ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 27/350
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03 лютого 2012 року № 2а-15803/11/2670
за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва
до
Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анкар-буд"
про
стягнення заборгованості у розмірі 1 833,41 грн.
Суддя О.В. Головань
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анкар-буд" на користь Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва суми заборгованості у розмірі 1 833,41 грн.
У судовому засіданні 23.01.2012 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно із ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки в судовому засіданні відсутній представник відповідача, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, судом заслухано пояснення представників сторін; необхідність заслухати пояснення свідка чи експерта відсутня.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анкар-Буд" (ідентифікаційний код - 31807642) є юридичною особою, платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва.
Як було встановлено судом у процесі розгляду справи до відповідача застосовані фінансові санкції за несвоєчасне перерахування страхових внесків за період з 10.11.2006 р. по 18.01.2008р. на суму 1 379,13 грн. (штраф) та нараховано пеню на суму 454,28 грн., усього на суму 1 833,41 грн.
Позивачем винесено Рішення № 1508 від 24.06.2011 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким нараховано штраф у розмірі 1 379,13 грн. та пеню у розмірі 454,28 грн. Рішення було отримано відповідачем 01.07.2011 р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення, наявною в матеріалах справи. Відповідачем Рішення № 1508 від 24.06.2011 р. оскаржено не було.
Станом на день розгляду спору заборгованість у розмірі 1 833,41 грн. відповідачем не погашена.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив, зазначивши, що рішення № 1508 від 24.06.2011 р. не є оформленим належним чином, створено одноосібно та нашвидкуруч, не містить чіткого формулювання порушень з боку ТОВ Науково-виробниче підприємство "Анкар-буд", не містить підстав для нарахування пені та штрафу за період з 10.11.2006 р. по 18.01.2008р. Також у запереченнях зазначено, що відповідачу було призначено термін для сплати –10 днів від дня отримання виготовленого рішення.
Відповідач стверджує, що з рішенням № 1508 від 24.06.2011 р. ТОВ Науково-виробниче підприємство "Анкар-буд" ознайомлено не було.
На думку відповідача, рішення № 1508 від 24.06.2011 р. суперечить щорічним актам звірення розрахунків за платежами, які сплачені до Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва, згідно з якими фінансових претензій до ТОВ Науково-виробниче підприємство "Анкар-буд" не має бути.
Також у запереченнях проти позову відповідач стверджує, що позивач пропустив строк звернення до суду, оскільки за період з 10.11.2006 р. по 18.01.2008 р. пройшло більше п'яти з половиною років.
Суд задовольняє позовні вимоги з таких підстав.
Позивачем було винесено рішення № 1508 від 24.06.2011 р. на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно з яким за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
- 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
- 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
- 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
У даному випадку позивачем було нараховано штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплаченої суми.
Термін сплати протягом 10 днів передбачено ч. 13 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно з яким суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Також слід зазначити, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується згідно п. 15 ст. 106 Закону.
Твердження відповідача про те, що ТОВ Науково-виробниче підприємство "Анкар-буд" не було ознайомлене з рішенням № 1508, є безпідставним, оскільки в матеріалах справи міститься повідомлення про вручення поштового відправлення.
У суду відсутні підстави ставити під сумнів справжність підпису уповноваженої особи відповідача, що поставила підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування передбачений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено платників страхових внесків, їх права, обов'язки та порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до приписів ст.ст. 1, 14 Закону страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Отже, відповідач є страхувальником у розумінні Закону.
Відповідно до п. 1 ст. 1 вказаного Закону платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до частин 2, 3 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Відповідно до вимог ст. 106 Закону у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.
Крім того, відповідно до абз. 5-6 п. 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.10 р., що набрав чинності з 01.01.11 р., стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 1 944,80 грн. та визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, ст. ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анкар-буд" (ідентифікаційний код - 31807642) на користь Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва суму заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені у розмірі 1 833,41 грн.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В. Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 03.02.12 р.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2012 |
Оприлюднено | 27.02.2012 |
Номер документу | 21586343 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Головань О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні