Постанова
від 24.01.2011 по справі 2а-8714/10/15/0170
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

        

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 січня 2011 р. (о12:45)

Справа №2а-8714/10/15/0170

   Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскініої Г.Л., при секретарі Налбандян Р.В., за участю

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної республіки Крим 

до  Товариства з обмеженої відповідальністю «Дюсс-Крим»    

про стягнення

 

                                         ВСТАНОВИВ:

До окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної республіки Крим  про стягнення з Товариства з обмеженої відповідальністю «Дюсс-Крим» заборгованості по фінансових санкціях у розмірі 170,00 гривень.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач знаходиться на обліку в УПФУ в Центральному районі м. Сімферополя Автономної республіки Крим як страхувальник, зобов'язаний своєчасно надавати звіти про щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України . У зв'язку з несвоєчасним наданням звіту за січень 2010 року, на підставі рішення №282 від 19.04.2010 року до відповідача була застосована фінансова санкція у розмірі 170 гривень. Рішення було одержано відповідачем, про що свідчать підпис посадової особи на рішенні, проте сума заборгованості не сплачена.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином про день, час та місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності за наявними у справі матеріалами.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час і місце судового засідання повідомлений належним чином за адресою реєстрації юридичної особи та через засобі масової інформації, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності прокурора, представника позивача, відповідача, повідомлених належним чином про день та час слухання справи,  на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”№ 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі –Закон) всі відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування  регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8  частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 35984096, є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і страхувальником в розумінні Закону №1058.

Відповідно до п. п. 4, 6 ч. 2 ст. 17 Закону №1058 страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 6 ст. 20 цього Закону передбачено обов'язок страхувальників сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для виду страхувальника, яким є відповідач, є календарний місяць.

Відповідно до п 2.1. Постанови правління Пенсійного фонду України від 5 листопада 2009 року N 26-1 Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, страхувальники, крім осіб, зазначених в пунктах 2.2 - 2.4 цього розділу, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.

Відповідно до п.5 ч.9.статті 106 Закону № 1058- IV за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою, або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення – 20 відсотків зазначених сум та не менше двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З матеріалів справи також вбачається, що відповідачем несвоєчасно наданій звіт про суму нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб і сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в органи Пенсійного фонду України за січень 2010 року надані  (звіт був наданій 12 квітня 2010 року),  про що був складений акт №10 від 12.04.2010 року, який отриманий відповідачем, про що свідчить підпис уповноваженої особи у акті.

Судом встановлено, що відповідачем на підставі акту №10 від 12.04.2010 року прийнято рішення № 282 від 19.04.2010 року  про застосовано фінансові санкції в виді штрафу на суму 170,00 гривень за несвоєчасне надання звіту за січень 2010 року. Зазначене рішення було отримано відповідачем 19.04.2010 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи у акті.

Доказів надання звіту за січень 2010 року у строки, передбачені нормами діючого законодавства, доказів скасування спірного рішення або доказів сплати заборгованості відповідач суду не надав, тому суд приходить до висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції на суму 170,00 гривень, розрахунок їх здійснено вірно, у мінімальному розмірі, встановленому законодавством.

Враховуючи вищевикладене, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

                                   ПОСТАНОВИВ:

1.          Позовні вимоги задовольнити.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженої відповідальністю «Дюсс-Крим» (інн 35984096) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії Автономної республіки Крим заборгованість в сумі 170,00 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового  провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                                                          Тоскіна Г.Л.

           

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення24.01.2011
Оприлюднено03.03.2012
Номер документу21672729
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-8714/10/15/0170

Постанова від 24.01.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Тоскіна Г.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні