А21/017-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"29" вересня 2008 р. Справа № А21/017-08
за позовом Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області, м. Вишневе
про стягнення 897,70 грн.
Представники:
від позивача: Рудик О.В. (довіреність № 2710/04 від 29.09.2008 року);
від відповідача: не з'явився;
Суть спору:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області (далі –Позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Хатценбіхлер-Дніпро»(далі –Відповідач) про стягнення 897,70 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків за травень-липень 2008 року.
Ухвалою господарського суду Київської області від 08.09.2008 року було відкрито провадження в адміністративній справі №А21/017-08 та призначено до розгляду на 29.09.2008 року на 10 год. 20 хв.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи ухвалою та повісткою від 08.09.2008 року, в судове засідання 29.09.2008 року без поважних причин не з'явився, вимоги суду не виконав, відзив на позов не подав.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
На підтвердження позову позивач посилається на витяг із картки особового рахунку юридичної особи платника збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, розрахунки збору, зазначив, що заборгованість підлягає стягненню відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку щодо правомірності заявлених позовних вимог з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Хатценбіхлер-Дніпро»зареєстроване як платник збору до Пенсійного фонду (далі –ПФУ), тому відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№ 1058 від 09.07.2003 року є платником страхових внесків –збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а отже, відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону, має подавати звітність до ПФУ, нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.
Відповідно до наданого позивачем розрахунку суми позовних вимог, заборгованість відповідача перед Пенсійним фондом станом на день вирішення спору складає 897,70 грн. Відповідачем не в повному обсязі сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за травень 2008 року, та не сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за червень-липень 2008 року, що підтверджується картками особового рахунку страхувальника юридичної особи –платника збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а також розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року, червень 2008 року та липень 2008 року.
В разі несплати чи несвоєчасної сплати страхових внесків, відповідно до ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Коло платників збору, ставки і порядок справляння збору на обов'язкове державне пенсійне страхування врегульовані Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».
З огляду на п. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»відповідач, як суб'єкт підприємницької діяльності, є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За приписами ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані чи не сплачені, в тому числі щодо штрафних санкцій, вважаються простроченою заборгованістю, тобто недоїмкою.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені Управлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Як вбачається з наданих позивачем Розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року, Розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2008 року та Розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень 2008 року, відповідач ознайомлений із зазначеними документами, про що свідчить відбиток печатки ТОВ «Хатценбіхлер-Дніпро»та підписи керівника і головного бухгалтера підприємства на зворотніх сторонах вказаних вище Розрахунків.
В порушення вимог п. 13 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»відповідач заборгованість не погасив.
Таким чином, враховуючи, що відповідачем не погашена заборгованість у сумі 897,70 грн., позовні вимоги про стягнення з відповідача 897,70 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків за травень-липень 2008 року, є правомірними та обґрунтованими, в зв'язку з чим підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 94, 160, 162, 163, КАС України, суд –
ПОТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Хатценбіхлер-Дніпро»(08162, Київська обл., Києво-Святошинський район, смт. Чабани, Одеське шосе, 1, код 34628412) на користь Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області (08132, Київська обл., Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Святошинська, 50, код 20591865) 897 (вісімсот дев'яносто сім) грн. 70 коп. заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо заява про апеляційне оскарження постанови не буде подана. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, в двадцятиденний строк після надання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Ярема В.А.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2008 |
Оприлюднено | 27.10.2008 |
Номер документу | 2175698 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні