А11/247-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м.Київ - 32, вул. Комінтерна, 16.тел. 230-31-77
І м е н е м України
ПОСТАНОВА
"08" жовтня 2008 р. Справа № А11/247-08
За позовом Управління Пенсійного фонду України у Сквирському районі
до Відкритого акціонерного товариства «Конотопський
молзавод», м. Сквира
про стягнення 3 866 грн. 53 коп.
Суддя –Мальована Л.Я.
позивач – Вайсбурд Т.П. –дов. № 2029/09
Представники: від 02.09.2008 р.
відповідач –не з'явився
Обставини справи:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача 3 866 грн. 53 коп. недоїмки по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Представник відповідача двічі в судове засідання не з'явився, про що був належним чином повідомлений судом.
Відповідно до вимог ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
Як вбачається з матеріалів справи за відповідачем рахується заборгованість до Управління ПФУ у Сквирському районі в сумі 3 866 грн. 53 коп., яка складається із заборгованості по фактичних витратах на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за травень, червень та липень 2008 р. в сумі 3 866 грн. 53 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач, як платник страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, своєчасно не сплатив фактичні витрати на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, в результаті чого утворилась заборгованість.
Судом встановлено, що згідно з п. 17 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»збір на обов'язкове державне пенсійне страхування належить до загальнодержавних податків і зборів.
Об'єкт оподаткування, коло платників збору, ставки і порядок справляння збору на обов'язкове державне пенсійне страхування врегульовані Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно ст. ст. 15, 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-ІV відповідач є платником страхових внесків до Пенсійного фонду і зобов'язаний своєчасно здійснювати обчислювання та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
В порушення вимог вищезазначеного законодавства відповідач своєчасно та в повному обсязі не сплатив до Пенсійного фонду України у Сквирському районі пенсії за віком призначених на пільгових умовах, в результаті чого утворилась заборгованість в сумі 3 866 грн. 53 коп., що підтверджується Розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.
Позивач, посилаючись на п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 стверджує, що відповідач зобов'язаний відшкодовувати позивачу фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій.
Підприємства, установи та організації, відповідно до п. 6.1. згаданої Інструкції, відшкодовують витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в розмірі 100 відсотків фактичних витрат застрахованим особам, які працювали або працюють за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсій за віком на пільгових умовах. Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам рекомендованим листом. В розрахунку вказується прізвище, ім'я, по-батькові пенсіонера за якого проводиться відшкодування, стаж його роботи на даному підприємстві та сума місячного відшкодування. Підприємство в свою чергу щомісяця до 25-го числа вносить до пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Не сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій. Пільгові пенсії призначаються на підставі довідок про стаж роботи на підприємстві, які видає саме підприємство.
Згідно з ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»суми страхових внесків своєчасно не нараховані та (або) не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 вказаного Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 94, 104, 106, 160, 162, 163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Конотопський молзавод», Київська область, м. Сквира, вул. Київська, 38, код ЄДРПОУ 00447056 на користь Управління Пенсійного фонду України у Сквирському районі, Київська область, м. Сквира, вул. Богачевського, 18, код ЄДРПОУ 22200739 –3 866 грн. 53 коп. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк постанова суду набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови суду - без змін.
Суддя Мальована Л. Я.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2008 |
Оприлюднено | 25.10.2008 |
Номер документу | 2174359 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Мальована Л.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні