ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 жовтня 2011 р. (09:30)
Справа №2а-7795/11/0170/15
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Рульовій О.О., за участю представників сторін
від позивача – не з'явився;
від відповідача – не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний центр курортного туризму"
Суть спору: до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Феодосійська міжрайонна державна податкова інспекція АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний центр курортного туризму" про стягнення заборгованості з земельного податку у розмірі 20811,11 гривень з рахунків відповідача у банку.
Адміністративний позов мотивований тим, що за Товариством з обмеженою відповідальністю "Міжнародний центр курортного туризму" склався податковий борг зі сплати земельного податку за 2010 рік в розмірі 20811,11 гривень, що був самостійно задекларований відповідачем у деклараціях, але не сплачений у встановлений законодавством строк. З позову вбачається, що заходи, прийняті податковою інспекцією для стягнення податкового боргу з відповідача, не призвели до погашення податкового боргу, у зв'язку з чим до Окружного адміністративного суду АРК подано адміністративний позов.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 04.07.2011 року відкрите провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судове засідання позивач явку представника не забезпечив, сповіщений належним чином про місце, день та час слухання справи Представник відповідача надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю представника та підтримання позивних вимог у повному обсязі, а також витребувані судом документи.
У судове засідання представник відповідача не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутністю, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу за відсутністю представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Міжнародний центр курортного туризму"є юридичною особою, ідентифікаційний код 32294360, державну реєстрацію якого проведено Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради 27.03.2003 року, що підтверджується довідкою Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності – юридичної особи, є платником податків та зборів, в тому числі податку з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Порядок, підстави та строки сплати земельного податку в 2010 році передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 –ХІІ та Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю”від 03.07.1992 року № 2535 –ХІІ (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок та орендну плату.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що відповідач 18.02.2010 року подав до Феодосійської МДПІ податкову декларацію з земельного податку за 2010 рік № 6563 від 18.02.2010 року із зазначенням суми податкового зобов'язання в розмірі 28218,78грн., у тому числі за січень –листопад 2010 року по 2351,56 гривень щомісячно, за грудень 2010 року –2351,62 гривень.
Таким чином, відповідач був зобов'язаний кожного місяця сплачувати земельний податок, у тому числі за квітень-грудень 2010 року в розмірі 20811,11 гривень (2351,56 х 8 + 2351,62 ).
Судом встановлено, що відповідно до пунктів 1.2, 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно узгоджена сума податкового зобов'язання з земельного податку за квітень-грудень 2010 року в розмірі 20811,11 гривень, в строк, визначений статтею 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III не сплачена, у зв'язку чим податкове зобов'язання в розмірі 20811,11 гривень перетворилося на податковий борг.
Суд враховує, що оскільки податковий борг утворився за період з квітня до грудня 2010 року, на нього поширюється порядок його стягнення, встановлений Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2191-ІІІ від 21.12.2000 року.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 06.08.2008 року Феодосійською МДПІ АРК була складена перша податкова вимога від 06.08.2008 року № 1/537 на суму податкового боргу в розмірі 12794,70 гривень. Податкова вимога була надіслана відповідачу 18.08.2008 року, але не отримана відповідачем у зв'язку з поверненням кореспонденції за закінченням терміну зберігання.
Згідно акту № 1/537 від 20.10.2008 року перша податкова вимога від 06.08.2008 року № 1/537 була розміщена на дошці оголошень 20.10.2008 року.
Судом встановлено, що 19.11.2008 року Феодосійською МДПІ була складена друга податкова вимога від 19.11.2008 року № 2/728 на суму податкового боргу в розмірі 15610,38 гривень. Податкова вимога булла отримана відповідачем 05.11.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням.
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Також, суд зазначає, що Феодосійською МДПІ прийнято рішення про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу а також тих активів право власності на які виникає у майбутньому
Рішення прийнято на підставні п.п 10.1.1. Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” - у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.
Судом встановлено, що податковий борг з земельного податку за квітень-грудень 2010 року в розмірі 20811,11 гривень станом на день розгляду справи відповідачем не погашений, що підтверджується випискою з облікової картки платника податків.
На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати ТОВ "Міжнародний центр курортного туризму" у встановленому законом порядку та строки земельного податку за квітень-грудень 2010 року в розмірі 20811,11 гривень, є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.
Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Враховуючи встановлені судом обставини та наведені норми законодавства, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю "Міжнародний центр курортного туризму" (ідентифікаційний код 32294360) податковий борг з земельного податку за квітень-грудень 2010 року у розмірі 20811,11 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2011 |
Оприлюднено | 03.03.2012 |
Номер документу | 21672253 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Тоскіна Г.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні