донецьк)

про стягнення заборгованості

за участю

представників сторін: від позивача: ОСОБА_1 (за дов. від 04.01.2012 року № 77/06)

                                         від відповідача: не з'явився   

Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька (надалі УПФУ) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Градієнт-7» (надалі відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків  з серпня 2008 року по червень 2008 року у загальній сумі 245,48 грн.  

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх в повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтував тим, що відповідач має заборгованість у зв'язку із сплатою не в повному обсязі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з серпня 2008 року по червень 2008 року, яка на теперішній час ним не сплачена.

Відповідач представника у судове засідання не направив, заперечення на позов суду не надав.

Згідно ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до витягу Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців місцезнаходження відповідача зазначено наступне: 83000, Донецька область,                    м. Донецьк, Калінінський район, вулиця Краснофлотська, буд. 100 «А», квартира 37. За цією адресою відповідачеві поштою була направлена судова повістка, яка повернулася із відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно вважається, що відповідач про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином.           

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Градієнт-7»  (ЄДРПОУ 35950659) є юридичною особою, знаходиться на обліку в УПФУ як платник страхових внесків за реєстраційним номером 742717.

 Заборгованість відповідача підтверджується розрахунком ціни позову з недоїмки по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування станом на 01.09.2011 року, даними картки особового рахунку відповідача з червня 2008 року по серпень 2008 року, розрахунками сум заборгованості страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за червень – серпень 2008 року.

  03.10.2008 року УПФУ в Калінінському районі м. Донецька складено вимогу про сплату боргу по страховим внесках № Ю-43/2 у якій зазначено, що станом на 30.09.2008 року заборгованість відповідача (недоїмка) складає  245, 48 грн.

  Доказів оскарження або скасування вимоги від 03.10.2008р. №  Ю-43/2 суду не надано.

   Статтею 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення, і виключно законами України встановлюються, зокрема, система оподаткування, податки і збори.

              Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин, (надалі – Закон) страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

            Згідно зі статтею 17 Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 3 ст. 18 Закону встановлено, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники, зокрема, зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.

Згідно з ч. 1 ст. 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Відповідно до ч.2, 3 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

             Згідно з ч. 15 ст. 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.

Судом встановлено та підтверджено наявними матеріалами справи, що Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька діє у спосіб та в межах законодавства України.

З огляду на вищевикладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а  відповідачем  -  фізична  чи  юридична  особа,  судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись Конституцією України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Градієнт-7»  (ЄДРПОУ 35950659) заборгованість по страховим внескам на загальну суму 245,48. на користь управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька.

           Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.  

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Скарга подається на ім'я Донецького апеляційного адміністративного суду  через Донецький окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 31 січня 2012 року.

  

Суддя                                                                                      Маслоід О.С.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.01.2012
Оприлюднено24.02.2012
Номер документу21492250
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/23151/2011

Постанова від 26.01.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Маслоід О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні