5015/7240/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.02.12 Справа№ 5015/7240/11
За позовом: Прокурор м. Стрия в інтересах держави в особі Стрийської міської ради, м.Стрий Львівської обл.;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Кінолюб”, м. Стрий Львівської обл.;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Управління держкомзему у Львівській області м. Львів
про: зобов'язання до вчинення дій
Суддя Левицька Н.Г.
Секретар судового засідання: Старостенко О.В.
В судовому засіданні взяли участь представники:
прокуратури: Куцик В.Б.
позивача: не з'явився
відповідача: не з'явився
третьої особи: не з'явився
Представнику прокуратури роз'яснено його права і обов'язки, передбачені ст.ст. 20, 22, 29, 81-1 ГПК України.
Від здійснення технічного запису судового процесу представник прокуратури відмовився, відводів не заявлено.
Суть справи:
Позовні вимоги заявлено Прокурором м. Стрия в інтересах держави в особі Стрийської міської ради до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Кінолюб” про зобов'язання укласти договір оренди земельної ділянки загального користування за адресою: Львівська область, м. Стрий, вул. Шевченка, 61.
Обставини справи:
Ухвалою суду від 07.12.2011р. за даним позовом порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 19.12.2011р.
Ухвалами суду від 19.12.2011р., від 10.01.2012р., від 24.01.2012р., від 09.02.2012р. розгляд справи відкладався, з підстав викладених в ухвалах.
В судовому засіданні 20.02.2012р. представник прокуратури позовні вимоги підтримав повністю, просив їх задоволити та подав заяву (вх. № 3556/12 від 20.02.2012р.) про виправлення описки, відповідно до якої просить виправити описки в тексті позовної заяви, а саме:
- в назві позову помилково вказано “про усунення перешкод у користуванні землею” та просить вважати даний абзац викладеним в наступній редакції “позовна заява про зобов'язання до вчинення дій”;
- абзац 3 позову, що починається словами “Станом на 01 січня 2011р…” просить не брати до уваги, як помилково включений до тексту.
Відповідач та третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача у судове засідання 20.02.2012р. явки повноважних представників не забезпечили, причин неявки та невиконання вимог ухвал суду не повідомили, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідно до пункту 3.6 Роз'яснень Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997р. № 02-5/289 (зі змінами та доповненнями) особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві.
Отже, відповідач вважається повідомленим про час та місце судового розгляду справи.
В пункті 11 Інформаційного листа “Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році” Вищий господарський суд України зазначив, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом, згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Вказане підтверджується пункт 4 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02.06.2006 N 01-8/1228 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році".
Отже, господарським судом виконані всі можливі заходи щодо сповіщення відповідача про час та місце судового засідання.
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Відповідач не скористувався своїм правом подання відзиву на позовну заяву та надання доказів в порядку статті 33 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи те, що норми статті 38 Господарського процесуального кодексу України щодо обов'язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, а пункт 4 частини 3 статті 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства - свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом створені належні умови для надання сторонами доказів в обґрунтування своєї правової позиції.
У зв'язку з тим, що відповідач не використав наданого законом права на участь у судовому засіданні, подання відзиву на позов та доказів, а матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін і неявка відповідача не перешкоджає вирішенню спору, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України –за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників позивача та третьої особи, оцінивши докази у їх сукупності, судом встановлено:
15.09.2009р. Державною інспекцією з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області виявлено, що відповідач використовує земельну ділянку площею 0,16 га по вул. Шевченка, 61 у м. Стрий Львівської області, для обслуговування приміщення кінотеатру без документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою, чим порушено вимоги ст. ст. 125, 126 Земельного кодексу України.
15.10.2009р. Державною інспекцією з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області видано припис №2150 від 15.10.2009р., яким зобов'язано в строк до 13.11.2009р. виготовити документи на право користування земельною ділянкою.
Повторною перевіркою від 17.11.2009р. встановлено, що відповідачем не виконано вищевказаний припис.
19.11.2009р. Державною інспекцією з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області видано Постанову № 47 про накладення адміністративного стягнення за ст. 188-5 КУпАП та видано припис за №2376 від 17.11.2009р., яким повторно зобов'язано виготовити документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою для обслуговування приміщення кінотеатру по вул. Шевченка, 61 у м. Стрий Львівської області.
При прийнятті рішення у даній справі, суд виходив з наступного:
Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (стаття 125 ЗК України).
За відсутності рішення органу виконавчої влади або місцевого самоврядування про надання земельної ділянки у власність або в користування юридична особа або фізична особа не має права використовувати земельну ділянку державної або комунальної форми власності.
Відповідно до вимог ч. 7 ст. 93 Земельного кодексу України, орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи.
Статтею 4 Закону України "Про оренду землі" визначено суб'єктів, які можуть бути орендодавцями, а саме: орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи; орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом; орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у спільній власності територіальних громад, є районні, обласні ради та Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених законом; орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом. Таким чином, як випливає з приписів зазначеної правової норми, орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до п. 1 ст. 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Таким чином, як випливає з приписів вищенаведеної правової норми, передача в оренду земельної ділянки, що перебуває, зокрема, у комунальній власності, здійснюється за рішенням органу місцевого самоврядування шляхом укладення з цим органом договору оренди.
Виходячи з вищенаведеного, позивач правомірно звернувся до відповідача з позовом про зобов'язання укласти договір оренди земельної ділянки загального користування, яка знаходиться за адресою: Львівська область, м. Стрий, вул. Шевченка, 61, оскільки останній використовує вказану земельну ділянку без правовстановлюючих документів, а відповідач доказів на заперечення вказаних вимог не надав.
Відповідно до вимог ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Судові витрати покладаються на відповідача, відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись вимогами ст.ст. 93, 124, 125 ЗК України, ст.ст. 32, 33, 43, 49, 75, 82, 81, 84, 85 ГПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задоволити.
2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю “Кінолюб” (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Шевченка, 61, ідентифікаційний код 33662929) укласти зі Стрийською міською радою (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Шевченка, 71, ідентифікаційний код 25260601) договір оренди земельної ділянки загального користування, що знаходиться за адресою: земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Львівська область, м. Стрий, вул. Шевченка, 61.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Кінолюб” (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Шевченка, 61, ідентифікаційний код 33662929) в доход державного бюджету 941,00грн. судового збору.
Рішення вступає в законну силу за вимогами ч.3 ст.85 ГПК України.
Рішення може бути оскаржено до Львівського апеляційного господарського суду в порядку, визначеному розділом ХII ГПК України.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 24.02.2012р., керуючись вимогами ст. 85 ГПК України.
Суддя Левицька Н.Г.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2012 |
Оприлюднено | 03.03.2012 |
Номер документу | 21680327 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Левицька Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні