Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2012 р. справа № 2а/0570/36/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Скріпніка А.І.
при секретарі Чумаріній Д.В.
за участю представника позивача: ОСОБА_1 – згідно довіреності; розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю «МВС-Строй» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 1 319,68 грн.,
В С Т А Н О В И В :
04 січня 2012 року позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» своєчасно не сплатив страхові внески до фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з чим має прострочену заборгованість на загальну суму у розмірі 1 319,68 грн.
Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним в позові, просив задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача до суду не з'явився, був повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача не надавав.
Відповідно до довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 10-11) вбачається, що адреса юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю «МВС-Строй» станом на 15.12.2011 року визначена наступним чином: Донецька область, місто Донецьк, вул. Куйбишева, 58, 83096, тобто як і було зазначено позивачем у позовній заяві.
Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «МВС-Строй» (код ЄДРПОУ 33756042) відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради як юридична особа з 06.09.2005 року.
Вказана юридична особа перебуває на обліку у Куйбишевській районній виконавчій дирекції м. Донецька Донецького обласного відділенні фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як платник страхових внесків з 09.09.2005 року (а.с. 7), тобто є її страхувальником відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 року (надалі - Закон 2240-ІІІ).
Стаття 159 КАС України передбачає, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно до приписів ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України. У разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу. У разі виникнення в суду сумніву під час розгляду справи щодо відповідності закону чи іншого правового акта Конституції України, вирішення питання про конституційність якого належить до юрисдикції Конституційного Суду України, суд звертається до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону чи іншого правового акта. Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що встановлені законом, то застосовуються правила міжнародного договору. У разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Виходячи із загальноправових принципів дії норми у часі, оцінка спірних правовідносин здійснюється згідно законодавчих норм, які існували станом на час виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до Рішення Конституційного суду України № 1-рп/99 від 09.02.1999 року, за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно- правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Як вбачається з матеріалів справи, (а.с. 12), звіт за формою Ф-4 наданий відповідачем 19.10.2009 року.
Згідно Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, від 18.05.2006, № 48 "Про затвердження Методичних рекомендацій по заповненню звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП та додатка до нього за формою Ф14", Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, за формою Ф4-ФСС з ТВП, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 04.03.2004 р. N 21, із змінами та доповненнями (далі - Звіт), складають включені до Єдиного реєстру страхувальників Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підприємства, установи, організації, інші суб'єкти господарської діяльності, які відповідно до чинного законодавства повинні здійснювати відрахування на обов'язкове державне соціальне страхування до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд), а також добровільно застраховані особи (далі - страхувальники). У випадку, коли за рахунок бюджету Фонду у звітному кварталі страхувальник одержував, видавав, повертав або має залишок путівок на санаторно-курортне лікування та путівок до дитячих оздоровчих закладів, він зобов'язаний додатково скласти звіт про путівки на санаторно-курортне лікування та путівки до дитячих оздоровчих закладів (за необхідності) за формою Ф14, затвердженою постановою правління Фонду від 04.03.2004 р. N 21 (далі - форма Ф14), яка є додатком до Звіту, і подати його разом із Звітом до органу Фонду за місцем обліку. Страхувальники складають Звіт щоквартально, наростаючим підсумком з початку року. Звіт складається у двох примірниках, один з яких подається до органу Фонду, у якому страхувальник перебуває на обліку, другий, з відміткою про його прийняття органом Фонду, залишається у бухгалтерії страхувальника. Звіт страхувальника - юридичної особи, страхувальника - відокремленого підрозділу юридичної особи подається за підписами керівника та головного бухгалтера (за його відсутності - іншої особи, відповідальної за ведення обліку) і завіряється печаткою страхувальника, страхувальника - фізичної особи - за її особистим підписом.
Суд зазначає, що згідно із змінами, внесеними постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 15.03.2007 р. N 8, разі самостійного виявлення своєчасно не нарахованих і не сплачених сум страхових внесків страхувальники самі зобов'язані донарахувати страхові внески, нарахувати пеню на всю суму недоїмки за весь період прострочки платежу та протягом п'яти робочих днів з дня виявлення прострочки повідомити орган Фонду у письмовій формі.
Одним із обов'язків страхувальника, визначених ч. 2 ст. 27 Закону 2240, є нарахування та сплата в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків, заборгованість по яким на теперішній час відповідачем не погашена.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 23, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Донецького обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю «МВС-Строй» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 1 319,68 грн. - задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «МВС-Строй» (код ЄДРПОУ 33756042) на користь Донецького обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, перерахувавши її на рахунок Куйбишевської районної виконавчої дирекції Донецького обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (у філії ПАТ КБ «Надра» Донецьке регіональне управління 25607003291001, МФО 334862, ЄДРПОУ 26081409) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 1 319 (одна тисяча триста дев'ятнадцять) грн. 68 (шістдесят вісім) коп.
Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 31 січня 2012 року у присутності представника позивача.
Повний текст постанови виготовлено 03 лютого 2012 року.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Скріпнік А.І.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2012 |
Оприлюднено | 07.03.2012 |
Номер документу | 21759796 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Скріпнік А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні