Постанова
від 24.09.2008 по справі 7292-2008а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

7292-2008А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.

ПОСТАНОВА

Іменем України

24.09.2008Справа №2-26/7292-2008А

За позовом – Прокурора Залізничного району м. Сімферополя, м. Сімферополь, вул.. К. Лібкнехта, 2, в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в АРК, м. Сімферополь, вул.. Київська, 73.

До відповідача – Приватного виробничого підприємства «Промтехпостач», Білогірський район, п. Зуя, вул.. Леніна, 26-а.

Про стягнення 3400,00 грн.

                    Суддя  О.Л. Медведчук

                                                             при секретарі Малашенко К.І.

У судовому засіданні брали участь представники:

від позивача – Луханіна М.В., головн. держ. податк. інсп., дов. від 04.04.07р.

від відповідача –  не з'явився  

          Сутність спору: Прокурор Залізничного району м. Сімферополя звернувся до господарського суду АРК із позовом в інтересах держави в особі Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в АРК до відповідача - Приватного виробничого підприємства «Промтехпостач», у якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн.

Розгляд справи відкладався.

У судове засідання, що відбулося 24.09.2008р. з'явився представник позивача, позовні вимоги підтримав.

          Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, заперечень на позов не представив, про причини неявки суд не повідомив.

Оскільки відповідач тричі не прибув у судове засідання, про причини неприбуття не повідомив, отже дані обставини не є перешкодою для розгляду справи відповідно до п. 2 ст.. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.        

          Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення  представників сторін, суд  

                                                                              встановив:

28 лютого 2008 року Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в АР Крим проведена перевірка дотримання вимог законодавства, обов'язкових для виконання при здійсненні господарської діяльності, що ліцензується, в магазині, який розташований за адресою: Білогірський район, смт. Зуя, вул.. Річна, 21, та належить Приватного виробничого підприємства «Промтехпостач», про що був складений акт перевірки від 28.02.2008р. № 32-314/24.

У ході проведення перевірки встановлений факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії, що є порушенням ч. 6 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», а саме реалізації однієї пляшки горілки «Біленька» за ціною 11,50 грн. та пачка сигарет «Він стон» за ціною 3,00 грн. без наявності відповідних ліцензій.

          Перевірка проведена відповідно до вимог статті 16 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (зі змінами та доповненнями), згідно із яким контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії.

Органом ліцензування такого виду господарської діяльності, як роздрібна торгівля алкогольними напоями є територіальні підрозділи регіональних управлінь Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України згідно п. 27-1 Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000р. №1698 «Про затвердження переліку органів ліцензування» зі змінами та доповненнями.          

Однак, дотепер територіальні підрозділи регіональних управлінь Департаменту як юридичні особи не створені, у зв'язку із чим органом ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на території Автономної Республіки Крим є Регіональне управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в АР Крим, що підтверджується також Положенням про РУ ДААК ДПА України в АР Крим, затвердженим наказом ДААК ДПА України від 08.06.2004р. №218.

Регіональне управління Департаменту адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом обігом підакцизних товарів ДПА України в АР Крим, на виконання постанови - Кабінету Міністрів України від 24.01.2007 №58 «Про реорганізацію Департаменту з питань адміністрування-акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів», відповідно до Указу Президента України від 11.07.2001 № 510 «Про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» та постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2001р. № 940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору» та на виконання Наказу ДПА України від 31.01.07р. № 43 провело реорганізацію шляхом перетворення в РУ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в АР Крим, яке є правонаступником РУ ДААК ДПА України в АР Крим.

У відповідності із частиною 1 статті 14 Господарського кодексу України ліцензування деяких видів господарської діяльності є заходом державного регулювання в сфері господарювання, направленим на забезпечення єдиної державної політики в цій сфері і захист економічних і соціальних інтересів держави, суспільства і окремих споживачів.

Порядок ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями врегульований статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. №481/95-ВР (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до частини 6 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензії.

Відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії передбачена абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», згідно із якою до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менш 1700 грн.

Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. №790 і на підставі акту перевірки від 23.09.2006р. № 010136-116/21-314, 05 березня 2008 року виконуючим обов'язки начальника Регіонального управління ДААК ДПА України в АР Крим прийняте рішення № 010146/0110-3 про застосування фінансових санкцій до Приватного виробничого підприємства «Промтехпостач» у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій.

Рішення про застосування фінансових санкцій від 05.03.2008р. № 010146/0110-3  було направлене відповідачу цінним листом, однак у зв'язку із спливом строку зберігання цього листа, а також на повернення його на адресу відправника поштамтом, комісією РУ ДААК ДПА України в АРК з питань розгляду матеріалів про застосування фінансових санкцій 16.04.2008 року складений акт № 6  про те, що на дошці оголошень, розташованої біля каб. 210 відділу ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і  тютюновими  виробами,  розміщене рішення про застосування фінансових санкцій  до Приватного виробничого підприємства «Промтехпостач» (а.с. 8).

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, затвердженого постановою КМУ від 02.06.03 р. №790, повноваження по застосуванню фінансових санкцій та їхньому наступному стягненню покладені на Департамент із питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України і його регіональні управління.

Пунктом 10 зазначеного Порядку передбачено, що у випадку невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його одержання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Рішення про застосування фінансових санкцій  у встановленому законом порядку не скасоване та не визнане недійсним, а тому є узгодженим.

Відповідачем на дату розгляду справи не надано доказів сплати застосованих фінансових санкцій.

          Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ч.4 ст.94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                                                                      ПОСТАНОВИВ:

           1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного виробничого підприємства «Промтехпостач» (Білогірський район, п. Зуя, вул.. Леніна, 26-а; код ЄДРПОУ 30336005) у дохід державного бюджету України (казначейські реквізити: ВДК у Білогірському районі, ЄДРПОУ 34740761, банк одержувача – УДК в АРК; МФО 824026, р/р 31113106700067, найменування платежу 21081100 – адміністративні штрафи та інші санкції згідно рішення № 010146/0110-3 від 05.03.2008р.) фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн.

         

          Виконавчий документ видати після вступу постанови в законну силу у разі надання відповідної заяви позивачем.

     У разі неподання  заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання  постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ -  з дня складення у повному обсязі).

  Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження , апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.  

   Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанову складено у повному обсязі 29.09.2008р.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Медведчук О.Л.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення24.09.2008
Оприлюднено23.10.2008
Номер документу2155709
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —7292-2008а

Постанова від 24.09.2008

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Проніна О.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні